#16 2012-08-22 20:37:30

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Bauhaus jest genialny, ale zdecydowanie bardziej lubię The Cure oraz Sisters of Mercy.
Mnie też dziwi, że w innych tematach o muzyce praktycznie nikt po za mną no i Trzynastkami nie wymienia gotyckich zespołów, a same metalowe albo rockowe...
Oldschoolowy gotyk- to jest to!

Offline

 

#17 2012-08-22 20:51:12

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Aaa, album Milli Jovovich - Divine Comedy jest genialny!!! Polecam kawałek Clocks!

link ==> http://www.youtube.com/watch?v=o6FbcibONao


I am mad man ...

Offline

 

#18 2012-08-22 21:07:26

 Inugami

Kusiciel

7005789
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

U mnie większość zespołów gotyckich dyskwalifikuje nadmiar elektroniki w brzmieniu (o wielu wykonawcach z CP nawet nie wspomnę). Maksimum efektów elektronicznych to dla mnie Theatres des Vampires, Closter czy XIII Stoleti. Więcej nie zniosę. Trawię tylko gotyk po stronie rocka i metalu. Niestety, jestem na tyle nieczuły, że każde dark wave, dark electro czy inny Combichrist to dla mnie najzwyklejsze techno o gotyckiej "tematyce"...

Na początku byłem zachwycony ideą Castle Party, ale po przesłuchaniu wszystkich zespołów jakoś odechciało mi się tam jechać. Po prostu bym się nudził.

Swoją drogą - są jakieś festiwale dla rockowych i metalowych gotów? Mam dziwne wrażenie, że 95% subkultury to ci cyber...

Ostatnio edytowany przez Inugami (2012-08-22 21:08:15)

Offline

 

#19 2012-08-22 21:21:04

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Gotyckiego techna też nie lubię, ale co ma z tym wspólnego Bauhaus? Toż to oldschoolowy gotyk, ten od którego cała ta subkultura się narodziła.

A co do gotycko-rockowych festiwali to jeśli są to nie w Polsce.

Offline

 

#20 2012-08-22 21:39:47

 Inugami

Kusiciel

7005789
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Nie miałem na myśli Bauhaus, tylko (jak dobrze to ujęłaś) gotyckie techno.

Po prostu irytuje mnie ta tendencja w muzyce. Czy tak trudno jest dołożyć skrzypce, wiolonczelę, chórek, flet czy bałałajkę? Dlaczego techniackie zespoły rosną jak grzyby po deszczu, a porządny metalowo-symfoniczny gotyk zanika?

Ostatnio ciągle szukam ciekawych zespołów... Sins Of Thy Beloved jest (było) naprawdę świetne ze swoimi skrzypcami. Zachwycił mnie też Percival Schuttenbach (wiem, że to nie gothic, tylko dość oryginalny folk, lecz klimat ma niesamowity) i nie mogę się doczekać koncertu.
Denerwujące jest tylko zapętlanie tekstu w kilku utworach. Rozumiem, że pieśni ludowe mają często krótkie teksty, ale... Mogli to rozwiązać inaczej niż śpiewać te same dwie linijki o koniach i sianie (na oko) szesnaście razy. Już za pierwszym razem przewinąłem ten jeden utwór, miałem dość.

Mimo to naprawdę udany debiut, maltretuję płytę bez przerwy.

Ostatnio edytowany przez Inugami (2012-08-22 21:43:35)

Offline

 

#21 2012-08-22 21:51:27

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Ale metal symfoniczny to nie jest gotyk!

Mam wrażenie, że 3/4 osób, które w jakiś sposób się utożsamiają z tą subkulturą, nie ma pojęcia o korzeniach gotyku, o latach osiemdziesiątych i post punku...

Polecam podstronę bloga Gothabelli, poświęconą gotyckiej muzyce: http://trumieniec-muzyka.blog.onet.pl/

Ostatnio edytowany przez Narcissa (2012-08-22 22:21:32)

Offline

 

#22 2012-08-22 22:22:32

 Inugami

Kusiciel

7005789
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Nikt mi nie wmówi, że efekty elektroniczne są bardziej gotyckie od orkiestry. Nazywam po prostu rzeczy po imieniu, a nie tak, jak tego wymaga subkulturowy tróizm

Nie utożsamiam się z żadną subkulturą, jestem sobą. Nie czuję potrzeby podporządkowywania się jakimkolwiek regułom. Tró got kojarzy mi się z tlenionym krótkowłosym blondynem z toną tapety na twarzy, chodzącym w siateczkowym podkoszulku, tonie świecącej biżuterii, plastikowych spodniach i na plastikowych platformo-"glanach" z różowo-fioletowo-czerwonymi sznurówkami. Nie, dziękuję

I ostatni argument - nie mógłbym pogodzić się z tym, że jestem jakąś pochodną punku. Dlatego nie zamierzam nią być.

Ostatnio edytowany przez Inugami (2012-08-22 22:26:51)

Offline

 

#23 2012-08-22 22:33:06

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Nie chodzi mi o zmienianie niczyjego gustu, sama nie lubię elektroniki, za to metal symfoniczny- owszem. Chodziło mi po prostu o to, że nazywanie gotykiem czegoś, co nim nie jest mija się z celem i tylko obnaża brak pewnej wiedzy.

A mnie "tró got" (ale w tym wypadku nie ironicznie, a całkiem poważnie) kojarzy się z Robertem Smithem i tapirem na włosach (chociaż swoich bym na to nie naraziła). Z gotykiem ma on o wiele więcej wspólnego niż taka Epica.

Po za tym co niby złego jest w punku? Jak ktoś go nie toleruje, to jak może twierdzić, że ma coś wspólnego z muzyką gotycką?

Ostatnio edytowany przez Narcissa (2012-08-22 22:35:12)

Offline

 

#24 2012-08-22 22:41:06

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

A ja tam nie przepadam za muzyką gotycką i otwarcie to przyznaję. O wiele bardziej wolę metal albo chociażby muzykę poważną.


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#25 2012-08-22 22:57:53

 Inugami

Kusiciel

7005789
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Dobrze, od teraz będę zaznaczał, kiedy mówię o gotyku, a kiedy o tym, co nazywa się gotykiem.

A co ma punk do gotyku? Wiem, wiem, bardzo dużo. Ale jakoś nie zauważyłem tutaj zbyt wielu anarchistów czy komunistów. Także styl ubioru jest chyba bliżej metalu niż punku. Mam wrażenie, że goci mają zwykle znacznie poważniejszy światopogląd. Ze względów ideologicznych (jestem kapitalistą) nie akceptuję punków. To oznacza, że nie mogę być gotem? Mam po prostu własną definicję gotyku, z którą niektórzy się zgadzają, a niektórzy nie. Na tym polega piękno gotyku (przynajmniej według mnie) - każdy tworzy własne reguły. Nie lubię podciągania tego do miana subkultury, bo to automatycznie narzuca pewną ideologię, wiedzę, świadomość, muzykę, styl i często wiarę.

Chociaż racja, ja wcale nie jestem gotem. Tak sobie tylko siedzę na forum dla gotów i słucham Clostera ^^

PS. Metal też nie jest według mnie typową subkulturą. W końcu subkultura poza muzyką i ubiorem opiera się jeszcze na ideologii, która w tym przypadku jest całkowicie dowolna.

Ostatnio edytowany przez Inugami (2012-08-22 23:08:11)

Offline

 

#26 2012-08-22 22:58:57

 Mona

Demon

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 959
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Mam tak samo jak Elspeth.


"Tobą śmierć żywię, w tobie pogrzebiona,
Nią się pożywisz i śmierć wreszcie skona."

Offline

 

#27 2012-08-22 23:02:08

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Ideologię narzuca kontrkultura a nie subkultura. To bardziej muzyka, styl, ubiór.


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#28 2012-08-22 23:07:18

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Ale ja nie mówię nic o anarchii ani komunizmie, ani o żadnej innej ideologii!
Słyszał pan kiedyś The Cure? Albo Siouxsie? Między innymi oni są pionierami gotyku, a wykształcili się właśnie z punka. Grają/grali oni post punk. A co się ubioru tyczy, to pierwsi goci przypominali bardziej punków ubranych na czarno niż metali...

A skoro lubisz Clostera, to wiedz, że i Anja Orthodox w młodości była punkówą.

Po za tym goci nie mają ideologii. I nigdy nie mieli, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Punk w gotyku to nie żadne ideologie, a inspiracje muzyczne oraz ubiór oldschoolowych gotów.

Ostatnio edytowany przez Narcissa (2012-08-22 23:08:37)

Offline

 

#29 2012-08-22 23:26:01

 Inugami

Kusiciel

7005789
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

A ja powołam się na słowa lidera XIII Stoleti - mam identyczne zdanie jak on. Gotyk to stan ducha, to zwracanie szczególnej uwagi na to, co nie jest materialne i wiara w rzeczy, których nie widzimy.

Moim zdaniem nie istnieje takie coś jak gotycka muzyka, gotycki ubiór, gotycka ideologia, gotyckie korzenie.

Dla jednego gotycką muzyką może być Combichrist, dla drugiego Nightwish, a dla trzeciego Bauhaus. Dla mnie gotycka muzyka to muzyka słuchana przez gota i zawierająca w sobie odpowiedni przekaz, a nie jakiś konkretny gatunek.

Tak samo jeden got może czuć punkowe korzenie, a drugi nie.

Kwestia ubioru też nie jest z góry ustalona. Każdy nosi się tak, jak jemu się podoba.

Oczywiście istnieje muzyka uznawana za gotycką czy ubiór uznawany za gotycki, ale nie można zakładać, że każda osoba wychodząca poza sztywne ramy nie jest gotem.

Ostatnio edytowany przez Inugami (2012-08-22 23:42:07)

Offline

 

#30 2012-08-23 13:13:14

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Ulubiony zespół/piosenka?

Ja nie wymieniałam Bauhaus, bo wśród ścisłej czołówki ulubionych zespołów mam jeden zespół: Trzynaste Stulecie. Bauhaus lubię, ale  wolę SoM, The Mission i Siouxie. Chociaż The Mission "Butterfly on the wheel" lubię, to i tak wolę wersję Trzynastek, podobnie z Bauhaus "Bela Lugosi's dead" wolę wersję Trzynastek. I zgadzam się ze słowami lidera Trzynastek o gotyku, znałam już te słowa, zresztą on jest tak cholernie podobny do mnie, że aż mnie to przeraża
A też nie wszyscy pancury to anarchole i lewaki, Inugami, słyszałeś o czymś takim jak conservative punk?


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora