#331 2013-09-07 13:52:58

 gothsherder

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-09-05
Posty: 53
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Ja byłam wychowana w katolickiej rodzinie i dalej jestem katoliczką. Chodzę do kościoła, na religię, chodzę nawet do szkoły prowadzonej przez siostry.

Offline

 

#332 2013-09-07 23:14:36

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Chrześcijaństwo

To moge Was pocieszyc, ze nie długo sie ona utrzyma, bo oto nadchodzi piękny świt przebudzenia - przynosi nadzieje , jak każda jutrzenka

http://www.youtube.com/watch?v=NMdlsej5F5A

W obrazkach do utworku pomiedzy 1'59" a 2'08" odnajdziecie znaki, ktorych publiczne ukazywanie jest prawnie zabronione w Polsce, jak i w kilkunastu europejskich panstwach - ciekawe ?
spotkałem w swoim zyciu wielu gotów i okologotyckich sympatykow mrocznych klimatow - kazdy i kazda z napotkanych to indywidualnosci, ale laczyla ich wszystkich jedna wspolna cecha - wszyscy byli blyskotliwymi i inteligentnymi, "samodzielnie " myslacymi ludzmi - Wy tez takimi Jestescie - zatem zastanowcie sie - cóz takiego moze byc w trójkolorowym graficznym znaczku, ze instytucje panstwowe ścigaja tych ktorzy go nosza ?
a nosza, bo np lubią takie polaczenie trzech kolorów : czerwonego , białego i czarnego...
Zastanówcie sie dlaczego prastary znak graficzny, zwany gammadionen wzbudza taką panike - przeciez to tylko ... znak - logo - naszywka znaczek -
czy ja, obywatel RP, majacy pełnie praw, w swoim kraju nie moge nosic przy sobie jakiegos znaczka ? - czy przez takie oto prawne wykroczenie podatnicy zobowiazani sa finansowac aparat scigania i osądzania - przeciwko mnie, za eksponowanie ...znaczka ?
czy aby  o zakazany znaczek tu idzie ?
a moze o cos wiecej ? moze to efekt trwogi o cos, co zapomniane przez stulecia zostaje odkrywane na nowo.
dlaczego judeo-chrzescijanski swiat  tak boi sie swastyki ?

" (...) rankiem o swicie unosimy dłon w powitaniu rodzacego sie słonca - ono jest dawca promieni zycia - to jemu, w gescie uniesionej dloni oddajemy hołd - nasza wiara nie bierze sie z zawilych interpretacji zapisow ksiag, spisanych w niezrozumialym jezyku - nasza wiara czerpie ze zrodła madrosci naszych przodkow - ze zrozumienia prawideł swiata, w ktorym przyszło nam zyc - z szacunku dla ich odwiecznej cyklicznosci (...) "   

Byc Gotem w Polsce katolickiej oznacza codzienna walkę z umysłowym zniewoleniem -

Ostatnio edytowany przez bernard (2013-09-07 23:24:41)

Offline

 

#333 2013-09-08 12:36:41

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Żydowski świat ma prawo bać sie swastyki ;__: A chrześcijaństwo, wprost przeciwnie
Jak dla mnie. powinno się móc nosić jakie kolwiek znaczki, byle by w imieniu tych znaczków nie próbowac komuś zaszkodzić czy go zabić XD

Ostatnio edytowany przez Darxet (2013-09-09 16:37:59)

Offline

 

#334 2013-09-17 15:38:53

 gothsherder

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-09-05
Posty: 53
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Ja widzę, ze tu dużo osób negatywnie jest nastawiona do księży. Ogólnie dosyć często słyszę takie opinie, ale ja osobiście nigdy się z tym osobiście nie spotkałam. Może to dlatego, ze nie mam z nim za bardzo kontaktu, żaden ksiądz nigdy mnie nie uczył. No, ale cóż nie neguje Waszych wypowiedzi. Księża też ludzie i nie zawsze dają dobry przykład... ale czasem tak.

Offline

 

#335 2013-09-18 11:17:34

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Chrześcijaństwo

gothsherder napisał:

Ja widzę, ze tu dużo osób negatywnie jest nastawiona do księży. Ogólnie dosyć często słyszę takie opinie(...)

Trudno mieć pozytywną  opinie o Okupancie i lubic jego "żołnierzy"  -
zeby chociaz to byli żołnierze czyli ludzie honoru ale księża to bardziej najemnicy, szukajacy łupów gdzie popadnie
okradają nasz budzet, ktory dofinansowuje ich fanaberie, projektowane z bizantyjskim rozmachem,
mamią i wykorzystuja wrazliwe mlode kobiety - czynią  z nas ludzi niewolnych -
a co najgorsze krzewia wsrod katolikow polityke calkowitego zawsłaszczania "przestrzeni publicznej"
dla mnie - jako Wiedżmy - to jest w katolikach najgorsze - brak szacunku dla korzeni i zagarnianie kulturowe przesztrzeni publicznej
to powoduje brak rownowagi - a to z koleji powoduje chorobe
dlatego ten kraj jest chory

...a moze nie usune  wpisu - jeszcze nie wiem ... za to dodam cytat :

Przez osiemnaście wieków płynie rzeka krwi, a na jej brzegach mieszka chrześcijaństwo”.
Ludwig Boerne, niemiecki filozof i pisarz, 1786–1837

Ostatnio edytowany przez bernard (2013-09-20 23:56:43)

Offline

 

#336 2013-09-18 23:28:58

 Apopphis

Wygnany

432751
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-06-23
Posty: 62
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Bernard jeśli taka jest Twoja opinia to spoko, masz do niej prawo. Ale nie rób pokrętną filipiką ludzią wody z mózgu. Jak kościół może nie szanować korzeni skoro to on nimi jest? To ten kościół zbudował podwaliny tego świata jako znanej nam cywilizacji i obecnie jest sałabnącą tarczą która pozwala Ci na własne poglądy. Gdyby go niebyło expansja islamu doprowadziła by w końcu do prawa shariatu gdzie za sprzeciw wobec koranu czekają poważne konsekwencje. A gdyby przestrzeń publiczna sama utrzymywała by odpowiedni poziom kultury i moralności to księża nie musieli by jej ,,zagarniać,,. Nauczanie kościoła to jedyny lek który może uleczyć ten kraj.


Ludzie... jak ja ich nienawidzę... Wytępie całe to robactwo!

Offline

 

#337 2013-09-19 11:33:42

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Gdyby przyjąć teraz religię islamską, żeby uniknąć wojen i żeby utrzymać dobry stosunek z jakimiś państwami ,mielibyśmy powtórkę z 966 roku
Kościół nie jest korzeniami. Wystarczy poczytać trochę. Starożytna grecja, imperium rzymskie, to są podwaliny cywilizacji. Europejskiej cywilizacji, a nie to co żydowskie religie ze wschodu, w imię których niszczono kulturę ludów, także słowiańskich.

Ostatnio edytowany przez Darxet (2013-09-19 23:55:04)

Offline

 

#338 2013-09-19 16:10:53

 gothsherder

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-09-05
Posty: 53
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Darxet - muszę się z tobą zgodzić, niestety kultura była czasem niszczona przez chrystanizację (przynajmniej z tego co wiem). A w mojej wcześniejszej wypowiedzi chodziło też o to, że taka opinia o księżach jest bardzo ogólna. A takie opinie nie mogą odnosić się do każdego, tak jak nie każdy Niemiec podczas wojny był nazistą.

Bernard - ciekawi mnie jedna rzecz. Widzę, że negatywnie oceniasz Kościół i katolików, a wykorzystujesz w swoim profilu rzeczy charakterystyczne dla tej religii (klasztor, zdjęcie mnicha), a przynajmniej mi się to tak kojarzy. Ale może nie mam racji i to wzięło się z czegoś innego... Chyba, że źle zrozumiałam Twoje wypowiedzi, nie chcę Cię obrażać, niestety nie miałam czasu przeanalizować wszystkich Twoich wypowiedzi, żeby poznać Twoje stanowisko.

Offline

 

#339 2013-09-21 21:02:20

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Mnie też to ciekawi

Offline

 

#340 2013-09-22 14:35:16

 gothkate29

Dusza

47131162
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-09-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

ja także byłam wychowywana jako katoliczka,chodziłam na religie,miałam komunie,ale  teraz jestem ateistką

Offline

 

#341 2013-11-25 23:16:44

 umbra19

Wygnany

19482361
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-03-04
Posty: 54
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Uważam, że postawa księży w 90% jest negatywna. Widzą tylko swoje korzyści, a nie jak to na przedstawiciela duchowieństwa wypada. Zamiast zbierać datki na potrzebujących przykrywają się stwierdzeniem ,,Ksiądz też człowiek". Nie dostrzegają cierpienia innych i wykorzystują w perfidny sposób swoje przywileje. To nie dzieje się od dziś to trwa od bardzo dawna. Jest naprawdę garstka księży z prawdziwego zdarzenia. Jestem wierząca ale wierzę w Boga, a nie kościół.


Qualis vita, et mors ita - Jakie życie, taka śmierć.

Offline

 

#342 2013-11-28 23:23:17

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Chrześcijaństwo

Chociaz wypowiadacie wiele słow krytyki pod adresem Koscioła Katolikow, dystansujecie sie w tym , co piszecie, od Spolecznej Nauki Kosciola, i  nie traktujecie serio tego, co mowia Wam ksieza, katecheci, duchowni wszelkiej prowieniencji ...
tak naprawde myslicie w sposob typowy dla Katolikow - Jestescie skazeni katolickim swiatopogladem.
Apostazja to tylko procedura prawna - po co "wypisywac sie" ze wspolnoty, do ktorej nawet nie nalezycie, bo ta wspolnota wcale Was nie chce, takimi, jakimi Jestescie.
Starający sie o Apostazje tak naprawde tylko dowartosciowuja Koscioł i tych wszystkich klęcznikow.
W kategoriach wojennych - takie porownanie -
Apostata Jest jak snajper, ktory zdradza swoja pozycje - krzyczy  " zobaczcie mnie - tutaj Jestem tutaj , mam Was gdzieś - Jestem tutaj , Jest....zaległa cisza"
coz Apostata to samobojca

Ostatnio edytowany przez bernard (2013-11-28 23:25:45)

Offline

 

#343 2013-11-29 20:02:22

 gothsherder

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-09-05
Posty: 53
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Ja chyba nie zrozumiałam w jaki sposób apostazja dowartościowuje Kościół.

Offline

 

#344 2013-11-30 01:00:19

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

A ja gdzieś czytałem ze apostazję w pewnych warunkach kościół traktuje jako zawieszenie wiary, ale nie wypisanie z kościoła  katolickiego.
Tylko nie pamietam gdzie. W każdym razie chodziło o to że nalezy się wypisac w trybie natychmiastowym, a jak się ktoś zgodzi na jakąs tam propozycje w stylu dokumentu do podpisania to nie jest to całkowite wypisanie z kościoła.
Jakby ktos o czyms podobnym słyszał to niech o tym wspomni ,bo nie mogłem znaleźc ego materiału ;_;

Offline

 

#345 2013-11-30 17:17:51

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Chrześcijaństwo

Niektórym może się to przydać, cieszę się, że poważnie podchodzicie do tematu. Lestat, dzięki.


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora