#1 2009-12-13 18:19:03

MortalVampire

Administrator

Zarejestrowany: 2009-10-21
Posty: 95
Punktów :   

Nasze ulubione.

Macie swoje ulubione książki?

Offline

 

#2 2010-01-02 12:59:54

 Vellamo

Dusza

7280823
Call me!
Zarejestrowany: 2009-10-25
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Nasze ulubione.

"Wywiad z wampirem", "Wampir Lestat" ... Uwielbiam te książki, ahh mogę je czytać nawet i codziennie. Z resztą jak wszystkie książki z "Kronik wampirów".
Do ulubionych książek mogę jeszcze dodać "Pamiętnik narkomanki" i książkę biograficzną M. Mansona, a także "Szatańska Czarownica" LaVey'a.


Forum dla odważnych:
www.peili.dyskutuj.com

Offline

 

#3 2010-02-05 07:53:17

Lover of Death

Kusiciel

Zarejestrowany: 2009-10-26
Posty: 271
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Uwielbiam książki Stephene King'a takie jak "lśnienie", "marzenia i koszmary", "marsz", "cmentarz zwieżąt", "podpalaczka", "Łowca snów" itd.
Tak, "Pamiętnik Narkomanki" rządzi ^.^
Ale lubię też Tolkiena. Najbardziej to chyba "Hobbit, tam i z powrotem" Czy jakoś tak xD


"W zimnym uścisku gotyckiego świata..."

Offline

 

#4 2010-03-29 18:03:52

 BlackQueen

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 386
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Aktualnie czytam Kosiarza Terrego pratchetta

Przymierzam się do przeczytania całego cyklu o "śmierciu"

Offline

 

#5 2010-04-25 03:26:43

 luna

Wygnany

5885691
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: Nasze ulubione.

Vellamo napisał:

"Szatańska Czarownica" LaVey'a.

To zostało wydane w Polsce pod tytułem "Współczesna czarownica".

Jeśli chodzi o mnie:
- "Wilk stepowy" Hermanna Hessego - nie jest to książka dla każdego, gdyż opowiada bardzo oddziałującą historię o tym, jak bardzo zaplątani jesteśmy w samotność, o tym, jak krążymy, jak te wilki stepowe, skazani na życie bez jakiegokolwiek stada...

- "Faust" Goethego - oczywiście pełne wydanie, a nie żadne fragmentaryczne... choć to ciężka lektura, można ją sobie zostawić na później, to jednak przy odrobinie pragnienia zgłębienia tej mrocznej książki, nawet gimnazjaliście uda się ją pojąć na tyle, na ile autor czytelnikowi na to pozwala...

- zbiór opowiadań "Sny o śmierci i terrorze" Philipa Howarda Lovecrafta - makabryczne, przejmujące dreszczem historie - aż włos jeży się na głowie, że ktoś mógł coś takiego wymyślić... (ach... "Zagłada Sarnathu", "Zapomniane miasto" oraz "Z otchłani" - te opowiadania na zawsze mnie urzekły...)

- "Wywiad z wampirem" Anne Rice - pierwsza, najwybitniejsza książka z cyklu "Kronik wampirów", godna polecenia nawet najbardziej wymagającemu czytelnikowi, gdyż pomagał przy jej tworzeniu mąż autorki - poeta...

- tytułowe opowiadanie ze zbiorku "Więzy krwi" Kossakowskiej... "Więzy krwi" - jest to opowiadanie o tym, jakie monstra czają się w naszym umyśle... coś dla fanów ludzi wewnętrznie okrutnych.

- "Maciej Korbowa i Bellatrix" Witkacego - ponura, ezoteryczno-okultystyczna tragedia - w tle rzeź rewolucyjna o zupełnie nikłym znaczeniu wobec dekadentyzmu i odczłowieczenia, jakie dotyka powoli każdego bohatera...

- "Wampir" Stanisława Reymonta... jeśli ktoś Was zmusza do czytania "Chłopów" - przeczytajcie choćby streszczenie, bylebyście przeczytali tę powieść... jak dla mnie jest to powieść satanistyczna, pokazuje metamorfozę wewnętrzną - gdy początkowo człowiek obłudnie odrzuca zło, mówi, że nie chce mu ulec, potem jednak - zaczyna czcić Baphometa razem z pozostałymi... te seanse spirytystyczne, ten potworny nastrój londyńskich deszczów i mgieł... "Wampir" Reymonta zachwyci każdego fana gotyku...

- "Solaris" Stanisława Lema - warto rozpocząć czytanie Lema od tej książki, bo torturowanie się jego skomplikowanymi, futurystycznymi wizjami może być zniechęcające na początku, natomiast "Solaris" jest dojrzałą powieścią, opowiadającą o kilku dniach lub tygodniach na potwornej pół-żywej planecie i tak naprawdę jest fascynującą rozprawą filozoficzną... o tym, co budzi lęk i o tym, jak nie da się przed tym uciec.

Jeśli ktoś zechce, chętnie polecę więcej książek - z dowolnego zakresu tematyki fabularnej, np. wampiryzmu, czego tylko chcecie. Jest tak wiele niesamowitych książek, o których się nie mówi i nie pisze, a czekają na zakurzonych półkach bibliotek... Na większość trafiłam przypadkiem, dlatego chcę się nimi podzielić...


Zapraszam na stronę poświęconą wampirom i wampiryzmowi BLOOD LUNA oraz jej raczkujące FORUM

Offline

 

#6 2010-07-02 22:51:22

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Nasze ulubione.

Prawdziwe kompendium wiedzy o legendach nt. wampirów, wierzenia nt. wampirów w różnych kulturach itp.: „Kniha Nosferatu. Vampírská Bible” Petra Štěpána (tylko dla tych, którzy znają czeski, bo książka nie została przetłumaczona),

klasyka literatury grozy: "Dracula" Brama Stockera, "Kroniki wampirów" Anne Rice (zwł. "Wywiad z wampirem"), "Opowieści niesamowite" Edgara Allana Poe, "Pani na Czachticach" Jožo Nižnánského,

Dosyć mroczne powieści XIX w. (może poza pierwszą opowiadające o artystach, wyrzutkach społeczeństwa itd.: "Sceny z życia cyganerii" (nie pamiętam nazwiska autora teraz...), "Katedra Marii Panny w Paryżu" Victora Hugo, "Portret Doriana Greya" Oscara Wilde'a, "Doktor Jekyll i mr Hyde i inne opowiadania" Roberta Louisa Stevensona, "Upiór w operze" Gastona Leroix,

książki o narkomanach: "My, dzieci z Dworca ZOO" Christiane F., "Pamiętnik narkomanki" Barbary Rosiek",

o osobie z podobnym usposobieniem do mojego: "Ania z Zielonego Wzgórza" (i pozostałe części) L. M. Montgomery,

dawne romanse: "Żydówka z Toledo" (nie pamiętam autora), "Niebezpieczne związki" Laclosa, "Spowiedź dziecięcia wieku" Musseta,

filozoficzne i psychologiczne: "Myśli" B. Pascala, "Anatomia ludzkiej destrukcyjności" E. Fromma, "O sztuce miłości" Ericha Fromma.

Głównie tego rodzaju książki czytam. Z każdego z tych rodzajów mogłabym wymienić dużo więcej przykładów, ale mi się nie chce Poza tym nie wszystko pamiętam.
Czytam też dużo poezji, ale na to by było chyba miejsce w osobnym dziale.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#7 2010-07-03 01:29:11

Tremere

Dusza

Skąd: Szkoła Katolicka
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 11
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Kosiarz, ciekawe czasy, carpe jugulum, pomniejsze bóstwa, kolor magii, piekło pocztowe, trzy wiedźmy, mort, czarodzicielstwo,

Offline

 

#8 2010-08-02 22:27:35

 MementoMori

Dusza

Skąd: Oczyszczalnia toksyn.
Zarejestrowany: 2010-08-02
Posty: 32
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

"Kruk i inne poezje" - E.A.Poe, "Proces" - Frazn Kafka, "Nocny lot" - Antoine de Saint-Exupéry, "Ręka mistrza" - S.King, "Posaniec" - M.Zusak, "Złodziejka książek" - M.Zusak, "Proroctwo siórstr" - Michelle Zink, "Zaklinacz cieni" -G.P.Taylor.


Delikatnie zwracam uwagę, że jesteśmy w Polsce. W naszym kraju żyją GOCI. Nie gothci, nie gotchci, nie gothic. Naprawdę nie ma co sobie życia utrudniać z wariacjami z literą "h".

Pozdrawiam.

Offline

 

#9 2010-08-03 11:37:27

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Nasze ulubione.

Ostatnio przeczytałam "Wampir-biografia symboliczna" Marii Janion, ciekawa, bogato ilustrowana książka mówiąca nt. początków legend dot. wampiryzmu i o późniejszych tworach kultury związanych z wampiryzmem.
Jakiś czas temu przeczytałam też książkę Kamila M. Śmiałkowskiego "Wampir. Leksykon" (wyd. Media Pascal, rok wydania 2010), omawia głównie filmy nt. wampiryzmu, ale też muzykę inspirowaną wampirami, czyli coś dla gotów
Czytałam też "Pogankę" Narcyzy Żmichowskiej, książki w pobocznym wątkiem wampiryzmu, ale nie będę streszczać, żeby nie psuć innym zabawy Dla facetów momentami może być zbyt melodramatyczna i telenowelowata xD Ale nie jest źle.
Polecam wszystkie te książki ^^


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#10 2010-08-03 14:38:10

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Chris Wooding 'Zmory Alaizabel', Guillame Musso 'Będziesz tam?', Graham Masterton 'Drapieżcy', 'Czarny anioł', 'Bezsenni', 'Zjawa', James Herbert 'Szczury', 'Księżyc', 'Nikt naprawdę', Bram Stoker 'Dracula', Anne Rice 'Wywiad z wampirem', Stephen King 'Smętarz dla Zwierzaków', 'Gra Geralda', Johann Wolfgang Goethe 'Cierpienia młodego Wertera'.

Offline

 

#11 2010-08-10 12:04:24

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Nasze ulubione.

Anne Rice - "wywiad z wampirem" , " wampir Vittorio" i "godzina czarownic"
Herbie Brennan - "wojny duszków"
Mercedes Lackey - trylogia magicznych wiatrów

narazie więcej nie pamiętam,dużo tego było bo uwielbiam czytać;)

Ostatnio edytowany przez Elspeth (2010-08-10 12:06:31)


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#12 2010-08-10 21:56:54

Fantasmagoria

Gość

Re: Nasze ulubione.

Ja lubię fantastykę, ostatnimi czasy czytam książki Ursuli Le Guin bardzo ciekawa literatura, chociaż zawiodłam się na Grobowcach Atuanu.

 

#13 2010-08-18 22:50:25

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Nasze ulubione.

Właśnie jestem w trakcie czytanie Gry Geralda Stephena Kinga.Horror psychologiczny,naprawdę dobry ( wiadomo,King;P)


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#14 2010-08-20 07:22:03

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Gra Geralda bardzo mi się podobała - to stopniowane napięcie, zastanawianie się, czy jej się uda czy też nie...
Na początku byłam rozczarowana dziełami Kinga. Może sięgnęłam po nieodpowiednie tytuły? Ale ostatnio im więcej czytam, tym mniej się zniechęcam Ostatnio czytałam powieść 'Chudszy' i bardzo mi się podobała.
A, tą serię Herbiego Brennana również mogę dodać do ulubionych książek. Kompletnie o niej zapomniałam, czytałam jakieś 3 lata temu... Muszę sobie przypomnieć

Offline

 

#15 2010-09-18 07:59:56

 DarkMonic

Wygnany

Skąd: Pszczyna
Zarejestrowany: 2010-09-09
Posty: 99
Punktów :   

Re: Nasze ulubione.

Kocham sagę "Błękitnokrwiści" i właśnie nią się inspiruję, gdy piszę moją książkę, ale tam nie ma wampirów tylko w miarę normalne gotki.


Zupełnie inaczej jest, jeżeli masz kogoś, kto cię kocha. To ci daje setkę powodów, aby żyć. Ja ich nie mam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora