#46 2011-06-10 22:19:26

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Normalnie muszę to gdzieś dorwać,z opisu się wydaje całkiem niezłe;)

Wczoraj byłam w centrum to sobie weszłam do księgarni bo już byłam delikatnie mówiąc zdenerwowana niemożliwie i myślałam,że przynajmniej tam coś dostanę.Zrozumiem,że w całych Katowicach nie mogę dostać porządnego podręcznika do historii muzyki,naprawdę.Ale nie pojmuję dlaczego są słowniki polsko-szwedzkie,-nowogreckie,-chorwackie,nawet CHIŃSKI był ale przy całych 4 wielkich regałach zawalonych słownikami nie ma ani pół fińskiego.W tym momencie już miałam ochotę się wieszać...


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#47 2011-06-11 09:49:45

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Nie ma praktycznie słowników fińskich i estońskich (kiedyś mój były sie interesował, to wiem), zresztą z pl-cz też jest trudno, łatwiej cz-pl.
Ja niedawno przeczytałam 3 tom mojej i Grava ukochanej książkowej kiczowatej telenoweli fantasy-obyczajowej, czyli oczywiscie "Sagi o ludziach lodu", może i kicz, ale zajebisty
Ostatnio też wzięłam się za czytanie "Malarstwa białego człowieka", kiedyś przeczytałam pierwszy tom, teraz się wzięłam za pozostałe siedem. Najbardziej zajebista ksiązka o malarstwie wszechczasów. Napisana w nieformalny sposób, nie przypomina suchych, akademickich wykładów. Luźny język, wiele wulgaryzmów, wiele odniesień do literatury, historii, obyczajów itd. Czyta się to jak powieść, poza tym już sam sposób wydania to majstersztyk.
Niedawno przeczytałam ponownie (czytałam to chyba z 7 lat temu) ksiązkę Barbary Rosiek "Kokaina", naprawdę wstrząsająca książka o narkomanii... Najbardziej chyba mnie ruszył fragment o aborcji i o tym, jak leżała w szpitalu.
A teraz czytam "Diabeł ubiera się u Prady", książka chyba nawet lepsza niż film Bardzo wciągająca historia o chorych świecie gwiazd, modelek i projektantów mody, napisana w pełen humoru sposób.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#48 2011-06-11 13:21:22

 Mona

Demon

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 959
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Też czytałam "Diabeł ubiera się u Prady". Naprawdę się uśmiałam jak to czytałam. Bardzo fajna książka.


"Tobą śmierć żywię, w tobie pogrzebiona,
Nią się pożywisz i śmierć wreszcie skona."

Offline

 

#49 2011-06-12 22:12:52

EternalVampire

Przeklęty

36597030
Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 721
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Ja zaś tylko oglądałam ekranizację, ale nawet mnie to urzekło... Czasem trzeba się pośmiać;P


"Cruelty brought thee orchids
From the bowels of the abyss"

Offline

 

#50 2011-06-12 22:23:29

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

A ja teraz czytam "Portier nosi garnitur od Gabbany" tej samej autorki co "Diabeł ubiera się u Prady" Też dobre, w podobnym klimacie.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#51 2011-06-12 22:34:17

 GravXIII

Przeklęty

Skąd: Jihlava/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 617
Punktów :   
WWW

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

A ja sobie czytam materiały szkoleniowe dla sprzedawców Netii xD

A ogólnie mam w kolejce III część "Sagi o ludziach lodu" i "Straż nocną" Mastertona...


Fire, blood and dreams...

Offline

 

#52 2011-06-13 16:08:17

EternalVampire

Przeklęty

36597030
Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 721
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

O Masterton... Niedawno czytałam Wizerunek zła.


"Cruelty brought thee orchids
From the bowels of the abyss"

Offline

 

#53 2011-06-18 00:55:29

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Przeczytałam ostatnio "Dziennik geniusza" Salvadora Dali... Ja pierdolę... Jako malarza go bardzo cenię, w ogóle surrealizm jest ciekawy, ale tak książka nie jest ciekawa i jest zupełnie momentami niezrozumiała, a momentami obrzydliwa (jak np. opisuje, za przeproszeniem, swoje gówno, albo pisze o pierdzeniu .___.'' No kurwa, brak mi słów).

A teraz przed chwilą znalazłam książkę "Krysař" ("Szczurołap [z Hammeln]") http://www.sesity.net/elektronicka-knihovna/krysar.pdf, której szukałam parę lat. Na jej podstawie powstał w Czechach musical (i to zajebisty musical) i teksty piosenek z musicalu tak mi się podobały, że chciałam przeczytać opowieść, która była podstawą do jego powstania. Opowieść o człowieku pogardzanym z powodu wykonywanego zawodu, owianym złą sławą, oskarżanym o czary, jedynie Diabeł i jedna dziewczyna zdają się go rozumieć... Historia ma tragiczny koniec. Całe opowiadanie opiera się w jakiejś mierze na autentycznej historii, czytałam coś na temat postaci historycznej, na której opiera się postać Szczurołapa. Ciekawe, na ile musical zgadza się z wersją książkową opowieści, właśnie to chciałam sprawdzić. Książka jest oczywiście po czesku, w oryginale i nie sądzę, żeby się dało łatwo znaleźć polską wersję, ale mi czeska wersja nie przeszkadza, wręcz przeciwnie *^-^*

Ostatnio edytowany przez Marie_JohanaXIII (2011-06-18 15:23:03)


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#54 2011-06-18 08:43:36

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Uwielbiam Dalego;D Jako malarz był niesamowity.Czytałam 'moje sekretne życie' i jak dla mnie była świetna choć też momentami właśnie dość ciężka w zrozumieniu i trochę może przynudzać.Mimo wszystko mnie się podobała;D


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#55 2011-06-20 20:55:27

 Ravenna

Kusiciel

Zarejestrowany: 2011-01-23
Posty: 263
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Odwiedziłam nie tak dawno po raz kolejny księgarnie w której nabyłam wcześniej książki po tak korzystnej cenie i znalazłam znów dwie dla siebie ... Pierwsza o sympatycznym tytule "Gothique" jest autorstwa Kyle'a Marffin'a. Ma rzekomo opowiadać o pewnym gotyckim klubie, w którym w rzeczywistości roi się od wampirów. W każdym razie... wnioskując z recenzji na temat książki ma być zarówno agresywnie, zbereźnie jak i bardzo ciekawie. Zobaczymy...
Druga książka to "W hołdzie królowi" , napisana jest przez kilku twórców fantastyki "w hołdzie królowi" Tolkienowi . To zbiór różnorodnych opowiadań fantastycznych ... ... ...


"...Każdy ma jakąś swoją prywatną szajbę. Jak z nią włazi w paradę zbyt wielu ludziom, mówią na niego wariat. ..." William Wharton "Ptasiek"

Offline

 

#56 2011-06-21 10:41:14

EternalVampire

Przeklęty

36597030
Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 721
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Ciekawie sie zapowiada. Jak przeczytasz, napisz, czy faktycznie interesujące... Ja ostatnio czytałam "Piątą Górę" P. Coelho.


"Cruelty brought thee orchids
From the bowels of the abyss"

Offline

 

#57 2011-06-21 22:37:11

 Mona

Demon

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 959
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Ta pierwsza już mi się podoba


"Tobą śmierć żywię, w tobie pogrzebiona,
Nią się pożywisz i śmierć wreszcie skona."

Offline

 

#58 2011-07-02 17:07:05

 Ravenna

Kusiciel

Zarejestrowany: 2011-01-23
Posty: 263
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Przeczytałam wreszcie do końca tę pierwszą... "Gothique" mimo tego że autorka (bo to jednak ona nie on-przepraszam za pomyłkę sugerowałam się imieniem, które zdawało mi się typowo męskie O_o) nie pokazywała pozytywnej strony gotyku i raczej niezbyt pochlebiała gotom bardzo mi się podobała... nie była to jakaś kolejna "słodko-wampirkowa" opowieść jakich teraz pełno...co prawda wszystko skończyło się "happy end'em", ale wampiry w większości były takie jak być powinny moim zdaniem... ... ...rozbawiła mnie ostatnia strona na której to autorka tłumaczy iż wcale nie jest pełna niechęci do żadnej z subkultur, a przedstawienie gotów w taki a nie inny sposób miało na celu wyłącznie zaciekawienie czytelnika itd. XD... ... ...mam mieszane odczucia co do tego że w książce dowiadujemy się iż w miejscu akcji gotyk stał się po prostu modny... wszyscy zaczęli przede wszystkim ubierać się w charakterystyczny sposób bez zwracania uwagi na resztę rzeczy które są przecież nawet ważniejsze od samego ubioru... ... ...ale myślę że tę książkę mogę polecić ... ... ...


"...Każdy ma jakąś swoją prywatną szajbę. Jak z nią włazi w paradę zbyt wielu ludziom, mówią na niego wariat. ..." William Wharton "Ptasiek"

Offline

 

#59 2011-07-02 17:41:58

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Ja właśnie dzisiaj skończyłam ostatni tom "Malarstwa Białego Człowieka" Waldemara Łysiaka, boska książka, jak już mówiłam polecam wszystkim zainteresowanym historią sztuki.
A teraz czytam "Mieć czy być?" Ericha Fromma. Świetne, jak to zwykle książki Fromma. Wszechstronne traktowanie socjologii, psychologii i psychoanalizy, przy tym napisane w sposób taki, jakby się czytało wciągającą powieść.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#60 2011-07-02 21:28:36

EternalVampire

Przeklęty

36597030
Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 721
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Ja ostatnio czytałam "Skrzywdzoną". Po takiej lekturze człowiekowi otwierają sie oczy. Takim skurwielom to nie wiem, co bym zrobiła.


"Cruelty brought thee orchids
From the bowels of the abyss"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora