#91 2011-11-22 19:12:17

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Też czytałam. Doszłam do ósmej części. Zajbiaszcza seria. No ale dalej już nie mogłam. Trzeba sie otworzyć na inne książki w końcu.

Offline

 

#92 2011-11-23 18:17:36

 Deionarra

Kusiciel

35250615
Call me!
Skąd: Xanth
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 168
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Jak Castki tylko wypuszczą 9 tom to nie będę spać, tylko czytać, czytać, CZYTAĆ! Nawet jakby akcja się zjebała (w co wątpię) to i tak dalej będę to czytać, bo jestem po prostu uzależniona.


Więc, według Ciebie czym ja jestem? Kisielem z żurawiny? Kluczem dzikich gęsi odlatujących na południe w smutny, listopadowy poranek? Nie? Więc może cnotą utraconą u źródła przez cycatą córkę młynarza? No, powiedz mi, czym jestem.

Offline

 

#93 2011-11-23 20:35:48

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Ale ten Heath mógłby już odejść, a nie wracać zza światów. A Zo już tak pięknie ułożyła sobie życie ze Starkiem...

Offline

 

#94 2012-02-08 22:55:35

 ““shou“““†

Spec od zadawania męczących pytań i przepalania grzałek do e-petów

47072465
Skąd: mam głowę?
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 2107
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Męczę wciąż twórczość Jodi Picoult ale nie zachwyca mnie. Zabieram się do "W poszukiwaniu ducha" Barbary Rosiek


http://24.media.tumblr.com/438c1c82380b8d54f7b29c871e90f2c0/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o1_250.gif http://31.media.tumblr.com/771542ac8a1ea0a77600f7b73ea56d48/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o2_250.gif

Offline

 

#95 2012-03-23 07:23:31

 Mefistofeles1991

Dusza

20174439
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2012-03-22
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Nasze ulubione.

Ja tam skonczylem czytac serie Blekitnokrwistych jest to ksiazka bardzo dobra a tera mam zamiar zaczac serie Upadli.


Narodziny
Opetanie 
Smierc

Offline

 

#96 2012-03-23 15:02:33

 dark_Vampire

Kusiciel

11309681
Skąd: od niedawna Ostrawa (Czechy)
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 271
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Ja polecam "Lśnienie"-Stephena Kinga książka jest wręcz genialna ...


"Cause I'd rather feel pain that nothing at all"-Three Days Grace

Offline

 

#97 2012-03-23 15:20:30

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Z Kinga czytałam "Oczy smoka", "Komórkę", "Uciekiniera" i "Misery"- pierwsze trzy średnie, ale "Misery" genialna.

Offline

 

#98 2012-03-24 09:45:49

 Mina

Demon

Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 1078
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Ja czytałam do tego jeszcze "Miasteczko Salem", "Sklepik z marzeniami", "Rok wilkołaka", "Pokochała Toma Gordona " i "Stukostrachy". W szczególności pierwsze i ostatnie polecam.


"Jedynym sposobem na pozbycie się pokusy jest uleganie jej. Gdy będziemy się opierali, dusza zachoruje z tęsknoty za tym, czego sobie odmawiała, z żądzy za tym, co potworne jej prawa uczyniły potwornym i bezprawnym."

Offline

 

#99 2012-04-24 14:39:10

 Fryderyka

Wygnany

Zarejestrowany: 2010-11-05
Posty: 71
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Kali napisał:

Ja czytałam już serie: "Dom nocy", "Wampiry z Morganville", "Pocałunki wampira", "Nieśmiertelni" i wiele innych, a teraz czytam cykl "Love At Stake". Nie jest to typ "Zmierzchu" (na szczęście), nikt się nie świecie, nie wypłakuje w poduszkę i nie śmierdzi zmokłym psem. Za to jest tam dużo zakręconych, śmiesznych i dziwacznie zabawnych scen, które przyprawiają czytelnika o nagłe ataki śmiechu. Naprawdę polecam. To chyba najlepsza seria jaką czytałam. A z tego co już czytałam to też dobra jest seria "Wampiry z Morganville" (mimo, że na POCZĄTKU główna bohaterka jest po prostu łamagą). Jest tam najbardziej sfiksowana, szalona, zabawna i ekstrawagancka postać o jakiej czytałam, a mianowicie Myrnin. Jest to taki w sumie szalony, nieokiełznany, ekstrawagancki wampir-naukowiec. Szczegółów zdradzać nie będę, ale tak, czy siak polecam.

O, czytałam wszystko co wymieniłaś ^^. Pamiętam jak kiedyś miałam fazę na takie książki, moja biblioteczka jest tym zapełniona. Pocałunki wampira, pierwsza część - powiedzmy sobie szczerze, mało ambitna, ale strasznie się przy niej uśmiałam. Zabawna Czasem warto poczytać takie książeczki na odstresowanie.
A Wampiry z Morganville... Jej, dawno tego nie czytałam, pamiętam jak wyszła pierwsza część, ohoho, zachwycałam się nią co niemiara. Pamiętam jak skończyłam ten tom, nie umiałam wprost wytrzymać z ciekawości co będzie dalej. Jej, chętnie bym do tego wróciła i przeczytała najnowsze tomy, żeby zobaczyć czy nadal będę taka zachwycona. Wspomnienia mam bardzo dobre, więc kto wie, może znów stanie się jedną z moich ulubionych serii. Bo swego czasu była. Co do bohaterów... O tak, kocham Myrnina, od pierwszego słowa wypowiedzianego przez niego, od pierwszej wzmianki o nim, jest rewelacyjny! Uwielbiałam go najbardziej z całej serii. Shane też był fajny, albo Michael. Właściwie każdego z bohaterów polubiłam na swój sposób. A Claire nie była znów taką tępą dzieweczką, jak Bella. Nie irytowała mnie wcale, mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że była w porządku.
Nieśmiertelni. Hm, kiedyś mi się podobało, ale sama nie wiem, jak teraz tak sobie o tym myślę, to jakoś nie jestem przekonana. Przeczytałam tylko pierwszą część, nie wiem jak będzie z następnymi. Wole chyba bardziej straszniejsze horrory, niż te miłosne książeczki o wampirkach. Mimo, że główny bohater nie był wampirem, to był czymś podobnym. Wolę jednak Anne Rice. Bez porównania.
Dom nocy, ojej. Nie, to akurat nie przypadło mi do gustu. Może to wina kiepskiego tłumaczenia, ale nie przekonam się, bo mój angielski jest słaby, a zresztą nawet nie wiem czy miałabym ochotę. Chyba jeszcze mniej ambitne od Pocałunków wampirów. A Zoey była tak irytująca, szczególnie w Wybranej, na której poprzestałam. Jezu, dawno się tak nie wkurzałam na jakąś bohaterkę. Jeszcze Elena z Pamiętników Wampirów. Ale chyba Zoey bardziej.
Poza tym czytałam jeszcze kilka innych miłosnych powieści "mrocznych" dla nastolatek, ale teraz nie pamiętam tytułów, co jest równoznaczne z tym, że nie były godne zapamiętania.


Żaden dom nie jest ogniskiem domowym, dopóki nie promienieje w nim niewysłowione szczęście kota, który okazuje je, kręcąc puszystym ogonem i zamiatając nim podłogi. Kot jest w domu przedstawicielem tajemnicy, uroku, sugestii.

Offline

 

#100 2012-04-24 15:01:09

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Ja "Naznaczonej" nie przetrawiłam w całości, najgorsza książka jaką miałam w rękach. A Claire z Morganville mnie trochę irytowała, ale nie była najgorsza.

Też jeszcze jakiś czas temu pochłaniałam romanse paranormalne, ale teraz mnie od nich odpycha. Szkoda, że gdy byłam w podstawówce, ten gatunek nie był tak rozpowszechniony, pewnie przeczytałabym wszystkie wydane serie. Obecnie chyba jednak nie ten poziom, bo te książki, nie oszukujmy się, są skierowane w większości do młodych, głupiutkich nastolatek.

Offline

 

#101 2012-04-24 16:39:36

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Fryderyka napisał:

Pocałunki wampira, pierwsza część - powiedzmy sobie szczerze, mało ambitna, ale strasznie się przy niej uśmiałam. Zabawna Czasem warto poczytać takie książeczki na odstresowanie.
(...)A Claire nie była znów taką tępą dzieweczką, jak Bella. Nie irytowała mnie wcale, mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że była w porządku.
Nieśmiertelni. Hm, kiedyś mi się podobało, ale sama nie wiem, jak teraz tak sobie o tym myślę, to jakoś nie jestem przekonana. Przeczytałam tylko pierwszą część, nie wiem jak będzie z następnymi. Wole chyba bardziej straszniejsze horrory, niż te miłosne książeczki o wampirkach. Mimo, że główny bohater nie był wampirem, to był czymś podobnym. (...)
Dom nocy, ojej. Nie, to akurat nie przypadło mi do gustu. Może to wina kiepskiego tłumaczenia, ale nie przekonam się, bo mój angielski jest słaby, a zresztą nawet nie wiem czy miałabym ochotę. Chyba jeszcze mniej ambitne od Pocałunków wampirów. A Zoey była tak irytująca, szczególnie w Wybranej, na której poprzestałam. Jezu, dawno się tak nie wkurzałam na jakąś bohaterkę. Jeszcze Elena z Pamiętników Wampirów. Ale chyba Zoey bardziej.
Poza tym czytałam jeszcze kilka innych miłosnych powieści "mrocznych" dla nastolatek, ale teraz nie pamiętam tytułów, co jest równoznaczne z tym, że nie były godne zapamiętania.

"Pocałunki wampira"  były jak najbardziej mało ambitne, a i autorka nie potrafiła do końca wymyślić dobrej fabuły i odpowiednio ją przedstawić. "Nieśmiertelni" - główna bohaterka według mnie była tempa, zupełnie nie rozumiałam jej toku myślenia i tego jej idealnego kochasia, ale do końca dotrwałam. "Dom Nocy" moim zdaniem był bardzo dobrą serią. Główna bohaterka, co prawda za bardzo nie przekonywała i między innymi dlatego nie chciałam już czytać 9 części, ale jej BFF była świetna (mimo, że słuchała country xD). Też czytałam jeszcze więcej (szczególnie w ostatnim czasie mam fazę). Jak dla mnie najlepsza seria - "Wampiry z Morganville". Najlepsza za to książka, nie z tej serii - "Studnia wieczności". Ale kto wie... może jak się wezmę za kolejną książkę na liście moje zdanie się zmieni...

Offline

 

#102 2012-07-08 19:43:03

 Meichna

Kusiciel

18635366
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 219
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

W tym temacie mogłabym pisać długo. Ograniczę się jednak do wymienienia moich ulubionych książek.
Na pierwszym miejscu znajduję się książka Carlosa Ruiza Zafona pt. "Cień Wiatru"
Pozostałych miejsc nie numeruje bo wszystkie książki jakie tu dalej wymienię są dla mnie bardzo ważne:
- Wszystkie części Harry'ego Pottera
- Wszystkie książki Trudi Canavan ( nie przeczytałam tylko 4 ale mam zamiar)
- Terry Pratchett m. in. Kolor magi, Mort, Kosiarz, Wiedźmikołaj
-Lauren Kate seria Upadli
-Maria Rodziewiczówna Straszny dziadunio
-Manda Scott Kryształowa czaszka
- ballady i romance Adama Mickiewicza


Roz­myśla­nie o śmier­ci jest roz­myśla­niem o wolności.

Offline

 

#103 2012-07-16 00:29:14

 Darkness_Shadow

Dusza

Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 36
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

"Mistrz i Małgorzata", "Wyznania Gejszy", Kroniki Wampirów autorstwa Anne Rice, Harry Potter i... jeszcze muszę pogrzebać w moich rupieciach.


Widzieć, czego nie widzieliśmy,
być tym, kim nigdy nie byliśmy,
wyjść z poczwarki i poszybować,
opuścić ziemię, błękit całować,
znów się urodzić, być kimś innym:
prawda to jest, czy sen niewinny?

Offline

 

#104 2012-07-16 01:23:39

 Henryk Pruthenia

Potępiony

42983155
Skąd: Gdzie-to w Silezji...
Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 448
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Mistrz i Małgorzata...

Kocham!  (moja ulubiona książka...)


Jestem sędzią, ofiarą, i mordercą
O dziecięcéj twarzy.
Bóg zabity - do kogo teraz modlić się
Cichém krzykiém... w snach!?

(tekst. piosenki zespołu СЛ[/|\]Т «Niebo»)
http://www.slot.ru/images/remote/http--s1ot.ru-img-manifest.jpg

Offline

 

#105 2012-07-16 10:32:34

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Nasze ulubione.

Anioły i Demony Jedna z moich ulubionych.
Papieżyca Joanna, Caryca Katarzyna, Nacja, Zemsta Sithów, Dzika Przestrzeń... Długo by wymieniać...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora