#16 2010-04-25 01:42:50

 luna

Wygnany

5885691
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka ;)

Cenię sobie otwartość na różne gatunki muzyczne. Muzyka dark independent to nie tylko gothic rock, gothic metal czy darkwave, ale wiele innych gatunków - ostra elektronika, a także bardziej tradycyjna muzyka - neofolk czy neoclassical. W każdym gatunku można znaleźć jakąś perełkę - i te mnie najbardziej interesują. Dlatego ciężko mi byłoby wymienić wszystkie zespoły, które sobie cenię - może nie dlatego, że ich tak dużo (bo wcale nie), ale dlatego, że trudno mi wrzucać tak różnorodne gotyckie brzmienia do jednego worka.

Ale tak na oko, mogę wymienić kilka artystów/zespołów z brzega: Lacrimosa, The Crüxshadows, The Dresden Dolls, Ashbury Heights, Godsmack, IAMX.


Zapraszam na stronę poświęconą wampirom i wampiryzmowi BLOOD LUNA oraz jej raczkujące FORUM

Offline

 

#17 2010-05-06 17:01:57

 DarkDream

Wygnany

12580745
Zarejestrowany: 2010-01-17
Posty: 95
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka ;)

dobra.. ostatnio mi się zmienił gust muzyczny i bardziej podchodze do rocku gotyckiego ^^  teraz przeważnie słucham
Xmal Deutschland, The Sisters of mercy, Cinema Strange, Gothic Sex, Skeletal Family ,sleeping children, Lacuna coil i Marilyn Manson ^.^


Ból dodaje nam siły

Offline

 

#18 2010-05-21 22:58:51

 czarna-inna

Dusza

2451740
Skąd: Oświęcim, Kraków
Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 19
Punktów :   

Re: Muzyka ;)

Ja zaczełam teraz słuchać nałogowo Closterkeller a wszystko przez to, że niedawno usłyszałam pierwszy raz  Anję na żywo
Ogólnie czego ja to jeszcze słucham... Lacrimosa, WithinTemptation, Evanescence, Nightwish z była wokalistka, Epica, Moonlight, Theartres des Vampires, Tristania, Edenbridge


† Dusza nigdy nie znajdzie się w niebie, jeśli za życia człowiek w niebo nie wierzył... †

Offline

 

#19 2010-05-25 17:06:26

Lover of Death

Kusiciel

Zarejestrowany: 2009-10-26
Posty: 271
Punktów :   

Re: Muzyka ;)

czarna-inna napisał:

Ja zaczełam teraz słuchać nałogowo Closterkeller a wszystko przez to, że niedawno usłyszałam pierwszy raz  Anję na żywo
Ogólnie czego ja to jeszcze słucham... Lacrimosa, WithinTemptation, Evanescence, Nightwish z była wokalistka, Epica, Moonlight, Theartres des Vampires, Tristania, Edenbridge

Słuchamy praktycznie tych samych zespołów
Lacrimosa, Within Temptation, Evanescence, Nightwish (ja również wolę Tarję (nie jestem pewna, czy dobrze napisałam ) ) Epica, TdV itd.
To również moje ulubione zespoły.

Chyba wolisz zespoły z damskim wokalem ?

Ostatnio edytowany przez Zasznurowana (2010-06-14 18:37:35)


"W zimnym uścisku gotyckiego świata..."

Offline

 

#20 2010-05-25 18:07:41

 BlackQueen

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 386
Punktów :   

Re: Muzyka ;)

Mi się dość często gust zmienia. Niektóre zespoły darze sympatia przelotnie tzn. posłucham trochę i olewam.
To co głównie słucham: LP, Witin Tempation, soad, soil, Evanesence. Lubie Lacuna Coil, Paramore, w pewnej czesci Dead by Sunrise przynajmniej 50% tej płyty z wypocinami. A kocham tez x ray dog.

Jakoś nie potrafię słuchać europejskich zespołów z damskim wokalem moze oprócz WT i LC strasznie  nie mogę strawić takiego dziwnego akcentu jak ma wokalistka Nightwish, ale dźwięk instrumentów zespół ma świetny.

Offline

 

#21 2010-05-26 18:28:43

Lover of Death

Kusiciel

Zarejestrowany: 2009-10-26
Posty: 271
Punktów :   

Re: Muzyka ;)

Hm...
To w sumie dziwne. Mi podoba się właśnie ten akcent, no ale każdy ma inny gust, nie ?


"W zimnym uścisku gotyckiego świata..."

Offline

 

#22 2010-06-13 02:36:27

 DarkDream

Wygnany

12580745
Zarejestrowany: 2010-01-17
Posty: 95
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka ;)

Część ludzi się dziwi ale nienawidzę nightwish'a >.< Ten zespół na swój sposób mnie irytuje xD
A tak w ogóle mi tam akcent nie przeszkadza ^^ A LC wręcz kocham ^.^


Ból dodaje nam siły

Offline

 

#23 2010-06-13 14:06:18

 BlackQueen

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 386
Punktów :   

Re: Muzyka ;)

A ja jakoś bardzo pokochałam ostatnio Nightwish przez piosenkę Planet Hell i pewien szkolny występ właśnie do tej piosenki.
A zaczełam tez słuchać metallicy  i Def Leppard.

Offline

 

#24 2010-06-14 18:40:08

Lover of Death

Kusiciel

Zarejestrowany: 2009-10-26
Posty: 271
Punktów :   

Re: Muzyka ;)

Ja ostatnio ciągle słucham Nightwish'a. Uwielbiam go.
Ale w kółko też słucham "The Howling" WT . xd


"W zimnym uścisku gotyckiego świata..."

Offline

 

#25 2010-07-02 22:06:35

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka ;)

XIII. Století - wiem o nich wszystko, od siedmiu lat otaczam ten zespół iście bałwochwalczym kultem i uwielbieniem A przed wokalistą mam ochotę bić pokłony i padać na kolana *.*
Poza tym Sisters of Mercy, Fields of Nephilim, Siouxie and the Banshees, Nosferatu, Hrabě - X, Dark Spell, Bauhaus, X-Mal Deutshland, Lacrimosa, 69 Eyes, Diary of Dreams, Diorama, Epica, Nightwish (z dawną wokalistką, z nową nie trawię ), Apocalyptica, Closterkeller, Artrosis, Moonlight (dawne utwory), Delight (dawne utwory), Batallion d'Amour, Eve of Destiny, Smutna Godzina, Atropos, Moonspell, Cradle of Filth, Darzamat, Asgaard, Strommousheld, Sacriversum, Lucyfire, Tiamat, Rammstein, Laibach, Hrdinové Nové Fronty, Sex Pistols, Włochaty, Sedes, Leniwiec, Zielone Żabki, Happysad, Habakuk, Indios Bravos, Paprika Korps, Natural Dread Killaz, Vavamuffin...
Słucham też wielu czeskich wykonawców w rodzaju "poezja śpiewana" czy też "ambitniejszy pop" albo czeskiej muzyki z musicali, np. Lucie Bílá, Leona Machálková, Daniel Landa, Karel Got, Jaromir Nohavica...

Ostatnio edytowany przez johanaXIII (2010-07-02 23:30:52)


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#26 2010-07-18 00:20:57

Tureis

Dusza

Skąd: Lewart
Zarejestrowany: 2010-07-17
Posty: 6
Punktów :   

Re: Muzyka ;)

hA.. a mi się kiedyś podobało strasznie artrosis  i do dzisiaj nie moge sie zrozumieć bo teraz uważam to za kompletne popowe nie wiadomo co(i evanescostam),
a jakżeby inaczej mansonowski to tradycja, guns n roses , moonspell, system of a down, sepultura, his infernal majesty,,  podoba mi się ale nie słucham obecnie i ogolnie nie znam, ale poznam, rage against the machine i pewnie coś jeszcze ale nie pamiętam wiec pużniej sobie tego będe żałować.
Kolejność sie nie liczy!


Skoro martwi się nie żywią to czemu żywi się martwią?

Offline

 

#27 2010-07-25 18:11:34

Fantasmagoria

Gość

Re: Muzyka ;)

Moje ulubione zespoły to rosyjska, folkmetalowa Arkona, Marilyn Manson, Closterkeller, Era. Inne zespoły których słucham to np. Eluveitie, Finntroll, Tarot, Tarja Turnen, Rammstein, Iron Maiden, stary Nigtwish, Kiss i Fratello Metallo. Czasem lubię też posłuchać Led Zeppelin, AC/DC, Opeth, Sabaton, Christie, Acid Drinkers, Alice Cooper, Hunter, Lordi, Rolling Stones. A ostatnio jakże często słucham Eurythmics, ale tylko jednego utworu; Sweet Dreams(rzaden cower nie może równać się oryginałowi).

Ostatnio edytowany przez Fantasmagoria (2011-01-13 19:35:01)

 

#28 2010-07-25 19:11:34

Inhophetamine

Dusza

10366670
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 23
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka ;)

Arkona to typowy pagan folk

A jeśli chodzi o mnie głównie lubię Skyforger, Mestastoll, Dispemper i tak dalej, czyli brzenia słowiańskie i ugrofińskie w folkowej otoczce.
Tak po za tym to harsh electro, aggrotech, EBM.. Z tego mogałbym wymienić UnteNull, Panzer AG, Hocico, Rabia Sorda..

Offline

 

#29 2010-07-26 15:56:28

Troche Kultury

Gość

Re: Muzyka ;)

'rzaden cower nie może równać się oryginałowi)".

Ktos pisal co do powrzszej piosenki ze tylko ją ma manson i w dodatku od kogoś innego (chodzi o to ze kazdy zespul ma swoj "przebój"") mi  ona pod względem muzycznym do mnie nie dociera ale tekst ładny (chociaz na teksty nie bardzo uwage zwracam) co do "przeboju" musze powiedzieć że prawie kazda jego piosenka jest jedyna w swym rodzaju i jedna lepsza od drugiej a patrząc z punktu architektyki (?) to wymyśla naprawde to wszystko złożone , i nie tylko dlatego że mi się podobają bo są piosnki których nie znosze ale o nich też trzeba tak powiedzieć, i one zostają owymi "przebojami""""  a manson ma je po większość na każdym albumie (może oprócz awangardowego "smells like children")
Ludzie jeszcze gadają że nie on tylko ktoś inny wymyśla teksty i muzyke - jeśli ktoś jest nielubiany i robi coś za dobrze niż inni by tego chcieli zaczynają wierzyć w co chcą - chore. Mowa też o mości krytykach którzy o muzyce powinni coś wiedzieć, (cradle of filtch jest dobrze oceniane, mimo wizerunku ale oni mają tancerki więc przebrania UZASADNIONE)

 

#30 2010-07-29 15:55:18

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: Muzyka ;)

Kolejność przypadkowa: Diary of dreams, Gothminister, Lacrimas Profundere, Sisters of mercy, Anathema, My dying bride, Blutengel, The 69 eyes, Deathstars, Closterkeller, Nine inch nails, Megadeth, Behemoth, Paradise Lost, Type O Negative, Bella Morte, London After midnight, Moonspell, Sepultura, Acid Drinkers, Mercyful Fate, Clan of Xymox, XIII Stoleti, Crematory, Amon Amarth, Nosferatu, Combichrist, Candlemass, Metallica, Disturbed, Fields of the Nephilim, Entwine, Poesie Noire, Tiamat, Seraphim Shock, Depeche Mode, Corpus Delicti, Lake of Tears, Cradle of Filth, Sentenced, Agathodaimon, Moonlight, Deine Lakaien, Death, Pantera, Graveworm, The Cruxshadows, Black Sabbath, Katatonia, Love Like Blood, Lacrimosa, Mission UK, Dark Angel.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora