#16 2010-08-02 22:08:15

 MementoMori

Dusza

Skąd: Oczyszczalnia toksyn.
Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 32
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Nawiązując do postu Luny - w większości się zgadzam. Z góry przepraszam, ale sam temat jest dość... dziecinny/płytki. Szanuję cudze przekonania, ale to nie przeszkadza mi uważać, że nienawiść do danej grupy subkulturowej jest zwyczajnie śmieszna. Rozumiem - nienawiść do pojedynczej jednostki (która mogła nam napsuć krwi), bądź ugrupowań, ALE o charakterze czysto eksterminacyjnym wobec innych ludzi czyli podejmowanie przez WSZYSTKICH członków wrogich działań (np. Ku Klux Klan), ale żeby do danej subkultury? Ok, sama nie przepadam za skinheadami - ale rozumiem, że samo ugrupowanie też dzieli się na parę odłamów i nie wszyscy skini są nazistami, a wręcz początkowe ich założenia (z lat '60) w ogóle nie nawiązywały do samego narodowego socjalizmu. Także subkultury nie są na tyle jednolite by móc nienawidzić całej takowej społeczności.


Delikatnie zwracam uwagę, że jesteśmy w Polsce. W naszym kraju żyją GOCI. Nie gothci, nie gotchci, nie gothic. Naprawdę nie ma co sobie życia utrudniać z wariacjami z literą "h".

Pozdrawiam.

Offline

 

#17 2010-08-03 14:02:06

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Tyle się o tym mówi, że nie powinno się oceniać po pozorach itd itp etc. a i tak każdy im ulega, więc trudno tu np. wrzucić do jednego worka metala, gota i plastika nie? Jak ja widzę takie laski to moja pierwsza myśl: Ale kur**, ale zaraz po tym sama siebie ochrzaniam i mówie sobie że nie znam tej osoby i nie mam prawa oceniania jej. Ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zwykle takie barbie to po prostu głupie idiotki nie potrafiące odróznić jednego końca miotły od drugiego. W mojej dawnej szkole (gimnazjum) było kilka taklich dziewczyn, a jak jedną - najbardziej sztuczną i głupią - widziałam, to mi się robiło niedobrze O_o.
Moje zdanie jest chyba podzielone, ale jakbym miała wybierać np. między plastikiem a powiedzmy hipisem (?) to wybrałabym rzecz jasna to drugie.


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#18 2010-08-20 10:35:44

 Ophelia

Dusza

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

FreaQ, nie rozumiem Cię.
Skoro my chcemy, aby nie określano nas po pozorach, że jemy koty, wszyscy mają tatuaże pentagramu i wszyscy to Sataniści, to dlaczego ich mamy oceniać?
Tak, poznałam wiele laleczek Barbie i nie przypadły mi do gustu, ale większość ludzi to idioci. Moja była najlepsza przyjaciółka lubiła różowe ciuszki, tony makijażu i tipsiki, a jednak wcale nie była głupia, ba, była  bardzo mądrą osobą i wcale nie pustą.

Offline

 

#19 2010-08-20 11:30:12

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Ophelia, dokładnie. Nie rozumiem gotow i ogólnie ludzi alternatywnych, którzy narzekają na to, że są nietolerowani, wyzywani itd, a sami jadą po 'plastic barbie'.
Swoją drogą, jakiś czas temu w 'Rozmowach w toku' był odcinek o takich dziewczynach, i zauważyłam, że wiele z nich ma w swoim stroju elementy, których nie powstydziłaby się gotka - jedna miała np. długie, sznurowane platformy na wysokim obcasie i lateksowy wiązany gorset.

Offline

 

#20 2010-10-14 12:01:18

 FreaQ

Wygnany

7889328
Skąd: Piekielna odchłań...
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 134
Punktów :   
WWW

Re: Goth Vs inne subkultury...

W sumie macie rację...( jednak...) nie często się przyznaję do błędu ale może dlatego założyłem ten wątek bo ŻADNA Barbie którą spotkałem nie warta była nawet spojrzenia... moze nie to ze spotkalem ale poznalem, wiem bo mam siostre barbie ktora leci tylko i wylacznie na dresów xDD w kazdym razie tak przyznaje sie otwarcie ze oceniam po wygladzie a sam nie chce byc oceniany... Źle ale no cóż nie jestem ideałem...


"Rzeczywistośc to cos co nie znika, nawet gdy przestajemy w to wierzyć." Philip Kindred Dick

Offline

 

#21 2010-10-14 22:17:42

 BlackQueen

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 386
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Tu raczej nie chodzi, ze plastików się nie toleruję. oni po prostu rozwalają psychicznie innych. I prowokuja ich nie wyglądem tylko zachowaniem.

Miałam okazje poznać 100% plastiku w tym roku. Nie była jakoś różowo ubrana tylko zachowywała się jak kompletna idiotka. Oczywiście miała kilogram brązowego pudru i zasłonięte czoło grubym płatem grzywki. Ten sposób w jaki ona się zachowywała po prostu mnie szokował, odpychał dogłębnie. Podczas obiadu stwierdziła,z e jest wegetarianką, a potem wpierdzieliła całego mielonego Innym razem wciskała ludziom kity,że trzymanie kija hokejowego jest tak skomplikowane ze ona nigdy tego nie załapie, nie znała innego tematu niż chłopcy. Takie puste myślenie. To są takie główne przykłady, które zostały mi w pamięci.

Offline

 

#22 2010-10-15 10:38:49

Fantasmagoria

Gość

Re: Goth Vs inne subkultury...

A to zabawne;)

 

#23 2010-10-15 20:50:37

 MementoMori

Dusza

Skąd: Oczyszczalnia toksyn.
Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 32
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

BlackQueen - czytaj posty napisane wcześniej. W ten sposób możesz ocenić jednostkę, nie całą subkulturę.


Delikatnie zwracam uwagę, że jesteśmy w Polsce. W naszym kraju żyją GOCI. Nie gothci, nie gotchci, nie gothic. Naprawdę nie ma co sobie życia utrudniać z wariacjami z literą "h".

Pozdrawiam.

Offline

 

#24 2010-10-15 21:13:04

 BlackQueen

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 386
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Ja znam z tuzin takich osób, ale to było 100%, to co znam to 90%. Oczywiście plaski tez mogą być inteligentne, też znam takie, nawet z takim mieszkam.  To się rzadko zdarza.

Najczęściej plastiki myślą bardzo pusto.  Ja raczej plastiki oceniam po zachowaniu, a nie po wyglądzie.

Offline

 

#25 2010-10-16 15:04:50

 FreaQ

Wygnany

7889328
Skąd: Piekielna odchłań...
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 134
Punktów :   
WWW

Re: Goth Vs inne subkultury...

heh jakie zróżnicowane zdania...


"Rzeczywistośc to cos co nie znika, nawet gdy przestajemy w to wierzyć." Philip Kindred Dick

Offline

 

#26 2010-10-16 17:39:49

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Ja dzisiaj spotkałam rasowego dresa. Jadę sobie z zakupów i siedział taki rudy, grubiutki, czerwony na twarzy z kolczykiem brwi i w dresie. Jak już miał wysiadać to odebrał telefon i zaczął się na cały autobus drzeć:
- Co ty gadasz? Masz kurwa tą flaszke? To kurwa rusz dupę! Masz być za 5 minut!
Wszyscy co byli blisko się powstrzymywali od śmiechu (w tym ja)

Edit: kolczyk miał tylko w brwi, nie w dresie

Ostatnio edytowany przez Arisu (2010-10-16 17:40:34)


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#27 2010-10-16 18:07:22

 FreaQ

Wygnany

7889328
Skąd: Piekielna odchłań...
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 134
Punktów :   
WWW

Re: Goth Vs inne subkultury...

heh dresi potrafią przestraszyć... ale nieraz tez zdarzają sie przypałowi xDD


"Rzeczywistośc to cos co nie znika, nawet gdy przestajemy w to wierzyć." Philip Kindred Dick

Offline

 

#28 2010-10-16 18:43:07

 BlackQueen

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 386
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Ja kiedyś słyszałam taka wypowiedz "No kurwa oni się dziwią kurwa, że w grudniu śnieg jest kurwa"

Offline

 

#29 2010-10-16 19:38:09

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

BlackQueen napisał:

Ja kiedyś słyszałam taka wypowiedz "No kurwa oni się dziwią kurwa, że w grudniu śnieg jest kurwa"

<hahaha> x 10
Nie no ;p
Proponuję zmianę nazwy tematu na Goth vs Plastik, Dres... (i tak dalej).


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#30 2010-10-16 19:40:58

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: Goth Vs inne subkultury...

Albo Goth vs Inne subkultury ;d

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora