#1 2013-03-05 22:22:35

 zombi

Wygnany

Skąd: woj.mazowieckie
Zarejestrowany: 2013-02-16
Posty: 77
Punktów :   

technika

nie ma tu akurat tego, a ciekawi mnie czy ktoś z was interesuje się techniką i rzeczami jej podobnymi. czyli np. budujecie jakieś rzeczy, pasjonuje was majserkowanie przy różnego rodzaju rzeczach od naprawy klamek po hydraulike oraz wykorzystanie do tego fizyki ?


Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach.
- Antoine De Saint-Exupery

Offline

 

#2 2014-02-22 18:39:15

Zdzichu

Dusza

Zarejestrowany: 2013-11-26
Posty: 45
Punktów :   

Re: technika

Ja obecnie utraciłem wszelkie zainteresowania, ale kiedyś bardzo takie pierdoły lubiłem tworzyć
Miałem kiedyś (dawno temu) alarm w pokoju: na tranzystorach i przekaźniku zrobiony buczek dwutonowy plus kogut zrobiony z kierunkowskazu od żuka   uruchamiany wyłącznikiem krańcowym przy futrynie Ale to tylko na moment, bo praktyczne toto nie było.
Był też  jeżdżący samochód zrobiony z klepek od parkietu i kartonu, sterowany kablem z układem kierowniczym, oświetleniem i kierunkowskazami
Kiedyś nawet zrobiłem od podstaw radio na fale długie. Zakłócenia straszne, ale odbierał ruskie i jakieś tureckie stacje Nie powstała do niego nawet obudowa i słuchać można było tylko na słuchawkach, bo miałem problemy z dodatkowymi stopniami wzmocnienia (sprzęgały się), żeby zasilić standardowy głośnik
A rozdemontowanych przeze mnie radzieckich telewizorów to nie zliczę. Ale jako dzieciak miałem radochę, jak się wygrzebało z takiego jakieś potencjometry itp.

Ostatnio edytowany przez Zdzichu (2014-02-22 18:39:42)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora