#196 2013-03-31 14:47:30

 Ayumi

Dusza

42560774
Call me!
Skąd: Między piekłem a niebem...
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 42
Punktów :   
WWW

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Darxet napisał:

Zgadzam się z Inugami. Oboje rodziców powinno decydować. Tak samo jak pula genów rozkłada się po 50% tak samo oboje powinni decydować.

To byłaby sytuacja encyklopedyczna. W praktyce zazwyczaj kobieta dokonuje zabiegu w ścisłej tajemnicy, a później sama gryzie się z wyrzutami sumienia po zabójstwie swojego jeszcze nienarodzonego dziecka, które przecież nosiła pod sercem.


„Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby nie martwić tych, którzy mnie kochają i troszczą się o mnie. Niedawno myślałam o samobójstwie. Nocą, przed zaśnięciem, odbywam ze sobą długie rozmowy, staram się odegnać złe myśli, bo byłaby to niewdzięczność wobec wszystkich, ucieczka, jeszcze jedna tragedia na tym i tak już pełnym nieszczęść świecie.”

- Paulo Coelho

Offline

 

#197 2013-04-01 12:22:37

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Też racja, ale tak powinno być. W praktyce to kobieta decyduje, chyba że nie ma kasy to wtedy trzeba to "uzgodnić" ze "sprawcą"

Offline

 

#198 2013-04-01 13:31:31

 Ayumi

Dusza

42560774
Call me!
Skąd: Między piekłem a niebem...
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 42
Punktów :   
WWW

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Właśnie. Ze sprawcą. Zastanawiam się teraz czy lekarze decydujący się na wykonanie tego zabiegu mają prędzej czy później wyrzuty sumienia...


„Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby nie martwić tych, którzy mnie kochają i troszczą się o mnie. Niedawno myślałam o samobójstwie. Nocą, przed zaśnięciem, odbywam ze sobą długie rozmowy, staram się odegnać złe myśli, bo byłaby to niewdzięczność wobec wszystkich, ucieczka, jeszcze jedna tragedia na tym i tak już pełnym nieszczęść świecie.”

- Paulo Coelho

Offline

 

#199 2013-04-01 14:04:29

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Może w takim samym stopniu jak weterynarze usypiający zwierzeta. A może nie. Zalezy od człowieka.

Offline

 

#200 2013-04-02 07:43:22

 Subtelna

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 128
Punktów :   

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Ayumi a dlaczego lekarz miałby mieć wyrzuty sumienia? i dlaczego aborcję nazywasz zabójstwem? Czyżby kościelna indoktrynacja?

Offline

 

#201 2013-04-02 18:35:28

 Ayumi

Dusza

42560774
Call me!
Skąd: Między piekłem a niebem...
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 42
Punktów :   
WWW

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Jako że Ayumi została wychowana w rodzinie katolickiej czy chce, czy nie chce coś z katolika ma.
W rzeczywistości nie uważałabym tego za kościelną indoktrynacje, jak to nazwałaś, ale raczej własne poglądy. Dziecko jakby nie patrzeć jest człowiekiem. Dla mnie od poczęcia do śmierci. A odebranie mu życia w taki sposób uważam za zabójstwo. Może pokrywa się to z nauką kościoła, ale cóż. Nic na to nie poradzę


„Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby nie martwić tych, którzy mnie kochają i troszczą się o mnie. Niedawno myślałam o samobójstwie. Nocą, przed zaśnięciem, odbywam ze sobą długie rozmowy, staram się odegnać złe myśli, bo byłaby to niewdzięczność wobec wszystkich, ucieczka, jeszcze jedna tragedia na tym i tak już pełnym nieszczęść świecie.”

- Paulo Coelho

Offline

 

#202 2013-04-03 09:35:05

 Subtelna

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 128
Punktów :   

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Ayumi napisał:

Jako że Ayumi została wychowana w rodzinie katolickiej czy chce, czy nie chce coś z katolika ma.
W rzeczywistości nie uważałabym tego za kościelną indoktrynacje, jak to nazwałaś, ale raczej własne poglądy. Dziecko jakby nie patrzeć jest człowiekiem. Dla mnie od poczęcia do śmierci. A odebranie mu życia w taki sposób uważam za zabójstwo. Może pokrywa się to z nauką kościoła, ale cóż. Nic na to nie poradzę

NIe zgadzam się z Twomi poglądami, ale oczywście masz prawo je wyrażać. Tylko wolałabym aby generalnie kościół nie wtrącał się do takich rzeczy i nie naciskał sfer pollitycznych itp. itd. Wszyscy wiemy o co chodzi. A swoją drogą wielu z nas zostało wycowanych w kulturze katolickiej, co jednak pozwala na smaodzielne formułowanie poglądów na pewne sprawy poza indoktrynacją

Offline

 

#203 2013-04-03 13:51:27

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Dla wielu osob , z ktorych wielu to ludzie myslacy rozsadnie -
rozwoj czlowieczenstwa zwiazany jest wylacznie z Kosciołem Katolickim i ewangelizacją...
Wmowiono Wam ze gdyby nie Koscioł Katolicki i  dobrodziejstwo jego nauki
to ludzkosc nie osiagnelaby cywilizacyjnie nic i nadal siedzilibysmy na konarach drzew
Jest to w Polsce normalne myslenie wiekszosci - wiec nie nalezy popadac w kompleksy, a
takim mysleniem opartym na Nauce Spolecznej Kosciola Katolickiego
mozna wygodnie przezyc swoje zycie, nie majac wiekszych rozterek duchowych.

To ze Jestes katoliczka - nie znaczy automatycznie ze Jestes sprawiedliwym czlowiekiem, postepujacym szlachetnie
To ze Jestes "wychowana w rodzinie katolickiej"  nie oznacza ze Twoja etyka, ktora sie poslugujesz jest wiąząca dla wszystkich ludzi,
nie oznacza to nawet tego, ze  jest wiąząca w tym kraju - choc moze i powszechnie jest tutaj obowiązujaca ale
nie jest jedyną.

Ostatnio edytowany przez bernard (2013-04-03 13:54:57)

Offline

 

#204 2013-04-03 14:57:52

 Subtelna

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 128
Punktów :   

Re: Aborcja- za czy przeciw?

bernard napisał:

Dla wielu osob , z ktorych wielu to ludzie myslacy rozsadnie -
rozwoj czlowieczenstwa zwiazany jest wylacznie z Kosciołem Katolickim i ewangelizacją...
Wmowiono Wam ze gdyby nie Koscioł Katolicki i  dobrodziejstwo jego nauki
to ludzkosc nie osiagnelaby cywilizacyjnie nic i nadal siedzilibysmy na konarach drzew
Jest to w Polsce normalne myslenie wiekszosci - wiec nie nalezy popadac w kompleksy, a
takim mysleniem opartym na Nauce Spolecznej Kosciola Katolickiego
mozna wygodnie przezyc swoje zycie, nie majac wiekszych rozterek duchowych.

To ze Jestes katoliczka - nie znaczy automatycznie ze Jestes sprawiedliwym czlowiekiem, postepujacym szlachetnie
To ze Jestes "wychowana w rodzinie katolickiej"  nie oznacza ze Twoja etyka, ktora sie poslugujesz jest wiąząca dla wszystkich ludzi,
nie oznacza to nawet tego, ze  jest wiąząca w tym kraju - choc moze i powszechnie jest tutaj obowiązujaca ale
nie jest jedyną.

Obiema rękami podposuję się pod słowami bernarda.

Offline

 

#205 2013-04-05 03:26:29

 Savage

Dusza

Skąd: Kattowitz
Zarejestrowany: 2013-04-04
Posty: 16
Punktów :   

Re: Aborcja- za czy przeciw?

za.
bez zbędnych uzasadnień.


Si vis pacem para bellum

Offline

 

#206 2013-04-07 11:27:22

 Ayumi

Dusza

42560774
Call me!
Skąd: Między piekłem a niebem...
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 42
Punktów :   
WWW

Re: Aborcja- za czy przeciw?

bernard napisał:

To ze Jestes katoliczka - nie znaczy automatycznie ze Jestes sprawiedliwym czlowiekiem, postepujacym szlachetnie
To ze Jestes "wychowana w rodzinie katolickiej"  nie oznacza ze Twoja etyka, ktora sie poslugujesz jest wiąząca dla wszystkich ludzi,
nie oznacza to nawet tego, ze  jest wiąząca w tym kraju - choc moze i powszechnie jest tutaj obowiązujaca ale
nie jest jedyną.

Odkąd zyskałam jakąkolwiek świadomość własnej wiary i zasad moralnych odeszłam od katolicyzmu. Rozumiem co masz na myśli, pisząc, że wyznawana religia nie czyni z człowieka szlachetnego ani tym bardziej, że jest wiążąca dla ogółu społeczeństwa. Niemniej właśnie różnice poglądów są jakby nie patrzeć fundamentem do dyskusji. Podsumowując, mogłam niezbyt precyzyjnie się wyrazić, ale osobiście nie zdecydowałabym się na aborcję.


„Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby nie martwić tych, którzy mnie kochają i troszczą się o mnie. Niedawno myślałam o samobójstwie. Nocą, przed zaśnięciem, odbywam ze sobą długie rozmowy, staram się odegnać złe myśli, bo byłaby to niewdzięczność wobec wszystkich, ucieczka, jeszcze jedna tragedia na tym i tak już pełnym nieszczęść świecie.”

- Paulo Coelho

Offline

 

#207 2013-04-09 00:27:12

Fantasmagoria

Dusza

Zarejestrowany: 2013-04-08
Posty: 12
Punktów :   

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Za i, póki, nie będę się rozpisywać. Gdyby pojawiła się możliwość zliberalizowania polskiego prawa (aborcja dla chętnych, nie tylko zgwałconych itp, tak jak teraz), również opowiadałabym się za.


i’m shattering the hours of belief

Offline

 

#208 2014-08-12 18:00:04

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Jestem przeciw, wolałabym sama umrzeć, niż żeby miało umrzeć moje dziecię...


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#209 2014-08-12 18:07:03

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Aborcja- za czy przeciw?

ślimak napisał:

uważam, że lepiej usunąć niż zmuszać dziecko do niegodnego życia. albo wyrzucić je na śmietnik czy zostawić na klatce schodowej, jak to praktykują niektóre "matki". i nie mówię tu o "widzimisię" kobiety, która "nie chce, bo nie", tylko o kobiety, które naprawdę nie mogą zapewnić dziecku jakichkolwiek warunków do rozwoju.

Osobiście dla mnie to nie jest żaden argument, ponieważ we współczesnym społeczeństwie jest cały ogrom możliwości na zapewnienie dziecku godnego życia.


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#210 2015-01-26 19:55:26

 Rea

Wygnany

Skąd: śląskie
Zarejestrowany: 2014-10-21
Posty: 98

Re: Aborcja- za czy przeciw?

Jestem za. Czasami aborcja jest jedynym wyjściem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora