#1 2014-04-07 17:18:48

 Dr. Hackenbush

Wygnany

Skąd: z miasta
Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 117
Punktów :   

Paleoastronautyka

Paleoastronautyka - twierdzi że tysiące lat temu, Ziemię odwiedzili przedstawiciele obcej cywilizacji pozaziemskiej (jednej lub nawet kilku), którzy pomogli w rozwoju intelektualnym i kulturowym człowieka. Ubocznym skutkiem tej wizyty (bądź wizyt), był gwałtowny rozwój kultów i w dalszej kolejności religii, na niemal wszystkich kontynentach.
Osobiście wierzę w istnienie inteligentnych cywilizacji pozaziemskich, jednak nie bardzo już wierzę w możliwość jakiegokolwiek kontaktu między nimi a nami, tym bardziej kontaktu na taką skalę.
Z drugiej strony, jeżeli spojrzeć na niektóre starożytne budowle, rzeźby, czy malowidła, trudno wyjść ze zdumienia.
Jeżeli np.starotestamentowy bóg, jest istotą mściwą, okrutną i wcale nie wszechmocną, to albo autorzy wymyślili go, nieświadomie obdarzając wszystkimi ludzkimi ułomnościami, albo opisywali to co widzieli a czego nie byli w stanie zrozumieć.
Jeżeli tak, to czego nie byli w stanie zrozumieć?
Co takiego mogli widzieć?
Obce istoty?
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


>> Wiedza dowodem jest syta, wiara zaś wiecznie głodna chodzi. <<

Offline

 

#2 2014-04-07 21:29:03

 DeathBoy

Potępiony

34416484
Skąd: idź do piekła
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 391
Punktów :   
WWW

Re: Paleoastronautyka

To się tak nazywa? Chłopie, tośmy trafili na temat. Otóż...
Zacznę od Biblii. W niej opisane jest stworzenie człowieka:
Uczyńmy człowieka na nasz obraz.
Z podobnych cytatów dowiadujemy się, że "Bóg" jest materialną istotą bardzo podobną do człowieka i na dodatek jest tych istot mnogo ("nasz obraz"). Z tabliczek sumeryjskich dowiadujemy się o tych istotach więcej. Są to Annunaki - istoty człekokształtne z planety Marduk. Planeta Marduk odwiedza nasz Układ Słoneczny raz na 3600 lat i przecina pas asteroid między dwoma najbardziej oddalonymi od siebie planetami w naszym układzie. Kiedyś była kolizja z planetą Tiamat i powstała nasza Ziemia, ale wracając, Annunaki potrzebowali złota do własnej technologii. Ziemia była w złoto obfita, więc kopali tu ten minerał. Szybko się okazało, że grawitacja sprawia, że ród Annunaki się starzeje, więc obmyślili plan stworzenia człowieka "na ich obraz". I tu mamy brakujące ogniwo Darwina, bo Annunaki pomieszali w kodzie genetycznym małpy. Odtąd człowiek pracował dla obcych. Było siedem cywilizacji ludzi, za każdym razem technologia i kataklizmy niszczyły ślady ich istnienia. Nasza cywilizacja jest ósma i w tym milenium będziemy gwałtownie się zbliżać do upadku. Mam całą masę informacji o tym co nastąpi, ale to nie ten temat. Dodam jeszcze, że jedną z cywilizacji byli Atlantydzi, a część nich wciąż wegetuje w jaskiniach himalajskich, gdzie panuje temperatura 4 stopni, albo na dnie jezior. Wiedzieliście, że na dnie każdego głębszego jeziora niezależnie od pory roku panuje temperatura 4 stopni? W takiej temperaturze łatwo zapaść w stan zwany samadhi, a przez nas znany bardziej jako medytacja. W tym stanie istoty mogą przetrwać kilka tysięcy lat, bo ciało się nie zużywa. Jeśli kogoś interesuje ten temat to niech pyta, wszystko to napisałem z głowy, ale mam książki w tym temacie.

Offline

 

#3 2014-04-08 00:10:41

 Dr. Hackenbush

Wygnany

Skąd: z miasta
Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 117
Punktów :   

Re: Paleoastronautyka

Widzę że temat nie jest Ci obcy, dziwię się tylko że nie słyszałeś o paleoastronautyce bo tak właśnie się to nazywa.

DeathBoy napisał:

Zacznę od Biblii. W niej opisane jest stworzenie człowieka:
Uczyńmy człowieka na nasz obraz.Z podobnych cytatów dowiadujemy się, że "Bóg" jest materialną istotą bardzo podobną do człowieka i na dodatek jest tych istot mnogo

Prawda, wyraz bóg w oryginalnym języku w jakim spisano tzw. Stary Testament, podobno nie występuje w liczbie pojedynczej, zatem prawidłowe tłumaczenie powinno brzmieć – bogowie.

DeathBoy napisał:

Z tabliczek sumeryjskich dowiadujemy się o tych istotach więcej. Są to Annunaki - istoty człekokształtne z planety Marduk. Planeta Marduk odwiedza nasz Układ Słoneczny raz na 3600 lat i przecina pas asteroid między dwoma najbardziej oddalonymi od siebie planetami w naszym układzie.

Jeżeli chodzi o Annunaki, ekspertem w tej sprawie był zmarły w 2010 roku, Zecharia Sitchin autor książki „Dwunasta planeta”. Sitchin twierdził że potrafi odczytywać sumeryjskie pismo klinowe.
Jeszcze w podstawówce przeczytałem prawie wszystkie książki Ericha von Denikena, zdobyłem ciekawe filmy, jeszcze na VHS-ie, gdzie wypowiadają się Sitchin i Joseph Blumrich, a dzięki książce Arnolda Mostowicza pt. „O tych co z kosmosu” poznałem odkrycia George`a Sassoona i Rodney`a Dalea, opisane przez nich w. ”Maszynie do produkcji manny”. Byłem gotów dać głowę za to że tak właśnie było. A później – trochę mi przeszło i dziś nie jestem pewien czy ta cała paleoastronautyka to nie jest jedno wielkie oszołomstwo.
Ale właściwie to ciekawe bo ta, nazwijmy to, paranauka wyklucza istnienie zjawisk paranormalnych, bóstw, czy aniołów i nie wiem do prawdy jak to się ma do Twoich przekonań które wyłożyłeś w wątku na temat śmierci?

Ostatnio edytowany przez Dr. Hackenbush (2014-04-08 00:14:24)


>> Wiedza dowodem jest syta, wiara zaś wiecznie głodna chodzi. <<

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora