#1 2012-02-01 20:19:13

 Cadaver

Dusza

Zarejestrowany: 2012-01-17
Posty: 40
Punktów :   

Język polski

Nie wiem czy ten wątek można określić jako hobby, ale jestem ciekawa czy goci interesują się tym przedmiotem. Ja osobiście pokochałam polski odkąd na lekcjach zaczęliśmy omawiać nekrologi, epoki takie jak gotyk, barok(i mój ukochany motyw w sztuce - vanitas) czy pisać kondolencje.
Czy u Was też na polskim można się dowiedzieć naprawdę ciekawych rzeczy?


Chrześcijaństwo jest nielogiczne. Po co modlić się o wieczny żywot, skoro jest on nam przeznaczony?

Offline

 

#2 2012-02-01 21:15:51

 ““shou“““†

Spec od zadawania męczących pytań i przepalania grzałek do e-petów

47072465
Skąd: mam głowę?
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 2107
Punktów :   

Re: Język polski

Ja na języku polskim dowiedziałam się ciekawej rzeczy na temat 'mężczyzn greckiego teatru' - gdzie wszyscy młodzi i delikatnie zbudowani chłopcy grali w rolach kobiety, co więcej, miewali swoich... sponsorów <3

Tak wiem wiem, tylko Shou yaoistkę mogą takie rzeczy jarać


http://24.media.tumblr.com/438c1c82380b8d54f7b29c871e90f2c0/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o1_250.gif http://31.media.tumblr.com/771542ac8a1ea0a77600f7b73ea56d48/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o2_250.gif

Offline

 

#3 2012-02-01 22:06:08

 Cadaver

Dusza

Zarejestrowany: 2012-01-17
Posty: 40
Punktów :   

Re: Język polski

Jak widzę coraz więcej yaoistek na tym świecie Ja przestałam się jarać yaoi po pewnej scenie w moim ulubionym anime...


Chrześcijaństwo jest nielogiczne. Po co modlić się o wieczny żywot, skoro jest on nam przeznaczony?

Offline

 

#4 2012-02-03 17:52:49

Lúthien Nemezys Grandin

Gość

Re: Język polski

YAOI TIME!

Wracając do polskiego, to uwielbiam przerażać moja nauczycielkę moimi wierszami

 

#5 2012-02-03 19:21:56

 DeathBoy

Potępiony

34416484
Skąd: idź do piekła
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 391
Punktów :   
WWW

Re: Język polski

Owszem, temat vanitas jest wielce porywający, gotykiem byłem podekscytowany dopóki nie przeczytałem tematu. Nie było krztyny o ludziach, sama architektura i obrazy. Ale naprawdę zacząłem się wczytywać w polski przy temacie "Fausta" i "Mistrza i Małgorzaty". Tam bowiem opisany i omówiony zostaje szatan. Co prawda regułki i definicje w podręczniku są kiepskie, ale za to w końcu coś, czym można się zainteresować. Wolę to niż "Świętoszka", czy "Potop". Ogółem do tematu: w gimnazjum polski szlifuje naszą wymowę i pisownię oraz ogólny zarys literatury. Licea i technika to tylko temat za tematem wraz z lekturami. Dywagacje, spekulacje, rozmowy i opowiadania utworów. W sumie nawet ciekawe, o ile nie rozmawiamy flakach z olejem

Offline

 

#6 2012-02-06 11:01:08

 Wladimira

Kusiciel

1564943
Skąd: Łódź/Bytom
Zarejestrowany: 2011-05-25
Posty: 197
Punktów :   

Re: Język polski

Przez nauczycielkę od polskiego zaczęłam pisać wiersze, opowiadanie i "książki"


Nawet jeśli umrę
Świata nie naprawię...

Offline

 

#7 2012-02-07 15:33:46

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Język polski

Ja się interesuję, mimo że do szkoły nie chodzę już od ładnych paru lat. Interesuje mnie dawna literatura (chociaż nie tylko dawna): średniowiecze, barok, romantyzm i prądy literatury końca XIX w.
Poza tym interesują mnie etymologia słów polskich oraz paronimy w języku polskim i czeskim. Dzięki coraz lepszemu poznawaniu polskiego coraz lepiej poznałam też czeski.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#8 2012-02-07 15:54:18

 GravXIII

Przeklęty

Skąd: Jihlava/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 617
Punktów :   
WWW

Re: Język polski

Jeżeli chodzi o polski, to najmilej wspominam czasy ogólniaka- nauczycielka z głową na karku, do tego do dzieł literackich podchodziła krytycznie, a nie na zasadzie "Słowacki wielkim poetą był" i widać było, że język jest jej powołaniem (hmmmm, trochę dwuznacznie to zabrzmiało). Z resztą polski zawsze lubiłem, może nie w takim stopniu, jak historię, ale jednak literatura posiada w sobie tą magię, której inne dziedziny nie mają.


Fire, blood and dreams...

Offline

 

#9 2012-03-17 14:52:39

 dark_Vampire

Kusiciel

11309681
Skąd: od niedawna Ostrawa (Czechy)
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 271
Punktów :   

Re: Język polski

jeżeli chodzi o lekcje w szkole to nie znosze nasza nauczycielka potrafi uśpić połowę klasy (w tym mnie). dla nas j.polski to męczarnia. Jednej lekcji usnęło 5 osób ;P Ale jeżeli chodzi o język polski jako język narodowy to go kocham. To na prawdę piękny język, ale nie da się ukryć-zaniedbany, "kaleczony" i zangielszczany


"Cause I'd rather feel pain that nothing at all"-Three Days Grace

Offline

 

#10 2012-04-04 11:39:38

 Fryderyka

Wygnany

Zarejestrowany: 2010-11-05
Posty: 71
Punktów :   

Re: Język polski

Tak, też uważam, że to piękny język <3
A co do tego... W gimnazjum naprawdę szczerze nie znosiłam i olewałam. Brak zadania? Pierdolę to. Jakaś kartkówka? Jakoś pójdzie.
Mimo to nie miałam złych ocen. Za to w liceum... och, ach. Uwielbiam polski, to jeden z moich ulubionych przedmiotów!
Zawsze siedzę na lekcjach zaciekawiona, nigdy mi się nie nudzi, na każdej lekcji jest coś, co może przykuć moją uwagę. W gimnazjum nie czytałam lektur, tylko streszczenia, w liceum staram się to zmienić. Na przykład taki Makbet. Ojej, nie wiem czy gdyby nie był naszą lekturą to czy w ogóle do niego bym zajrzała. Oj, ile bym straciła! Bardzo lubię. Mam też zamiar zapoznać się z Hamletem. Nauczycielka mi cholernie polecała, a ja wierzę w jej dobry gust co do literatury.
Kobieta jest fantastyczna, naprawdę! A i mi całkiem nieźle idzie, mimo, że mam braki z gimnazjum to jakoś opanowuje materiał zwykle na czwórki. Nauczycielka zadowolona, ja też, czego chcieć więcej?
Ale myślę, że to, czy lubimy dany przedmiot również zależy od nauczycielki, sposób w jaki przekazuje nam swoją wiedzę też jest ważny, poza tym też to czy potrafi zainteresować ucznia. W gimnazjum moja nauczycielka (a tym samym moja wychowawczyni, jezu) była beznadziejna. Nie lubiłam jej, toteż za polskim też nie przepadałam.
Polski jest genialny. Mimo, że nie lubię języków (no dobra, nie lubię tylko angielskiego, niemiecki ujdzie!) to ten kocham.
Ahah, moja nauczycielka stwierdziła, że pośle mnie na olimpiadę z polskiego. Jej, to było miłe. Mam zamiar pokazać jej jedno z moich opowiadań, zobaczymy jak to oceni. Choć nie spodziewam się cudów, to nie najwyższych lotów, ale krytyka też jest ważna, żeby wiedzieć co poprawić.
Podsumowując: Polski jest <3.


Żaden dom nie jest ogniskiem domowym, dopóki nie promienieje w nim niewysłowione szczęście kota, który okazuje je, kręcąc puszystym ogonem i zamiatając nim podłogi. Kot jest w domu przedstawicielem tajemnicy, uroku, sugestii.

Offline

 

#11 2012-04-05 10:39:31

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Język polski

Fryderyka, ja mam na odwrót. W gimnazjum moją nauczycielką była najsurowsza, najbardziej wymagająca a zarazem najfantastyczniejsza polonistka pod słońcem. Momentami miałam dość, bo ciągle sprawdziany, kartkówy, recytacje, ale generalnie ją uwielbiałam.
A teraz...tragedia. Polski to najnudniejsza lekcja, nic na niej nie robimy, a pani siedzi ze łzami w oczach, bo nie umie zapanować nad klasą. Bardziej by się do przedszkola nadawała niż liceum.

Offline

 

#12 2012-06-29 19:21:22

 Jewel

Demon

19988345
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2012-06-28
Posty: 931

Re: Język polski

No ja lubię polski, a jeszcze jestem humanistką więc ten przedmiot przychodzi mi z łatwością



Proszę tylko o jedno. Na moim pogrzebie czarne róże.

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/06/609b947eef4da65c44cf794b86930186.gif?1338904071

Offline

 

#13 2012-06-29 23:17:18

 Henryk Pruthenia

Potępiony

42983155
Skąd: Gdzie-to w Silezji...
Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 448
Punktów :   

Re: Język polski

Ja mam rozszérzony polski, sam jestem z profilu historycznego... ale dziś otrzymałem nagrodę i stypendjum za najlepszego fizyka w szkole... AJ LAJK YT!


Jestem sędzią, ofiarą, i mordercą
O dziecięcéj twarzy.
Bóg zabity - do kogo teraz modlić się
Cichém krzykiém... w snach!?

(tekst. piosenki zespołu СЛ[/|\]Т «Niebo»)
http://www.slot.ru/images/remote/http--s1ot.ru-img-manifest.jpg

Offline

 

#14 2012-06-30 11:42:00

 Alice

Dusza

36041297
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-06-30
Posty: 14
Punktów :   

Re: Język polski

Ja też jestem typową humanistyką. Polski jako przedmiot uwielbiam, nawet z kiepskim nauczycielem. Z epok literackich najbardziej lubię romantyzm i IIWŚ.


"I guess I'm pretty much of a lone wolf. I don't say I don't like people at all but, to tell you the truth, I only like it then if I have a chance to look deep into their hearts and their minds"~ Bela Lugosi

Offline

 

#15 2012-08-11 01:11:22

 Inugami

Kusiciel

7005789
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Język polski

Nie znoszę wszystkiego, co ma związek z pisownią. Ogólnie spokojnie wychodzę na 5/6, tylko ze składni, fleksji, słowotwórstwa itd. nieustannie dostaję 2, czasem uda mi się poprawić na 3.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora