#196 2013-01-24 15:51:29

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Mystery napisał:

Przecież zabijanie jest grzechem.

Ale mimo wszystko, religia chrześcijańska nie zabrania jedzenia mięsa zwierząt.

Offline

 

#197 2013-01-24 21:19:14

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Za zabicie tego pająka co mi popierdalał po pokoju swego czasu będę się smażyć w piekle! xD


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#198 2013-01-25 00:08:08

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

coz ... pajakow nie powinno sie ubijac - i tak juz nie maja pajaki latwego zycia -
wystarczy spojzec na to male koszmarne paskudztwo, by poczuc odruch litosci

do Elspeth
one nie popierdają po pokoju bez celu - czyszcza Twoj pokoj z innych, nie mniej paskudnych stworzeń;
ale nie martw sie - napewno jest ich tam wiecej - wiec inne nieszczesnika zastapią

Offline

 

#199 2013-01-25 09:29:26

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

http://www.szokis.pl/3/Przecietny_czlowiek

Pająki u Elsie chyba nie będą miały zbyt dobrze xDDD


I am mad man ...

Offline

 

#200 2013-01-25 10:53:33

 Subtelna

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 128
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Jadam mięso zwierząt wszelakich, ale nie biorę udziału w ich zabijaniu ... no może jako dzieko widziałam na wsi jak się ubija kurczaki. Nie robi to na mnie żadnego wrażenia, ale frutra za to nigdy nie założę... Taki paradoks.

Pająki są obrzydliwe. NIe mam skrupułów, żeby je zabijać.

Offline

 

#201 2013-01-25 11:03:20

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

i tak najgorsze są karaluchy...

Ja mam w ogóle robalofobię. Mogę bić się z trzema dresiarzami na ulicy, ale poszczuj mnie robalem, to ucieknę :F

Ostatnio edytowany przez Varuka (2013-01-25 11:03:34)


I am mad man ...

Offline

 

#202 2013-01-25 11:23:40

Lavena

Wygnany

Skąd: Centrum
Zarejestrowany: 2012-11-13
Posty: 54
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Pająków jako takich się nie boję. Nawet ma kilka w domu i wiem gdzie sobie siedzą. Z ptasznikiem jednak nie miałabym mieć kontaktu Karaluchy napawają mnie jakimś obrzydzeniem. Fuj.

Próbowałam przez min tydzień żyć bez mięsa. 7 dni wytrwałam, ale następnego już nie... Wegetarianką raczej chyba nie będę, aczkolwiek umiałabym mięso mocno ograniczyć gdyby była taka konieczność


Wszystko można stracić, poczynając od wstydu...

Offline

 

#203 2013-01-25 23:14:18

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

bernard akurat jestem przekonana, że ten kolega popierdalał i to głównie dlatego, że było tam cieplej niż na zewnątrz. Nikt mi nie wmówi, że z takim mogę spać spokojnie, nie boję się ale też się z nim nie zaprzyjaźnię.


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#204 2013-01-26 17:08:19

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Jak już kilkakrotnie na tym forum pisałam - potwornie boję się pająków. Na samą myśl dostaję dreszczy. Jednak w moim pokoju jest kilka pająków i nie zamierzam ich zabijać, bo są pożyteczne, a poza tym to nic mi nie robią prócz narobienia mi stracha, kiedy jeden przypadkowo wejdzie mi na nogę. No i co do pożyteczności, to zjadają muchy i komary, które wszelkimi sposobami próbuję ubijać, kiedy nie chcą trzymać się z dala.

Offline

 

#205 2013-01-26 17:54:51

 Bluebell

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 95
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Też nie lubię pająków i nie są one mile widziane w moim pokoju, ale jakoś wolę takiego wynieść do innego pomieszczenia albo wywalić na zewnętrzny parapet, zamiast później zeskrobywać go ze ściany.

Offline

 

#206 2013-01-27 13:04:18

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Ludzie zamieszkujacy Europe nie siegaja po owady - jako zrodlo bialka -
my europejczycy nie spozywamy owadow - co wiecej, w kulturze ludow europejskich wyksztalcil sie obraz owada jako czegos nieczystego, nie nadajacego sie do spozycia -
wyrzucamy owady z naszych siedzib
Jestesmy w tej kwestii odosobnieni i przez to wyjatkowi
szanujmy nasze dziedzictwo kulturowe i nie jedzmy owadow

Offline

 

#207 2013-01-27 16:27:30

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

zgadzam się, jedzmy kapłony z kaszą i pijmy miód!


I am mad man ...

Offline

 

#208 2014-09-13 15:04:56

malachtov.pun.pl

Dusza

Zarejestrowany: 2014-09-13
Posty: 3
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

AraristAtom napisał:

Ogółem rzecz biorąc, jem mięso, ale nigdy nie tknę tego koszernego (czy ktoś kiedyś o tym czytał? przez to nawet przyznaję się, że jestem antysemitką, przecież to śmieszne, co Żydzi robią ze zwierzętami!)

Po pierwsze - myślę, że nie należy wierzyć "tefałenowi", kiedy wspomina o uboju rytualnym w judaizmie. Polecam książki poświęcone zagadnieniu tegoż rytuału, który występuje nie tylko wśród żydów (tych z mediów), ale wielu kulturach, religiach i regionach naszego globu.
Po drugie - Bóg żydom i chrześcijanom oddał w posiadanie Ziemię, ale zaznaczył również, czego winni przestrzegać jedni i drudzy - by nie niszczyli Ziemi, by oddawali należyty szacunek płodom ziemi i wód, by nie krzywdzili drugiego życia, by obdarzali miłością wszelkie Stworzenia Boże, w tym naszych mniejszych braci.

Jeśli ktoś nie lubi Żydów (lub żydów), bo przypisuje im znęcanie się nad zwierzętami, zapominając przy tym, że ubój rytualny występuje również w innych religiach, instytucjach i sektach, to powinien zwrócić się do źródła i zastanowić, czy na pewno to, co przypisuje komuś, można przypisać ogółowi żydów, chrześcijan czy wyznawców innych religii lub bezwyznaniowców. Pomijając już fakt, że nienawiść do kogokolwiek jest zła, a już zwłaszcza z wyimaginowanych powód - z tego rodzą się ideologie zwrócone przeciwko wszelkiemu życiu.

Polecam również postać Izaaka Baszewisa Singera - słynnego żydowskiego pisarza (tak, tego od sztukmistrza z Lubina), który przypomniał światu o żydowskim wegetarianizmie, o żydowskiej walce o prawa zwierząt i Ziemi. O tym, że kiedy człowiek siódmego dnia odpoczywa, Bóg prosi, by dał odpocząć również Ziemi - faunie i florze.

Offline

 

#209 2014-10-17 16:53:18

 zagubiona_gotka

Dusza

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2014-04-06
Posty: 12
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

ja jestem przeciwko zabijaniu zwierząt i jestem wegetarianką


Narazie ślepa, głucha jak ściana
szukam na oślep jednej z dróg.
Powoli zatracam sens szukania.
Po co to wszystko? Gdzie dalej isc mam?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora