#151 2013-03-30 07:31:34

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka - Instrumenty

Murde, ja też lubie śpiewać i kiedyś nawet umiałam growlować, ale mi przeszło Nie moę się doczekać, aż w końcu będzie ciepło, bo jak jest ciepło to stoję i śpiewam na ulicy i tak zbieram kasę (serio).


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#152 2013-09-07 14:00:37

 gothsherder

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-09-05
Posty: 53
Punktów :   

Re: Muzyka - Instrumenty

Ja gram od siedmiu lat na pianinie, ale i tak nie umiem nic wybitnego. Na początku grałam tylko ćwiczenia i etiudy, dopiero od jakichś dwóch lat gram to, co lubię. Chyba najbardziej lubię grać My Immortal i Boy and the Ghost Tarji.

Kupiłam jakiś rok temu gitarę akustyczną, ale prawie w ogóle nie gram, nigdy nie chodziłam na lekcje, uczy mnie tata, a już niedługo będzie mnie uczyła koleżanka. Umiem tylko Kiedy góral umiera i Zombie w bardzo prostej wersji akordowej.

Poza tym moim marzeniem jest żeby grać na wiolonczeli lub skrzypcach i harfie, i perkusji.

I strasznie żałuję, ze nie chodzę do szkoły muzycznej.

Ale i tak najbardziej lubię śpiewać. Chodzę na lekcję, a za rok chciałabym zacząć uczyć sie śpiewu klasycznego.

Ostatnio edytowany przez gothsherder (2013-09-07 14:03:15)

Offline

 

#153 2013-12-19 11:56:46

Od

Dusza

2402825
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-12-08
Posty: 35
Punktów :   

Re: Muzyka - Instrumenty

To i ja dorzucę swoje 3 grosze o swoich przygodach z instrumentami. Kiedyś chciałem nauczyć się grać na wiolonczeli, ale już mi przeszło - moje  wymagania co do spełnienia muzycznego spadły, jak tylko uświadomiłem sobie jak mocno mi słoń na ucho nadepnął. A stało się to 3 lata temu, gdy kolega pożyczył mi klasyka. Miesiąc próbowania, proste akordy opanowane, utwory pokroju wlazł kotek także. Ale po miesiącu rzępolenia po 6h dziennie i zacinanie się co chwilę. Zapomnijmy o graniu rytmicznym czegoś ciekawego. Pamiętam, że nawet nie słyszałem różnicy między akordem molowym i durowym (na szczęście to się zmieniło). Dałem sobie spokój na rok.
2 lata temu spróbowałem raz jeszcze, akurat po maturce długie wakacje. Zainwestowałem we własnego klasyka (tak a propos tego, mi osobiście bardziej podoba się brzmienie klasyka od akustyka, jest bardziej miękkie, wyrafinowane). I przez kolejny rok nie poddawałem się, chociaż ćwiczyłem znacznie mniej niż na samym początku.
W ubiegłym roku kupiłem sobie elektryka. Flame EXG 6. Gitara polskiej produkcji. Kupiłem używaną, z wymienionymi przetwornikami na Ibaneza. Brzmi miodnie. Nie używam pieca na stancji, tylko podpinam przez interfejs (line 6 pod studio) i przez słuchawki. Nie mam na koncie niczego spektakularnego. Nie gram jeszcze solówek. Znam Iron Mana Black Sabbath, Seek & Destroy Metallici, kawałek Powerslave'a oraz Blood Brothers Iron Maiden, ostatnio ćwiczę Resist Sepultury oraz miesiąc temu jakoś usiadłem do Nothing Else Matters. Teraz zabiorę się za solo z niego. A jak mi szło to ostatnie po kilkunastu godzinach męczenia, to Anna miała okazję usłyszeć, zatem jest ktoś, kto potwierdzi to, jak kiepsko mi idzie.

Najbardziej ubolewam nad moim kulejącym słuchem. Nastroję ze słuchu, nawet ładnie. Znam nazwy interwałów, ale na słuch już ich nie poznam. Marzę o tym, aby nauczyć się śpiewać czysto oraz odtwarzać na jakimkolwiek instrumencie usłyszaną melodię.

Offline

 

#154 2014-01-29 20:03:46

 Korzen1566

Dusza

Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 2014-01-29
Posty: 2
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka - Instrumenty

Ja gram na perkusji jakieś 5 lat, udzielałem się w różnych kapelach, mniej znanych Uczę się też śpiewać od jakiegoś czasu, mam zamiar wziąć to na poważnie jak perkusję. Jak nagram pierwszy cover to się Wam pochwalę Gram też na gitarze basowej i harmonijce, ale to raczej w domowym zaciszu, tak by nikt nie słyszał

Offline

 

#155 2014-01-30 00:31:53

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka - Instrumenty

Moje hobby
https://www.facebook.com/HunamTizjanBlackRose

Taniec, Śpiew, Joga, Wiedźmowanie, Modeling, Performance


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#156 2014-02-04 23:02:29

 umbra19

Wygnany

19482361
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-03-04
Posty: 54
Punktów :   

Re: Muzyka - Instrumenty

Ja obecnie gram na gitarze klasycznej, od jakiegoś roku. Idzie mi całkiem dobrze. Ostatnim czasem z braku wolnego czasu nie ćwiczyłam. Co do brzmienia jest cudowne Tylko ukołysać się w dźwięk wygrywanej melodii w ciszy i nic więcej do szczęścia nie potrzeba


Qualis vita, et mors ita - Jakie życie, taka śmierć.

Offline

 

#157 2014-02-08 17:43:55

Klementynka

Dusza

2126515
Skąd: Umysł zmarłego psychopaty
Zarejestrowany: 2014-02-07
Posty: 6
Punktów :   

Re: Muzyka - Instrumenty

Ja gram na instrumentach klawiszowych. Głównie są to covery ale własne opracowania znanych utworów i moje kompozycje też tworzę. Pamiętam jak w jakiejś restauracji grałam na strasznie rozstrojonym pianinie, jedyne, co dobrze brzmiało to marsz pogrzebowy. Ostatnio grałam na największym fortepianie na świecie.
Od dłuższego czasu jestem w zespole, zasiadam przy perkusji.
Dodatkowo gram na flecie poprzecznym.


_____________________________________________________
Jestem nowa Jestem nowa Jestem nowa Jestem nowa Jestem nowa Jestem nowa

Offline

 

#158 2014-02-08 22:28:28

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka - Instrumenty

Klementynka - Kobieta Orkiestra ) qrcze, fajnie jest umieć grać na tylu instrumentach, ja bym się chciała bardzo nauczyć dmuchać w diduridu i grać na skórzanych bębnach


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#159 2015-09-22 22:35:54

 deadly-nightshade

Dusza

Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2015-08-23
Posty: 19
Punktów :   

Re: Muzyka - Instrumenty

W wieku 10 lat dostałam gitarę klasyczną, którą pokochałam i grałam przez dobre 6 lat ( w tym rok z nauczycielem). Był ze mnie całkiem niezły wirtuoz .
Na 16 urodziny, rodzice chcieli mi zrobić niespodziankę, bo zauważyli, że zainteresowałam się gitarą elektryczną. Nie byłam chyba na nią gotowa, bo nie polubiłyśmy się, a moje zainteresowanie którąkolwiek gitarą spadło do zera. Ostatnio usiadłam po 3 latach przerwy i nie ma się czym chwalić, powoli wszystko sobie przypominam.
" Wsiąść do pociągu byle jakiego" jest w tej chwili jedynym hiciorem, który zagram z nut z pamięci


- Wiesz, co moja babcia mawiała o pocałunkach w czoło?- przycisnął wargi do jej skóry tuż nad brwiami, przeciągając ten jedwabiście miękki dotyk przez długą chwilę.- Mawiała, że to pocałunki zarezerwowane dla zmarłych.
Nevermore, cienie.

Offline

 

#160 2017-03-01 23:40:32

 bouleau

Dusza

Skąd: gotham
Zarejestrowany: 2017-03-01
Posty: 32
Punktów :   

Re: Muzyka - Instrumenty

przez jakieś cztery lata w podstawówce uczęszczałam na lekcje gry na keyboardzie. całkiem nieźle mi szło, dostałam nawet od dziadków na urodziny własny sprzęt, ale potem zmieniłam szkołę, gdzie nie było możliwości dalszej nauki, przez co bardzo zaniedbałam granie. keyboard się zepsuł i od tego czasu właściwie nie gram na niczym. bardzo tego żałuję. o ironio, wciąż mam jeszcze odruch grania palcami, tyle że w powietrzu, ilekroć słyszę jakąś melodię zagraną na instrumencie klawiszowym.
na pewno kiedyś jeszcze do tego wrócę.

marzy mi się jeszcze bas i harfa, ale to w odległej galaktyce chyba.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora