#46 2010-10-21 16:48:48

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Gotyczko?
Dziwne określenie na gota


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#47 2010-10-21 20:23:57

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Goth Vs inne subkultury...

Jakby wołali do mnie "gotyczko", mnie by to nie zdziwiło, w Czechach na gotkę mówi się tylko "gotička", a na subkulturę gotów "goths" albo "gothics" (oryginalności zero ;P)


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#48 2010-10-31 13:47:22

 FreaQ

Wygnany

7889328
Skąd: Piekielna odchłań...
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 134
Punktów :   
WWW

Re: Goth Vs inne subkultury...

czego się spodziewac ehh... czy nie wyobrazamy sobie za duzo na temat prymitywów...


"Rzeczywistośc to cos co nie znika, nawet gdy przestajemy w to wierzyć." Philip Kindred Dick

Offline

 

#49 2010-10-31 15:59:16

╬ Dama ╬ Apokalipsy

Gość

Re: Goth Vs inne subkultury...

Dziwne o_0
U mnie w szkole nie wiedzą nawet co to subkultura gotycka xd

 

#50 2010-10-31 16:02:55

 Hofcia

Dusza

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-29
Posty: 33
Punktów :   
WWW

Re: Goth Vs inne subkultury...

u mnie w szkole i w otoczeniu jak mówie "got" to kojazy im sie tylko z jednym rodzajem a mianowicie "czarne glany, czarna szminka, czarna sukienka itd, itp."
...ech, jakby wszyscy goci ubierali sie w te same rzeczy...niektórym wydaje sie że jestesmy kolejna armia klonów....doprawdy...w jakim zacofanym świecie żyjemy? XD

Offline

 

#51 2010-10-31 17:48:48

╬ Dama ╬ Apokalipsy

Gość

Re: Goth Vs inne subkultury...

Hm , powiem tak można być gotem w sercu a nie okazywac tego po przez strój i lepsze jest taki wybór niż bycie jajogłowym o wygladzie mrocznego pana zagłady .

 

#52 2010-10-31 17:54:39

 Hofcia

Dusza

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-29
Posty: 33
Punktów :   
WWW

Re: Goth Vs inne subkultury...

o świetnie to ujęłaś! własnie o to mi chodziło!
no bo przeciez do szkoły nie pójde umalowana jak pajac w cyrku, nie?
ach...ludzie w mojej szkole to pijaki i głąby....

Offline

 

#53 2010-10-31 19:40:32

 BlackQueen

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 386
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

No właśnie, dlatego ja nie deklaruję, ze jestem Gotem. Nie mam takiej potrzeby, jak są inteligentni to sami się skapną.

Offline

 

#54 2010-10-31 21:36:12

orkov

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 468
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Z plastikami nie miałam raczej do czynienia, przynajmniej nie z takimi typowo 'rurzowymi'. Raz pamiętam, jak koleżanka z klasy stała pod salą, z której po paru chwilach wyszedł jakiś chłopak do łazienki. A ta leci za nim, aż do samych drzwi... Najbardziej denerwują mnie dresiarze. Pamiętam jedną sytuację, w której siedziałam z chłopakiem(metal) na ławce, i przechodziła trójka dresów, którzy chcieli się bić, rzucili w nas jakąś butelką, zaczęli wyzywać. Parę dni później spotkaliśmy jednego z nich. Nie odezwał się ani słowem. Niejednokrotnie zdarzało się, że zaczepiał mnie czy znajomego jakiś dresiarz. W szkole często słyszę za sobą wyzwiska typu szatan, ave 666, itd. Bardzo mnie to śmieszy;] Hmm... Jeżeli chodzi o tę tolerancję... Subkultura to grupa gromadząca cząstki społeczeństwa, które cechują podobne poglądy i upodobania. Dlatego utarło się, ze np. goci nie lubią się z plastikami, metale z dresami, punki ze skinami, itd. Dlatego, ze się różnimy. Ale owszem, zdarzają się wyjątki. Sama mam kilku dobrych znajomych hiphopowców. Tolerujemy się wzajemnie. Ale, tak jak czasem znajdzie się bezmózgi dres, to i można odnaleźć takie 'produkty' w każdej subkulturze.

Offline

 

#55 2010-11-01 17:27:32

╬ Dama ╬ Apokalipsy

Gość

Re: Goth Vs inne subkultury...

Hm , u mnie plastiki są jednakże czasami przejawiają cząstkę zwaną "mózgiem" . Chciałabym aby w mojej szkole było hm, tak o 100 % więcej tolerancji i aby inni nie mówili na mnie szatan po przez ubiór . Nic złego nie robię . Każdy ma inne upodobania ja zostałam stworzona abym sama za siebie zdecydowała kim chce być . Od malutkiego ciągnęło mnie wszystko co ciemne i tajemnicze , dlaczego mam sie zmienić ? Przeżyję te głupie uwagi, aby pokazac że nie wszystko pójdzie tak jak oni chcą . Denerwuje mnie to jak na nk maja w "o sobie" coś takiego :
Inna niz inne ah jestem jak motyl jestem jak heroina .
Oj litości . One inne ? Ja pierwsze nosiłam kapelusz - teraz taka jedna cały czas w nim łazi , nosiłam fajnego kowbojki - teraz je noszą , bandamę - noszą , pisałam na piórniku anarchia i tak dalej - piszą tak , popisywałam buty sznurówki - prosze pół gimanzjum zrobiło to samo ...  Dlaczego ? Skoro są tacy "inni" ?

 

#56 2010-11-01 20:16:18

orkov

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 468
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Rozumiem, to może wkurzać, takie zajebiste 'bycie inną';D Sama się z tym często spotykam, w cięższych klimatach siedzę już kilka lat. Ale prawdę powiedziawszy, nie bardzo rusza mnie gadanie o innych, że są pozerami, bo np. zaczęli ubierać się podobnie do mnie. Czuję, ze mogę być inspiracją Więc nie am tego złego, co by na dobre nie wyszło;]

Offline

 

#57 2010-11-01 20:57:26

╬ Dama ╬ Apokalipsy

Gość

Re: Goth Vs inne subkultury...

Eh może i tak .
Wiesz tylko mnie kobiety w sklepie sie boją bo mówią że wyglądam jakbym chciała kogoś zabić i uciekają na drugi koniec ulicy o_0 .

 

#58 2010-11-01 21:07:41

orkov

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 468
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Hehe, mam podobnie;] na przykład wracałam w piątek z dwójką znajomych z próby zespołu, kolega miał soczewki marylina mansona, babcie się patrzyły jak na szatana.. Albo wracam w sobotę z miasta autobusem. Usiadła naprzeciwko mnie kobieta z około ośmioletnią córką. Popatrzyłam się na to dziecko, ono się skuliło i przytuliło do mamy, i do niej z takim tekstem: 'mamo... możemy się przesiąść gdzie indziej?'
Heh, uwielbiam straszyć takie dzieci...

Offline

 

#59 2010-11-01 21:30:43

 Hofcia

Dusza

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-29
Posty: 33
Punktów :   
WWW

Re: Goth Vs inne subkultury...

hahaha!
na mnie tyko dresiarze z mojej szkoły wołaja "satan" i AVE! XDD
a tak to nikt mnie nie zauwaza....czasem ktos sie smieje pod nosem...i tylko tyle.
mi to rybka....byle nie zaczepiali za bardzo....wtedy reaguje dość chłodno, bo głupoty nietoleruje...

Offline

 

#60 2010-11-01 21:51:58

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

BlackQueen napisał:

No właśnie, dlatego ja nie deklaruję, ze jestem Gotem. Nie mam takiej potrzeby, jak są inteligentni to sami się skapną.

Biję pokłony przed Tobą za tą wypowiedź.


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora