#46 2012-07-16 15:19:48

 Sarnel

Dusza

Zarejestrowany: 2012-07-03
Posty: 29
Punktów :   

Re: Kara śmierci

Jestem przeciw, śmierć to dar łaski.
Dożywocie i tylko praca i praca. Przyniesie to korzyść reszcie społeczeństwa, będzie bardziej praktyczne.
Po za tym szaleńcy wiedząc że czeka ich śmierć i/lub tortury byli by bardziej niebezpieczni, trudno było by ich zatrzymać żywcem, liczba ofiar wśród służb mundurowych i cywili mogła by niestety właśnie wzrosnąć.

do tego tortury... cóż, nie bardzo. Zbyt wiele osób walcząc z potworami, stało by się nimi, nie wiedząc nawet kiedy. Pojawiła by się znieczulica na cierpnie innych, nie tylko przestępców.
Dodajmy do tego fakt że wielu niewinnych jest skazywanych.

Offline

 

#47 2012-07-16 15:51:29

 Darkness_Shadow

Dusza

Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 36
Punktów :   

Re: Kara śmierci

Co do następstw, jakby to przemyśleć, to w sumie masz rację.


Widzieć, czego nie widzieliśmy,
być tym, kim nigdy nie byliśmy,
wyjść z poczwarki i poszybować,
opuścić ziemię, błękit całować,
znów się urodzić, być kimś innym:
prawda to jest, czy sen niewinny?

Offline

 

#48 2012-07-16 19:14:05

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Kara śmierci

Henryku, dla mnie to nie jest żadne dziwactwo. To ludzie są potworami, niszczącymi planetę, w większości są szmatami, nie zasługującymi na szacunek (nie odbierajcie tego osobiście, żadnego z was nie znam, także nie celuję w osoby z forum a raczej z "reala"). Zwierzęta nie robią nic złego, żyją w zgodzie z naturą.

Offline

 

#49 2012-07-16 21:16:01

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Kara śmierci

Henryk, podoba mi się Twoja odpowiedź, mam takie samo zdanie. Dla niektórych świat stanął na głowie i przedkładają prawa zwierząt ponad prawa ludzi...
Sarnel, też się zgadzam. Ciężkie przymusowe roboty są dużo większą karą niż wykonywana w ciągu krótkiej chwili kara śmierci.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#50 2012-07-17 12:41:33

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Kara śmierci

Henryk Pruthenia napisał:

Co za dziwactwo - zabijać małe, nienarodzone dzieci tak, a zabijać zwierzęa - nie.

Co za dziwactwo.
Ten świat jest straszny.

Darkness_Shadow napisał:

Wiem.
Takich na podobne tortury, niech poczują na własnej skórze. Nie byłoby im wesoło.

Według mnie każdego zwolennika aborcji powinno się na żywo wrzucić do kwasu solnego, a potém wyrywać kolejno kawałki mięsa z rąk, nóg. Na żywca.
Tak powinno być.

Henryk dobrze powiadasz, dobrze! ^^

Offline

 

#51 2012-07-17 13:28:40

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Kara śmierci

Darkess_Shadow, wiem, masz rację

Robota, tak, ale na tyle, żeby sami pracowali na swoje utrzymanie.

Płód nie ma świadomości istnienia, narodzone dziecko już tak. Jeśli np. jest niepełnosprawne, ciężko chore, po co ma się męczyć całe życie? Nie oszukujmy się, mało ma środki i chce opiekować się chorym dzieckiem.

Offline

 

#52 2012-07-17 19:41:26

 Henryk Pruthenia

Potępiony

42983155
Skąd: Gdzie-to w Silezji...
Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 448
Punktów :   

Re: Kara śmierci

Mówię Ci, spytaj się takiego dziecka, jak dorośnie, czy chce umrzeć. Spytaj się.

Płód nie ma świadomości istnienia? A to ciekawe. A ja jak czytałem o psychologji i cofaniu się za pomocą hipnozy do czasów dużo sprzed porodu (wiécie, że poród to największa trauma, jaką przeżywa człowiék?), to téż musiałem nie mieć świadomości.

W ogóle, zróbmy tak jak w Serbji, gdzie dziecko według prawa jest dzieckiém (w ogóle, ciekawe... dziecko dziesięć minut przed wyjściém z macicy nie ma świadomości, a po - już tak...) z chwilą pierwszego oddechu. I takm, za pozwoleniém zwolenników aborcji (ja bym takiech kazał po prostu rozstrzelać - oni chcą zezwolić na mosowe mordy dzieci! Holokaust przy niech to pestka!), którzy sa i na tém forze (niestety) oraz za pozwoleniém prawa, dzieci w dziewiątém miesiącu ciąży się wyciąga z macicy, zatyka im usta, topi w ustawionéj beczce.
Bo dziecko nie wzięło pierwszego oddechu.

PS: Jedna z działaczek antyaborcyjnech w USA przeżyła bardzo ciekawą rzecz - jéj matka postanowiła ją zabić za pomocą aborcji. Lekarz-morderca wypełnił macicę roztworém kwasu solnego. Oczywiście, je poroniła. Ale te dziecko przeżyło. I żyje.
Ale wróć! Według zwolenników aborcji, ona wtedy była tylko nic nie znaczącą kupą komórek... to nie tak, prawda?


Jestem sędzią, ofiarą, i mordercą
O dziecięcéj twarzy.
Bóg zabity - do kogo teraz modlić się
Cichém krzykiém... w snach!?

(tekst. piosenki zespołu СЛ[/|\]Т «Niebo»)
http://www.slot.ru/images/remote/http--s1ot.ru-img-manifest.jpg

Offline

 

#53 2012-07-17 20:00:42

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Kara śmierci

Henryk, nie napisałam że noworodek świadomość istnienia ma, bo tak nie jest. Jej dziecko nabiera z czasem.

Przeszkadza Ci że zwolennicy aborcji tu się wypowiadają? Masz na nich alergię czy coś?

Offline

 

#54 2012-07-17 20:11:11

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Kara śmierci

Moderator powinien przenieś całą dygresję do tematu o aborcji.

Dlaczego chcesz mnie rozstrzelać? Bo uważam, że nie można zmuszać kobiety do oddawania swojego życia za kogoś innego? Jeśli zechce, to zrobi to. Z miłości. Ale jeśli jej nie czuje? A może dlatego, że nie chcę powiększać cierpienia zgwałconej kobiety, która patrząc na dziecko będzie tylko przypominać sobie swojego oprawcę?

Nie każda kobieta jest zdolna do bezgranicznej miłości, nie każda umie wybaczać, nie każda jest altruistką. Po co dokładać cierpień jej i jej dziecku, które każdego dnia by krzywdziła, bo nie potrafiłaby sobie poradzić z ranami na duszy?

I powtarzam, że moje przyzwolenie na aborcję, nie oznacza, iż ja sama bym z niego skorzystała. Po prostu uważam, że każdy powinien mieć wybór.

Ostatnio edytowany przez Narcissa (2012-07-17 20:13:36)

Offline

 

#55 2012-07-17 20:23:13

 Henryk Pruthenia

Potępiony

42983155
Skąd: Gdzie-to w Silezji...
Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 448
Punktów :   

Re: Kara śmierci

Ale te dziecko można oddać...

Evww, a więc, kiedy pojawia się świadomość?


Jestem sędzią, ofiarą, i mordercą
O dziecięcéj twarzy.
Bóg zabity - do kogo teraz modlić się
Cichém krzykiém... w snach!?

(tekst. piosenki zespołu СЛ[/|\]Т «Niebo»)
http://www.slot.ru/images/remote/http--s1ot.ru-img-manifest.jpg

Offline

 

#56 2012-07-17 23:03:39

 Samael

Kusiciel

Skąd: grota anielska
Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 218

Re: Kara śmierci

Ja jestem przeciwnikiem kary śmierci i aborcji czemu bo Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo żeby żył i to Bóg decyduje kiedy go zabierze z tej ziemi, to raz a dwa to Dekalog mówi 5 przykazanie Nie Zabijaj i chyba nie trzeba mówić że jest to grzechem wobec Boga i sumienia

Ostatnio edytowany przez FallenAngel (2012-07-17 23:12:37)


Ego sum via et veritas, et vita

Offline

 

#57 2012-07-20 22:15:45

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Kara śmierci

Aborcja na płodzie pochodzącym z gwałtu jest karaniem dziecka za zło wyrządzonego przez jego ojca. Zauważcie, że nie jestem zwykłą moralistką, która nie wie o czym mówi: niedawno ruszyło całe postępowanie dotyczące gwałtu na mnie.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#58 2012-08-05 01:52:03

 Inugami

Kusiciel

7005789
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Kara śmierci

Myślę, że kara śmierci jest niepotrzebna. Wystarczy zrzec się praw człowieka i otworzyć prawdziwe więzienia dla prawdziwych przestępców (morderstwa, gwałty, aborcja, duże kradzieże czy oszustwa itd.).

Chociaż z ideowego punktu widzenia kara śmierci jest idealna zgodnie z zasadą "oko za oko, ząb za ząb". Z drugiej strony jednak śmierć jest nagrodą w porównaniu z prawdziwym więzieniem (kamieniołomy, łańcuchy i praca 16 godzin dziennie).

Ostatnio edytowany przez Inugami (2012-08-05 01:54:51)

Offline

 

#59 2012-08-05 13:00:47

Garinol

Gość

Re: Kara śmierci

Inugami napisał:

Myślę, że kara śmierci jest niepotrzebna. Wystarczy zrzec się praw człowieka i otworzyć prawdziwe więzienia dla prawdziwych przestępców (morderstwa, gwałty, aborcja, duże kradzieże czy oszustwa itd.).

Chociaż z ideowego punktu widzenia kara śmierci jest idealna zgodnie z zasadą "oko za oko, ząb za ząb". Z drugiej strony jednak śmierć jest nagrodą w porównaniu z prawdziwym więzieniem (kamieniołomy, łańcuchy i praca 16 godzin dziennie).

Z tymi prawami człowieka to przyznam rację, ich piewcy starają się narzucić je praktycznie wszędzie, a korzystają z nich w sumie skazańcy również. Kara powinna odstraszyć od popełniania przestępstwa. Odsiadka dożywocia odbywa się za pieniądze podatników, za nasze pieniądze, za moje też. Wolałbym by przeznaczyć je na cele charytatywne, jak państwo już tak bardzo chce mi je wydrzeć. Kara śmierci jest tak stara jak wymiar sprawiedliwości, była od kiedy spisano pierwsze prawo, była też wcześniej, choć ujęta w przepis nabrała cech sprawiedliwości i ochrony obywateli przed najgroźniejszymi przestępcami.
Śmierć nie będzie nigdy nagrodą, ogłoszenie wyroku i oczekiwanie na nieuniknione też jest straszną torturą dla psychiki, chyba że ma się do czynienia z psychopatą.

 

#60 2012-08-05 14:25:16

 Inugami

Kusiciel

7005789
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Kara śmierci

To oczywiście zależy. Z czysto praktycznego punktu widzenia wydaje mi się, że lepszy jest pracujący przestępca od trupa gnijącego w ziemi.


Mój pogląd przewiduje trzy rodzaje więzień:
- areszty - pozwalają przetrzymywać ludzi do 48 godzin w normalnych warunkach - cela kilkuosobowa, ławki, skromne wyżywienie.
- lekkie więzienia - w takich znajduje się większość przestępców (złodzieje, oszuści, łapówkarze itd.). Więzienie takie współpracuje z prywatnymi firmami i tworzy na swoim terenie miejsca pracy. Powinna być to prosta praca, którą może wykonywać każdy. Więzień musi przepracować określony czas (np. 6 godzin dziennie) na swoje utrzymanie, a każda kolejna godzina jest nieobowiązkowa. Za dodatkowe godziny pracy więzień może otrzymać niewielkie wynagrodzenie lub skrócenie wyroku (np. 2 godziny mniej za każdą godzinę robót). Więźniowie mieszkają w normalnych celach, z miejscami do spania, z obfitym acz prostym wyżywieniem (złe warunki zmniejszyłyby produktywność).
- ciężkie więzienia - klasyczne filmowe zakłady karne. Wysokie mury, uzbrojeni strażnicy, kamery. Więźniowie mieszkają w ciasnych celach dla bardzo wielu osób. Otrzymują skromne wyżywienie. Ich obowiązkiem jest darmowa praca w ciężkich warunkach przez większą część dnia. Sumienne wykonywanie pracy może poskutkować zmniejszeniem wyroku (np. dożywocie na 25 lat, czy 25 na 15 lat itd.).

Kara śmierci byłaby wykonywana jedynie na osobach, które nie mają żadnych szans na resocjalizację (nie lubię tego słowa). Mowa o seryjnych pedo-nekro-zoofilach czy innych Breivikach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora