#106 2013-02-24 17:45:32

 zombi

Wygnany

Skąd: woj.mazowieckie
Zarejestrowany: 2013-02-16
Posty: 77
Punktów :   

Re: Walentynki

zbytnio nie przepadam za walentynkami po prostu troche mnie irytuje że przyjęło sie w Polsce zagraniczne święto a o naszym rodzimym zapomniano


Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach.
- Antoine De Saint-Exupery

Offline

 

#107 2013-02-24 18:12:41

Garinol

Gość

Re: Walentynki

zombi napisał:

zbytnio nie przepadam za walentynkami po prostu troche mnie irytuje że przyjęło sie w Polsce zagraniczne święto a o naszym rodzimym zapomniano

Przychylam się do tej wypowiedzi. I ośmielę się powiedzieć więcej. Społeczeństwo staje się jak banda lemingów sterowanych za pomocą mediów. Połkną wszystko, co nie jest polskie.
Tymczasem rodzima tradycja, wypracowywana przez wieki istnienia narodu powoli zanika...
Nie obchodzę nic z tych importowanych "świąt".  Uważam, że miłość jako dar sam w sobie, nie potrzebuje jakiegoś święta, a i większym, milszym zaskoczeniem jest jakiś podarunek tak nie od święta.

 

#108 2013-02-24 19:24:11

 Bluebell

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 95
Punktów :   

Re: Walentynki

Śmieszne jest to, że z 95% ludzi uważa Walentynki za durne, niepotrzebne święto, ale i tak prawie każdy kupuje swojej drugiej połówce prezent, bo "jakoś tak głupio", jakby to był ich obowiązek. Ludziom wszystko się wciśnie, jeśli zobaczą, że inni też tak robią... Walentynki nie mają w sobie ani krzty romantyzmu, totalna komercjalizacja miłości.

Ostatnio edytowany przez Bluebell (2013-02-24 19:24:42)

Offline

 

#109 2013-02-24 20:09:09

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Walentynki

Elspeth napisał:

A bo ja wiem... Ty powinnaś wiedzieć najlepiej, że się gra, gra i " O Boże, już rano?!" xD

Huahua ja tak mam w RPG Skajpajowe XD
"Ale jak to koniec weekendu? Ale jak to jutro szkoła? o.O Co wy pierdolicie?!" XD

Offline

 

#110 2013-03-08 21:26:13

Mystery

Wygnany

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 125
Punktów :   

Re: Walentynki

Garinol, święte słowa. Ja też nie obchodzę wspomnianych "świąt". Poza tym Walentynki to rzecz kiczowata. I są wszędzie. W Internecie, w sklepach, w telewizji. Strach wyjśc z domu. Wyjście z bezpiecznej kryjówki może skutkowac całkowite zepsucie humoru oraz myśli typu "Co się dzieje z tym światem...". Wymyślono to tylko po to, żeby cukiernie i kwiaciarnie miały większe zyski.

Offline

 

#111 2014-02-12 09:49:57

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Walentynki

Będziecie jakoś gotycko świętować walenie w tynki? Ja z Gravem w zeszłym roku, jak pewni wspominałam, piliśmy winiacza i oglądaliśmy parę filmów z serii "Piła", na poprzednich byliśmy na pokazie najbardziej kiczowatych horrorów (jeden z nich był o pożeraczu serc - dosłownie), a w tym roku pewnie będziemy kontynuować tradycję Głupie święto, ale można je dopasować do własnych gustów i obchodzić dla beki


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#112 2014-02-13 16:56:43

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Walentynki

Ja na walenie w tynki z mym mężczyzną kupujemy przyjacielowi Lego. Romantycznie. <3

Offline

 

#113 2014-02-13 18:00:37

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Walentynki

Po przeczytaniu  Johany posta przypomniało mi się to http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2 … iginal.jpg

Ja mam nadzieję, że mój Luby niczego głupiego nie wymyśli, mam zamiar dzisiejszy i jutrzejszy wieczór spędzić ze swoją książkową miłością i dokończyć książki:)


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#114 2014-02-13 19:25:40

 Lukrecja

Kusiciel

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 170
Punktów :   

Re: Walentynki

Dla zakochanych to powinien być dzień jak każdy inny. Ja się staram ten dzień traktować jak każdy,ale lekko przybija.Jak byłam w związku chłopak nie spędzał ze mną tego dnia (dwa razy ) mimo,że np ja mu coś symbolicznie kupiłam.Nigdy nie lubiłam tego ''święta'' przypominało mi o tym,że w tym wcieleniu też będzie dany mi w tych sferach pech.W tym roku z braku laku odprawiam dzień epilepsji sama mam podejrzenie ukrytej więc święto Leniaczka.

Offline

 

#115 2014-02-16 23:41:13

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Walentynki

Elspeth, dobry link
W tym roku nawet się z Gravem nie mogliśmy napier... ekhem, napić, bo Grav miał do roboty na nockę, ale dostałam od Grava różę i torebkę z Ruby Gloom, kocham tę kreskówkę, lekko gotyckie klimaty na wesoło, polecam. Taa, prezent akurat na miarę mojego wieku (a jestem stara jak węgiel ). A ja mu dałam jakże romantyczne książki: jedną o kobietach w Trzeciej Rzeszy, drugą z grafikami Beardsleya (twórca secesyjny, który miał ciekawe tematy grafik, np. kobieta-faun albo różne morderczynie) i trzecią "Demoniczne kobiety" - zbiór opowiadań Sacher - Masocha (tak, tego od terminu "masochizm").

Ostatnio edytowany przez Johana_MarieXIII (2014-02-16 23:41:34)


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#116 2014-02-17 11:19:15

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Walentynki

Sheldon mistrz:)

U mnie na szczęście obeszło się bez świrowania. Herbatka, film, czyli dzień jak co dzień.


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#117 2014-02-17 13:50:12

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Walentynki

Walentynki zrobiliśmy sobie z moim Ukochanym 13 stego lutego ( jakoś 13stka lepiej mi pasuje ), czas spędziliśmy na kolacji w wypróbowanej restauracji, było cudnie Kultywujemy również Noc Kupały, którą uważam za jeszcze piękniejszy czas, bardziej związany z tym, co mi w duszy siedzi Poza tym zgadzam się z tym, że Miłość powinna świętować w każdym dniu naszego życia


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora