#46 2012-09-06 19:33:15

Garinol

Gość

Re: Horrory

Mi się czasem zdarza mieć po horrorach lub filmach grozy ciekawe sny, są czasem efektowne, a kilka z nich staram się pamiętać do dziś, bo są jak scenariusz do takiego filmu. Na przykład mój sen o kopalni i skrywającej się w jej głębi tajemnicy, sięgającej korzeniami do II wojny chciałbym obejrzeć.
No wyjątkiem była Piła III, powodująca torsje, co przeszkadzało w odbiorze, przez co nie oglądałem kolejnych części, mając jakieś uprzedzenie do tych produkcji przez ten efekt.

 

#47 2012-09-07 14:11:08

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Horrory

Ja wczoraj z Gravem w końcu obejrzałam film który miałam obejrzeć już dawno temu,w zasadzie nie typowy horror, tylko horror sci-fi, "Ukryty wymiar". A zamierzałam ten film obejrzeć już dawno, bo był on inspiracją do jednego z utworów XIII století - "Horizont události" (piosenkę uwielbiam, a teledysk jest beznadziejny, chyba że chodziło o to, żeby był śmieszny, jak tak to im wyszło). Film mi się bardzo spodobał, jak to zwykle rzeczy którymi się inspiruje XIII, (cóż, mój gust jest jak lustrzane odbicie lidera XIII.). Nie będę spojlować, powiem tylko ze polecam. Zwłaszcza zakończenia mi się podobało, takie tajemnicze i niejasne.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#48 2012-09-07 21:31:11

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Horrory

"Ukryty wymiar" ........... No cóż, sama uwielbiam horrory, krew, zwłoki itd. na filmach, ale ten film jak dla mnie był zbyt... obrzydliwy. Zwykle obrzydliwość w horrorze to dla mnie normalka, ale tego było za wiele. Pomijając ową obrzydliwość to film jest naprawdę niezły. No i ta obsada...

No a tak ogólnie, co do mnie i horrorów to oglądałam je od dziecka i chodź rodzice zawsze powtarzali, że będę miała później koszmary, to po horrorach nigdy ich nie miałam (miałam je dopiero, gdy ktoś mi opowiedział jakąś straszną historię ). Do tej pory pamiętam jak po kryjomu oglądałam "Ósmego Pasażera Nostromu" i "Predatora", a kiedy miałam 5 lat  wstałam specjalnie po trzeciej nad ranem, żeby obejrzeć starą wersję "Draculi". To były piękne czasy...

Ostatnio edytowany przez Kali (2012-09-07 21:41:04)

Offline

 

#49 2012-09-16 19:12:54

 Szatsi

Dusza

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-09-16
Posty: 22
Punktów :   

Re: Horrory

Ja zaczęłam oglądać horrory bardzo wcześnie i niestety do dziś mam zrytą banie Ciężko znaleźć horror sprzed 2009r którego bym nie widziała. Z nowościami juz nie jestem na bieżąco. Oglądam rzadko, bo to już nie na moje zszarpane nerwy.
Ale wczoraj oglądałam "Czwarty stopień" i na prawdę polecam!

Offline

 

#50 2012-09-16 21:37:43

 Mona

Demon

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 959
Punktów :   

Re: Horrory

Oglądał ktoś "Martrys. Skazani na strach"? Ja byłam po nim.. chora wręcz. Nie mieściło mi się w głowie, że ludzie są zdolni do takich rzeczy. Jak skończyłam oglądać byłam jak w transie. Chyba najgorszy jaki oglądałam.


"Tobą śmierć żywię, w tobie pogrzebiona,
Nią się pożywisz i śmierć wreszcie skona."

Offline

 

#51 2012-12-01 19:33:50

Lady Makbet

Dusza

Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 35
Punktów :   

Re: Horrory

Temat dla mnie, horrory oglądam nałogowo.
Osobiście preferuję takie z fabułą (horrory psychologiczne, takie, w których nawet po zakończeniu człowiek nie wie do końca, o co chodziło i pozostaje taki niedosyt, własna interpretacja) nie takie, których głównym motywem jest to, jak długo główna postać będzie uciekać przed oprawcą i jak szybko i z jak wielką ilością krwi i narzędzi będzie mordowana. Szkoda, że coraz mniej takich filmów robią, same "Piły, "Oszukać przeznaczenie" i tego pokroju szajs kręcą.


"Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą."

Offline

 

#52 2012-12-03 20:00:34

 Mina

Demon

Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 1078
Punktów :   

Re: Horrory

Obejrzałam w końcu "Ludzką stonogę". Kazali mi nie oglądać na sucho, to z butelką winiacza. I... Rozczarowałam sie. Taka nisko budżetówka, jeszcze po niemiecku oryginalnie. Dwie tępe laski na początku, dwaj tępi policjanci na końcu. Dno. Na prawdę spodziewałam się czegoś więcej, po powszechnym obruszeniu po tym filmie.


"Jedynym sposobem na pozbycie się pokusy jest uleganie jej. Gdy będziemy się opierali, dusza zachoruje z tęsknoty za tym, czego sobie odmawiała, z żądzy za tym, co potworne jej prawa uczyniły potwornym i bezprawnym."

Offline

 

#53 2012-12-03 21:41:49

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Horrory

Powszechne obruszenie jest najczęściej wywołane byle czym, Mino. Tak jak z tym "straaasznym" Paranormal Activity. -.- Że tak się wyrażę, żenua.

Offline

 

#54 2012-12-06 19:53:34

 Mina

Demon

Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 1078
Punktów :   

Re: Horrory

Tzn na Paranormalu to był moment, że myślałam, żer się postaram, ale to były ułamki sekundy na sam koniec, a tak to film jest po prostu nudny.


"Jedynym sposobem na pozbycie się pokusy jest uleganie jej. Gdy będziemy się opierali, dusza zachoruje z tęsknoty za tym, czego sobie odmawiała, z żądzy za tym, co potworne jej prawa uczyniły potwornym i bezprawnym."

Offline

 

#55 2012-12-07 20:40:18

Lady Makbet

Dusza

Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 35
Punktów :   

Re: Horrory

Kali napisał:

Powszechne obruszenie jest najczęściej wywołane byle czym, Mino. Tak jak z tym "straaasznym" Paranormal Activity. -.- Że tak się wyrażę, żenua.

Oglądałam w kinie chyba 2 część i mało nie zasnęłam. Nigdy więcej ; )


"Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą."

Offline

 

#56 2012-12-13 00:14:05

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Horrory

A mnie się podobała "Ludzka stonoga",a druga część podobała mi się nawet bardziej. Z innych ostatnio obejrzanych polecam "Stygmaty", dla osób lubiących wątki opętań. Temat oklepany, ale zrealizowany w sposób naprawdę nieoklepany.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#57 2012-12-17 18:03:04

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Horrory

Co do "Stygmatów" to zgadzam się z powyższą opinią.

Offline

 

#58 2012-12-19 18:11:38

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Horrory

Ostatnio oglądałam też "Dzieci kukurydzy", zacne


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#59 2013-01-05 12:23:55

 Mortum

Dusza

42789498
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 24
Punktów :   

Re: Horrory

Mona napisał:

Oglądał ktoś "Martrys. Skazani na strach"? Ja byłam po nim.. chora wręcz. Nie mieściło mi się w głowie, że ludzie są zdolni do takich rzeczy. Jak skończyłam oglądać byłam jak w transie. Chyba najgorszy jaki oglądałam.

To widzę, że sama nie jestem.
To jedyny horror, po którym naprawdę się przeraziłam,odbił się na mojej psychice jak nie wiem, do dziś nie potrafiłabym ponownie spojrzeć na chociażby jego okładkę.
Uwielbiam horrory, chociaż wolę jakieś psychologiczne. Pierwszym jaki oglądnęłam była bodajże "Klątwa", miałam wtedy bodajże 12 lat i nie mogłam spać przez miesiąc.


Wy śmiejecie się ze mnie, bo jestem inna, a ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami."

Offline

 

#60 2013-05-05 20:05:51

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Horrory

Obejrzałam dzisiaj Smakosza (w końcu), podobało mi się, tylko albo jestem jakaś dziwna (nie no skąd xD) albo coś, ale dla mnie straszniejsze niż sceny zabijania było jak tytułowy bohater jechał za naszą dwójką głównych ofiar i im rozbijał samochód.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora