#1 2010-11-02 20:11:18

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Manga & Anime

Tyle się tu mówi o Japonii, wielu z nas ogląda anime a nie ma takiego wątku.
Więc jeszcze raz, żeby było do kupy: Lubicie? Oglądacie? Ulubione tytuły?
Moim number. 1 zawsze będzie Death Note. Wiem, że lepszego nie obejrzę. Długo po obejrzeniu ostatniego odcinka miałam to dziwne uczucie, które mam zawsze gdy kończę czytać Harry'ego Pottera. Nie wiem ani jak to nazwać... no, ale wiecie o co chodzi xD


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#2 2010-11-02 20:18:14

 AraristAtom

Wygnany

3228593
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 77
Punktów :   

Re: Manga & Anime

Sama jakoś specjalnie nie przepadam za anime i mangą, a wielkie oczy bohaterów tłumaczę sobie kompleksami skośnookich twórców  właśnie anime ;D
Ale nawet jedno lubię: Sailor Moon ;D (od wczoraj ściągam wszystkie 200 odc - 37 Gb)
I Great Teacher Onizuka, ale już wiele szczerze mówiąc z tego nie pamiętam (zaraz pójdzie w kolejkę na torrentach )

Fajnie, dzięki temu tematowi mam coś do roboty na następny weekend


Ja: a teraz pisz pisz na pracownię
Kuba: tak jest!
Kuba: sie robi Szefowo

Offline

 

#3 2010-11-03 10:29:41

 FreaQ

Wygnany

7889328
Skąd: Piekielna odchłań...
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 134
Punktów :   
WWW

Re: Manga & Anime

kocham uwielbiam ubóstwiam i dopiszcie co tylko chcecie szczególnie DN i NANE znaczy m/a ulubione


"Rzeczywistośc to cos co nie znika, nawet gdy przestajemy w to wierzyć." Philip Kindred Dick

Offline

 

#4 2010-11-03 19:40:27

Fantasmagoria

Gość

Re: Manga & Anime

A ja ostatnio przeczytałam pierwszą mangę w swoim zyciu, a mianowicie APH. Przyznam że całkiem zabawne, chociaż w niektórych miejscach nieco głupkowate. ale ogólnie nawet podoba mi się, chociaż nie wiem, nie mam porównania z żadnymi innymi mangami, oglądałam też to w wersji anime ale nie podoba mi się.

 

#5 2010-11-03 19:40:53

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Manga & Anime

O, Arisu, a ja właśnie dzisiaj chciałam załozyć taki temat na tym forum xD Jak będę w stanie, to napiszę, teraz nie kontaktuję za bardzo, a będzie duuuuużooo pisania


Mangą i anime interesuję się od dawna, bardziej na poważnie gdzieś od 10 lat. Najbradziej lubię gatunki: horror (ale nie typu "rzeźnia", tylko taki bardziej do myślenia i klimatyczny), fantasy (tylko czasami), shoujo (czyli dla dziewczyn xD Ale takich przesłodzonych nie lubię, wolę takie bardziej poważne), jousei (czyli dla młodych kobiet, podobne do shoujo, ale zwykle bardziej skomplikowane), psychologiczne, i "z życia wzięte", czasami też komedie. Czyli to, czego można się było spodziewać, znając moje zainteresowania i upodobania.
Jeżeli chodzi o konkretne tytuły:
"Mars" (shoujo/jousei, psychologiczne) O skomplikowanych relacjach między nieśmiałą "szarą myszką" a szkolnym playboyem, o ich traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa itd. Główny bohater jest boski, zarówno w mandze, jak i w filmie aktorskim na podstawie mangi *.* Ogólnie bardziej podobał mi się film aktorski niż manga, chociaż kreska w mandze jest cudowna,
"Fushigi Yuugi" (shoujo, fantasy) - o dziewczynie, która przypadkiem przenosi się do innego świata. Piękne opisy jej uczuć i uczy=uc innych bohaterów, chociaż czasami zbyt melodramatyczne. Wielu bishounenów (przystojnych facetów ), najbardziej mi się podoba Tamahome i Hotohori <3 delikatna, dopracowana kreska, w anime trochę gorzej.
"Love Hina" (komedia, etchi) o pewnym nieudaczniku życiowym i kobietach, które nie wiadomo czemu się tym idiotą interesują
"Golden boy" - podobnie jak w Love Hina
"Slayers" (fantasy) - o pewnej czarownicy i jej nie całkiem normalnych towarzyszach Fajni bohaterowie, świetna kreska i zajebista muzyka w anime (Hayashibara Megumi jest boginią <3).
"Brzoskwinia" (shoujo) - romansidło, ale dosyć psychologiczne, i fajni bohaterowie i kreska.
"Suppli" (jousei) - o losach pracowniczki rozwijającej się firmy reklamowej, o jej życiu w pracy i poza pracą. Niezwykła kreska.
"Great Teacher Onizuka" (komedia, shounen)- o pewnym gościu, który chce zostac nauczycielem w liceum, bo lubi licealistki, jest zbokiem, jeździ na motorze i nie nadaje się na nauczyciela
"Detroit Metal City" (komedia, psychologiczny) - o gościu, który został liderem zespołu deathmetalowego, a tak naprawdę jest bardzo wrażliwy i chciałby śpiewać słodkie piosenki o miłości i kwiatuszkach.
"Nana", "Paradise Kiss" i "Gokinjou Monogatari" (shoujo, "Nana" z elementami shoujo-ai) - podobne w klimacie opowieści tej samej autorki. Ciekawa kreska, dużo współczesnej mody japońskiej (zwł. sweet lolita i victorian gothic lolita) i ciekawe pod względem psychologicznym postacie.
"Vampire Knight" (romans, psychologiczny, elementy horroru) - film o wampirach, ludziach i ich wzajemnych relacjach: od miłości do nienawiści. Urocza kreska, a w anime niezrównanie piękna muzyka (opening jest super, ale ending jest po prostu boski *o*)
"Hellsing" (horror, psychol.) - o wampirze, będący łowcą wampirów. czasami rzeźnia, a czasami chwile zastanowienia nad życiem.
"Vampire Princess Miyu" i "Vampire Hunter D" (horror, psychol., romans) - trudne do streszczenia, to tzreba po prostu zobaczyć, zwł. ten drugi film pod wieloma względami przypominał mi niektóre z ekranizacji Draculi, no i kreska naprawdę mroczna.

Poza tym wielbię zespół twórczyń mangowych o wspólnym pseudonimie Clamp. Lubię praktycznie każdą ich mangę. Mroczny "X" i "Tokyo Babylon", słodkie "Kobato" i "card captor Sakura", słodkie i zarazem smutne "Chobits", niesamowity "Magic Knight Rayearth"... Każda z tych mang jest skomplikowana i kryje w sobie dużo psychologii i wiele przesłań, których trzeba się dokładnie doszukiwać, nie czytać tych mang ani nie oglądać anime na ich podstawie pobieżnie. Poza tym kreska u Clampa bywa zróżnicowana, ale zawsze piękna. Wiele szczegółów, niesamowicie dopracowane wszystkie kadry, często dużo biżuterii, anielskich piór latających w powietrzu, powiewające długie włosy, spadające z drzew płatki sakury itd.

Myślę, że mogłabym jeszcze duuużoo pisać, i pewnie jeszcze będę się udzielać w tym wątku.
Proponowałabym zmianę tematu wątku na "Manga, anime i dramy", bo pewnie o dramach też będziemy tu pisać, a to jakby w pewien sposób jest związane z mangą i anime.

Ostatnio edytowany przez johanaXIII (2010-11-05 13:13:09)


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#6 2010-11-10 09:07:07

 Scarlett

Najwyższa zajebistość

12562953
Call me!
Skąd: Sześć stóp pod ziemią.
Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 1858
Punktów :   
WWW

Re: Manga & Anime

Ja się ostatnio zakochałam w Elfen Lied


Pojedynczy kwiat na rogu uliczki...
Gdy spoglądam w niebo, ostatnie płatki śniegu opadają mi na dłoń...

Offline

 

#7 2010-12-07 17:52:13

 DarkPrincess

Wygnany

Skąd: Dark Wonderland
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 67
Punktów :   

Re: Manga & Anime

ja szczerzę mówiąć ostatnio zaczełam lubić anime typu maho shojo(czyli magiczna dziewczyna) są czasem dzieczinne ale są też takie gdzie można znaleść coś dla siebie jak np.
Shugo Chara- mój ulubiony bohater Ikuto i jego chara Yoru; dopiero później przekonałam się do prawie wszystkich bohaterów (oprócz Tadase)
Sugar Sugar Rune- baaardzo polecam, ponieważ fabuła genialna, zabawna i urozmaicona, fajny romansik;) i super bohaterka Chocola
Zero No Tsuikama-niezłe anime(rozwija się przy kolejnych odcinkach)
Tokyo Mew Mew- całe anime obejrzałam tylko dla bohaterów takich jak Kissu, Taruto, Pudding, Zakuro- reszta zdecydowanie do kitu

anime o wampirach:
Vampire Knight-fajne wampirki
Rosario to Vampire-akcja staje się ciekawsza w późniejszych odcinkach
Black Blood Brothers- ciekawa fabuła
(później coś jeszcze dopiszę)


"Where are my eyes?
Where is my lip?
Why is here a place
cold darkness here?"

Offline

 

#8 2010-12-07 20:17:49

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Manga & Anime

Ja właśnie oglądam Ouran High School Host Club, prześmieszne xD
U mnie w mieście będzie mały konwent organizowany przez koleżankę koleżanki i koleżankę i będzie też taki Host Club ^^
Ciekawa jestem jak to będzie wyglądać.


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#9 2010-12-09 16:37:13

Lover of Death

Kusiciel

Zarejestrowany: 2009-10-26
Posty: 271
Punktów :   

Re: Manga & Anime

Scarlett napisał:

Ja się ostatnio zakochałam w Elfen Lied.

Kocham, kocham Elfią Pieśń. Zdecydowanie jedno z moich ulubionych anime.
Uwielbiam też Higurashi no Naku koro Ni, ach, po prostu boskie *o*


"W zimnym uścisku gotyckiego świata..."

Offline

 

#10 2010-12-17 18:13:52

Czarny_Lis

Gość

Re: Manga & Anime

Ja się interesuje anime od jakichś 3 lat. Moje ulubione to : Bleach, Sailor Moon, Dragonball, Naruto, FairyTail, high school of the dead

 

#11 2010-12-18 00:32:28

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Manga & Anime

Ja ostatnio obejrzałam wreszcie do końca anime Great Teacher Onizuka (fajna komedia) i Blood+ (taki horrorowo-obyczajowy jakby).


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#12 2010-12-18 10:40:49

 Scarlett

Najwyższa zajebistość

12562953
Call me!
Skąd: Sześć stóp pod ziemią.
Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 1858
Punktów :   
WWW

Re: Manga & Anime

A co do Elfen Lied ta pozytywkowa melodia jest zajebista. Kocham wszelkie pozytywki...


Pojedynczy kwiat na rogu uliczki...
Gdy spoglądam w niebo, ostatnie płatki śniegu opadają mi na dłoń...

Offline

 

#13 2010-12-18 15:32:10

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Manga & Anime

No, muzyka z Elfen Lied jest zajebista, fakt.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#14 2010-12-18 23:25:41

 DarkPrincess

Wygnany

Skąd: Dark Wonderland
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 67
Punktów :   

Re: Manga & Anime

ogólnie lubię piosenki z anime jak np.
http://www.youtube.com/watch?v=Gv1V44-qLVo
http://www.youtube.com/watch?v=6e7l2vju … re=related
http://www.youtube.com/watch?v=pUbgWPER … re=related

Ostatnio edytowany przez DarkPrincess (2010-12-18 23:28:44)


"Where are my eyes?
Where is my lip?
Why is here a place
cold darkness here?"

Offline

 

#15 2010-12-19 16:16:34

 Mamona

Wygnany

Skąd: koło Łodzi
Zarejestrowany: 2010-11-21
Posty: 98
Punktów :   

Re: Manga & Anime

Chyba tylko ja tutaj nie oglądam anime.
Jakiś czas temu zafascynowały mnie postacie rysowane - manga. Trochę się zaczęłam uczyć tego rysować, ale jak szybko przyszło tak szybko przeszło.
Koleżanka kiedyś poleciła mi Dath Note, ale jakoś nie obejrzałam do tej pory.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora