#226 2012-07-05 10:12:47

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Z tego co wiem Bauhaus inspirowali się nieco glam rockiem.
Ja glamu też nie lubię, czasami tylko puszczę sobie bą dżowi

Offline

 

#227 2012-07-05 12:23:54

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Może się inspirowali, ale nie brzmią jak takie przykładowo Reckless Love.

Offline

 

#228 2012-07-05 12:32:52

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

No tak
Chociaż nawet lubię Twisted Sister, ale oni grają bardziej pod heavy, ale wyglądają jak...no, nie wiem co


http://www.google.pl/imgres?q=twisted+s … 0,s:0,i:85

Offline

 

#229 2012-07-05 13:02:57

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Z heavy lubię tylko takie zespoły jak TSA, Turbo i Stos. Dobre bo polskie! No i wymiatają na koncertach.

Offline

 

#230 2012-07-05 14:08:17

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Ja chętniej słucham brytyjskiego heavy, bo Brytyjczycy cudny akcent mają Każdy mi się podoba.

Offline

 

#231 2012-07-26 18:35:02

Garinol

Gość

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Czego słucham? trochę tego będzie.
Jako wzorowy mroczniak, wiadomo, że rocka gotyckiego, ale też i innych podobnych, np. gotycki metal, darkvawe, choć nie wszystko. Słucham też  muzyki klasycznej, głównie barokowej wykonywanej na organach. Królewskie brzmienie. Zdarza się też muzyka dawna - średniowieczna.
Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał też post rocka, odkryłem później od gotyku, a jednak od momentu jak to usłyszałem uwielbiam ten gatunek i dźwięki te wielokrotnie płyną u mnie z głośników.
Poza wspomnianymi gatunkami, często sięgam po takie, jak: funeral doom metal, funeral death metal, depressive/suicidal black metal, ethereal, power metal, dream pop ( zesp. Флёр ), heavy metal, death metal, czasem zdarza się i punk rock.
Z innych gatunków niż wymienione, zdarzają się raczej pojedyncze piosenki, które z różnych względów spodobały się.

 

#232 2012-07-30 21:55:59

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Rozwala mnie, jak ktoś rzuca nazwami gatunków i wymienia ich 30parę... Generalnie, obecnie wykonywana muzyka jest tak eklektyczna, że zamiast tworzyć, czy podawać nazwy gatunków muzycznych lepiej rzucić nazwą kapeli i płytą / utworem (bo wszak zespoły nagrywają albumy w różnych klimatach), to znacznie lepiej oddaje ulubione trendy


I am mad man ...

Offline

 

#233 2012-07-30 22:28:27

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

fromabove, jestem tego samego zdania. Podobnie nie podchodzę z ufnością do ludzi, którzy podają po 30 ulubionych zespołów...
A czego Ty słuchasz?

Offline

 

#234 2012-07-30 22:51:21

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Dzięki Narcisso
W zasadzie wszystkiego, co mi wpadnie w ucho. Wiem, mało precyzyjne, ale taka jest prawda. Zacząłem swoje 'neverending story' z dobrą muzyką od Scorpions, Metallici, Sepultury i Vadera i wciąż lubię te klimaty, ale tak na codzień to kręci mnie rock z lat '80, metal, szeroko pojmowany rock, gotyk, Rockabilly... zdarzają się odchyły w kierunku Rihanny, Eminema i innych popowych głupot. To naprawdę zależy. To co mi wpadnie jest ok Po co się ograniczać?


I am mad man ...

Offline

 

#235 2012-07-30 22:55:47

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

No to rzeczywiście niezbyt precyzyjnie, ale ok. Rozumiem Cię, ja potrafię pół dnia słuchać zawodzenia wokalistki Epici, żeby nagle włączyć The Analogs i razem z wokalistą śpiewać większość piosenek (jak np. epicki dla mnie fragment- "Spójrz na świat dookoła, brudne mury miasta, na ulice pełne brudu, kominy fabryk- tu nie znajdziesz miejsca dla siebie. Pierdol ten świat, to on jest właśnie piekłem!" pisałam z pamięci, mogą być błędy). Z kolei do sprzątania zawsze i niezmiennie włączam jak najgłośniej się da Frontside.
Ale na co dzień i tak preferuję rock gotycki.

Offline

 

#236 2012-07-30 23:04:40

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Otóż to, nie oceniam ludzi po rodzaju muzyki, której słuchają...
Dobra muzyka jest dobra Jesteśmy tu nie bez powodu, wszyscy lubimy podobne klimaty. Nie ma co roztrząsać drobnych różnic.


I am mad man ...

Offline

 

#237 2012-07-31 15:26:03

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Narcissa napisał:

Z kolei do sprzątania zawsze i niezmiennie włączam jak najgłośniej się da Frontside.

Ja też słucham bardzo różnej muzyki, ale do sprzątania i nauki jest dla mnie dobry RAC ("Sprzątaj z dumą i honorem" ), oi albo folk metal ("Zwyciężę ten brud niczym rycerz złego smoka" ). To daje mi najwięcej energii do sprzątania i nauki, czyli rzeczy których nie lubię. Jakbym słuchała w tym czasie gotyckiego rocka, zasnęłabym albo się zamuliła totalnie. Jak się uczę nie słucham czeskiej ani polskiej muzyki, bo rozumiem teksty i bardziej się skupiam na tekstach niż na nauce. Szczególnie czeski, od razu mi się włącza tryb "tłumaczenie" xD Co ciekawe, mimo że znam angielski to jakoś aż tak słuchanie anglojęzycznych piosenek w nauce mi nie przeszkadza... A jak chcę jakąś spokojną muzykę do uczenia się czegoś beznadziejnie trudnego, puszczam jakiś lekki folk celtycki Ale też potrafię słuchać na zmianę zupełnie różnych rodzajów muzyki


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#238 2012-07-31 17:12:02

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Ja też nie mogę słuchać polskiej muzyki do nauki ani czytania, bo skupiam się na tekście.

Od wczoraj mam fazę na Maanam, dziwne to u mnie, jakoś nigdy za specjalnie ich nie słuchałam. ^^

Offline

 

#239 2012-08-02 09:57:44

 Samael

Kusiciel

Skąd: grota anielska
Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 218

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

Kiedyś to trzymałem się schematów, jak metal to słuchałem metalu, jak metal gotycki to tylko metal gotycki, teraz słucham wszystkiego, od rocka polskiego z lat 80 i 90 ( zespół Dżem mi się wkręcił ) po death metalowe zespoły zwłaszcza zespoły szweckie. Frombove widzę że, też słuchasz czasami Eminema, mi się spodobał soudtrack z filmu 8 mila ( ciekawi mnie jak by to zagrał Limb Bizkit ), ostatnio lubię zespół Katatonia i Therion gra trochę metal symfoniczny i trochę death metal

Ostatnio edytowany przez Samael (2012-08-02 09:59:25)


Ego sum via et veritas, et vita

Offline

 

#240 2012-10-12 15:37:21

 Upadły Anioł

Wygnany

Skąd: ruiny starego zamku
Zarejestrowany: 2012-09-20
Posty: 77
Punktów :   

Re: Jakiej muzyki słuchacie?

gothic rock, metal i nie raz ale rzadko black metal


,,Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich" Andrzej Sapkowski

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora