#1 2012-08-11 20:20:53

Garinol

Gość

Goth i %

Czyli co dobrego alkoholowego i nowego ostatnio piliśmy?
A może ktoś tworzy sam jakieś interesujące nalewki i wina?

Ja ostatnio testuję serię "Książęce" ( Ciemne łagodne, Czerwony lager, Pszeniczne) i powiem, że jak na Kompanię Piwowarską, po której wyroby sięgam w ostateczności , piwa są nawet dobre, może dlatego że robią to w mniejszym nakładzie, więc się starają.
Polecam na 100% wyroby browaru Amber z Bielkówka, którymi się stale raczę i nie przestanę, aż zejdą na psy i zaczną stosować zamiast chmielu ekstrakt. Póki co, w moim repertuarze Amber rządzi niepodzielnie.

Czasem robię wino, ostatnio wytworzyłem go z czarnego bzu. Wińsko jest mocne, ok. 14 % ( w sumie mogłoby mieć mniej) ma ciemno rubinowy kolor i jest ciekawe w smaku, trudno opisać - rzadko robi się z tego wino.

Tworzę też nalewki.

 

#2 2012-08-12 13:50:36

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Goth i %

ja zajmuję się tworzenie mocniejszych alkoholi, do mojego repertuaru należą min. (wg starych rodzinnych góralskich receptur) cytrynówka i miodówka


I am mad man ...

Offline

 

#3 2012-09-02 20:45:41

Garinol

Gość

Re: Goth i %

Próbowałem ostatnio piwo "Raciborskie klasycznie warzone".  Polecam. Oststnio znalazłem sklep ze 180 gatunkami piw, moja lista najlepszych piw wymaga korekty:) Na pierwsze miejsce jak na razie trafił "Bernard z kniei" trudno go dostać, jest jednak najlepszy. Piwo ma opis Tajemnicą z Bearnarda z Kniei jest unikalna kompozycja pięciu rodzajów słodów,połączonych w procesie tradycyjnego warzenia,dająca mu siłę ,piękną barwę i niepowtarzalny smak,zakończoną nutą słodyczy. Chyba jutro odwiedzę ten sklep...

fromabove napisał:

miodówka

Można dostać przepis? mam miód, który zamieram wykorzystać do alkoholu, może bym spróbował. Planowałem zrobić krupnik i jeszcze zostanie pół słoika na co innego.

 

#4 2012-09-04 13:43:28

Sasha

Gość

Re: Goth i %

Moja rodzina kiedyś robiła nalewki, jednak z czasem przestała.
Domowej roboty naleweczki są pyszne. Dotychczas piłam wiśniówkę, cytrynówkę, śliwówkę oraz porterówkę
Eh...przydałby się teraz kieliszek jakiejś, bo coś przeziębienie mnie atakuje

 

#5 2012-09-04 14:29:40

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Goth i %

Garinol, jak tylko go odnajdę, podrzucę!


I am mad man ...

Offline

 

#6 2012-09-04 18:51:36

Garinol

Gość

Re: Goth i %

Sasha napisał:

Eh...przydałby się teraz kieliszek jakiejś, bo coś przeziębienie mnie atakuje

Na drogi oddechowe może być z czarnej porzeczki, ciepłą herbata z pigwówką, na przeziębienie może być jakiś grog, byle po nim się położyć. Ja stosuję herbatę z cytryną i jakimś wzmocnionym dodatkiem. Rano nadawałem się do pracy.

Ostatnio edytowany przez Garinol (2012-09-04 18:53:13)

 

#7 2012-09-04 18:57:28

Sasha

Gość

Re: Goth i %

Garinol napisał:

Na drogi oddechowe może być z czarnej porzeczki, ciepłą herbata z pigwówką, na przeziębienie może być jakiś grog, byle po nim się położyć. Ja stosuję herbatę z cytryną i jakimś wzmocnionym dodatkiem. Rano nadawałem się do pracy.

A dziękuję, napewno spróbuję Chociaż pewnie i tak skończy się jak zawsze na antybiotykach jak dla konia jakiegoś -.-

 

#8 2012-09-04 19:06:51

Garinol

Gość

Re: Goth i %

Sasha napisał:

Garinol napisał:

Na drogi oddechowe może być z czarnej porzeczki, ciepłą herbata z pigwówką, na przeziębienie może być jakiś grog, byle po nim się położyć. Ja stosuję herbatę z cytryną i jakimś wzmocnionym dodatkiem. Rano nadawałem się do pracy.

A dziękuję, napewno spróbuję Chociaż pewnie i tak skończy się jak zawsze na antybiotykach jak dla konia jakiegoś -.-

Szkoda, wtedy domowa "apteczka" będzie musiała pozostać zamkniętą. Przy antybiotykach nie poleca się podobno spożywać nalewek i ciężkiego alkoholu. Zdrowiej szybko

 

#9 2012-09-04 19:08:10

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Goth i %

odaiji ni =]


I am mad man ...

Offline

 

#10 2012-09-04 19:10:33

Sasha

Gość

Re: Goth i %

Garinol napisał:

Sasha napisał:

Garinol napisał:

Na drogi oddechowe może być z czarnej porzeczki, ciepłą herbata z pigwówką, na przeziębienie może być jakiś grog, byle po nim się położyć. Ja stosuję herbatę z cytryną i jakimś wzmocnionym dodatkiem. Rano nadawałem się do pracy.

A dziękuję, napewno spróbuję Chociaż pewnie i tak skończy się jak zawsze na antybiotykach jak dla konia jakiegoś -.-

Szkoda, wtedy domowa "apteczka" będzie musiała pozostać zamkniętą. Przy antybiotykach nie poleca się podobno spożywać nalewek i ciężkiego alkoholu. Zdrowiej szybko

A tam...czemu zamknięta? Można to uznać za dodatkowy środek

 

#11 2012-09-04 20:42:42

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Goth i %

Nie lubię alkoholu.


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#12 2012-09-05 15:57:09

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Goth i %

A ja lubię niemal każdy alkohol Nie lubię tylko już takich wybitnych szczyn jak piwo Imielin albo VIP, poza tym lubię każde piwo, wino (zwłaszcza tanie, słodkie, owocowe a nie z tanich to czerwone najbardziej, półsłodkie) i każdą wódę (chociaż najbardziej chyba żołądkową gorzką i żubrówkę), uwielbiam malibu, curacao i Krwawą Mary (jako że są trzy rzeczy w niej, które są dla mnie zajebiste: wóda, sok pomarańczowy i pieprz). Jeżeli chodzi o piwa, najbardziej lubię te najtańsze i najmocniejsze, np. Wojak 9% albo Harnaś 7%, chociaż ostatnio sporo piję tzw. pedalskich piw owocowych Lubię piwo z różnymi dziwnymi sokami, np. z sokiem czekoladowym albo miętowym xD Nalewki też lubię, zwł. jak są naprawdę mocne i słodkie O, i absynt Lubię też tytoń nasączany absyntem i potem wysuszany, ale to jakby inny temat (w każdym razie paląc ten tytoń czułam sie tak jakbym piła absynt, nie tylko ze smaku, ale też z działania ).


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#13 2012-09-05 18:40:50

Garinol

Gość

Re: Goth i %

Absynt, to też zrobiłem w tym roku, przynajmniej jak człowiek zrobi sam, to żadna inspekcja nie sprawdza poziomu zielonego czynnika Do rozrabiania stworzyłem prawdziwy koncentrat piołunu na spirytusie. Starczy na dużo absyntu

Ostatnio edytowany przez Garinol (2012-09-05 18:41:21)

 

#14 2012-09-05 18:50:35

Sasha

Gość

Re: Goth i %

Zawsze chciałam spróbować absyntu, ale wszyscy moi znajomi się bali -.-

Ostatnio edytowany przez Sasha (2012-09-05 18:50:53)

 

#15 2012-09-05 19:24:19

Garinol

Gość

Re: Goth i %

Sasha napisał:

Zawsze chciałam spróbować absyntu, ale wszyscy moi znajomi się bali -.-

Da się załatwić   Przypomnij, w razie czego, bo mam oczywiście dobrą pamięć, ale krótką. Mogę kiedyś przy okazji podrzucić próbkę tego produktu.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora