#346 2013-11-30 19:36:21

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Znalazłem takie coś:
http://www.apostazja.info/index.php/met … rawy-sdowe
To, o czym wspominałem, to było cos w tym stylu.
Ogólnie chodziło o dane osobowe, w sensie: Kościół może nie usunąć Twoich danych, mimo potwierdzenia że wystąpiłeś z kościoła, a Ty nie możesz nic zrobić bo to sprawa kościelna, poza tym masz papierek ze wystapiłeś ;_;
Senyszyn pisała o tym też:
"W nawiązaniu do odpowiedzi Komisji na moje zapytanie dot. Instrukcji o ochronie danych osobowych w działalności Kościoła katolickiego w Polsce, wydanej 23 września 2009 r. przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) z uszczerbkiem dla pierwszeństwa prawa unijnego, zawartego w dyrektywie 95/46/WE WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych (Dz.U. L 281 z 23.11.1995) oraz w reakcji na kolejne, liczne skargi apostatów, których prawa, w tym prawo sprzeciwu wobec przetwarzania ich danych osobowych, są w Polsce łamane postanowieniami ww. Instrukcji, zwracam się do Komisji o wskazanie dróg dochodzenia swoich praw przez osoby pokrzywdzone.

Ponadto, w związku z zawartym w odpowiedzi na moje pytania jednoznacznym stanowiskiem Komisji, że obowiązująca w Polsce Instrukcja jest sprzeczna z dyrektywą 95/46/WE, gdyż:
1) pozwala Kościołowi katolickiemu przetwarzać dane osobowe osób, które z Kościoła wystąpiły, czyli nie są członkami tej instytucji oraz nie mają i nie chcą z nią mieć żadnego kontaktu,
2) odmawia apostatom prawa żądania usunięcia ich danych osobowych z ksiąg parafialnych,
3) sankcjonuje brak należytego zabezpieczania w archiwach kościelnych danych osobowych obywateli kraju członkowskiego UE,
4) pozbawia GIODO w Polsce prawa kontroli archiwów kościelnych, w których z naruszeniem prawa unijnego są przetwarzane dane osób niewyrażających na to zgody,
zwracam się z zapytaniem, czy Komisja, jako strażniczka traktatów odpowiedzialna za zapewnienie właściwego stosowania przepisów prawa UE we wszystkich państwach członkowskich, podejmie stosowne działania przymuszające GIODO do zaprzestania łamania praw człowieka w Polsce oraz wycofania Instrukcji o ochronie danych osobowych w działalności Kościoła katolickiego w Polsce, jako sprzecznej z dyrektywą 95/46/WE. "

(Nawiasem mówić znalazłem to na tej stronie którą podałeś Lestat XD)

(edit)
Dodam, bo może to nie jest jasne - ppier że wystąpiło się z kościoła oznacza że wystąpiło się z kościoła, ale tylko dla osoby która ten papier ma, bo kościół ma dalej w księgach/komputerach Twoje dane, a to oznacza że liczą daną osobę jako członka KK (ponieważ na te dane są brane pod uwagę w momencie gdy "patrzą" ile mają wiernych).

Ostatnio edytowany przez Darxet (2013-11-30 19:51:46)

Offline

 

#347 2013-12-01 10:28:57

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Chrześcijaństwo

...a ja nadal uważam, ze okupanta nalezy zwalczac , a nie układac sie z nim.

...nikt tu nikogo na siłę do Kosciola Katolików nie ciągnie, ani do konfesjonału nie przykuwa i zwierzeń na mękach nie wymusza,
nikt nie kaze brac udzialu w celebracjach i gusłach, ani z udziału w takowych nie trzeba sie rozliczac,
datkow pienięznych nikt od nikogo  nie wydziera siłą.

Polska ( skądinąd piekny kraj ), bedzie krajem wolnosci religijnej i swobób wyznaniowych wówczas,
jesli Wy sami poczujecie te wolnosc w sobie, uwolnicie umysł i odczytacie , co serce Wam podpowiada.

...i zaden dokument tego nie uczyni - tymbardziej jeśli pieczętowany bedzie  znakiem okupanta.

...tako rzecze wiedźma

A tako rzecze Battlefield /R.A.C./ w utworze "Cena Zdrady"

Czy taką zbrodnię, jak zgoda na chrzest
Traktujesz jakby nie stało się nic?
Walczysz o Rasę i przodków swych krew
A przed Kościołem się płaszczysz jak pies
Obca legenda, nie wiara, lecz blef
Przeciw twej ziemi krew pije jak wesz
Zatruwa prawdę spiskując i drwiąc
Nowe świątynie zdrady buduje wciąż

Okryłeś hańbą swą ziemię i krew
Ściskając dłonie morderców tych ziem
Tonąc w głupocie, spadając na dno
Stałeś się kurwą, to zdrady twej ton
Brak ci odwagi, by zmienić ten stan
Bez ducha walki oddałeś ten kraj
Żyjąc w obłudzie, w pokłonach do cna
Szydząc z nauki i wiecznych jej praw

Nie będziesz w stanie zbudować tu nic
Bo jesteś szmatą zdeptaną przez krzyż
Bez woli walki stłumiłeś swój gniew
By watykańskiej bandzie sprzedać swą krew
Puste slogany to wszystko, co znasz
Od lat nie robisz nic, by odżył twój kraj
To twoja zdrada i takich jak ty
Wyrwała serce ziemi, zatruła sny

Okryłeś hańbą swą ziemię i krew
Ściskając dłonie morderców tych ziem
Tonąc w głupocie, spadając na dno
Stałeś się kurwą, to zdrady twej ton
Brak ci odwagi, by zmienić ten stan
Bez ducha walki oddałeś ten kraj
Żyjąc w obłudzie, w pokłonach do cna
Szydząc z nauki i wiecznych jej praw


Nie jest to subtelna wersja prawdy, jaka mozemy sie delektowac w tekstach utworow gotyckich ale prawda zywa jak krew

Ostatnio edytowany przez bernard (2013-12-05 22:30:57)

Offline

 

#348 2014-04-12 15:45:37

 Dr. Hackenbush

Wygnany

Skąd: z miasta
Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 117
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Z chrześcijaństwem jestem w sporze teologicznym.
Odrzuciłem niemal wszystkie prawdy wiary, jednak moje odejście od katolicyzmu (w duchu którego byłem wychowywany) nie sprawiło że stałem się jego wrogiem.
Dlatego z niektórymi wypowiedziami które padły w tym wątku, po prostu się nie zgadzam.
Okupant? Cóż to niby za okupant. Okupant to obce państwo, które sprawuje władzę na terenie zajętym w wyniku zbrojnej agresji. Nie przypominam sobie żeby Kościół Rzymsko-Katolicki, dokonał na nas zbrojnej agresji, nie sprawuje też władzy w naszym państwie.
Księża? A czego niby oczekujemy od księży, przecież to tylko ludzie i jak to ludzie bywają ułomni, czy wręcz głupi, głupota zaś występuje wśród księży tak samo jak i u reszty populacji, a co się tyczy kombinacji przy liczeniu wiernych, nie spędza mi to snu z powiek.
Pycha, arogancja, nadużycia finansowe, czy wreszcie pedofilia, to nie tylko grzechy kościoła, to grzechy całej ludzkości. Gdzież ich nie ma?
Więc może by dać już spokój z szukaniem sobie wroga na siłę, naprawdę da się żyć obok kościoła z kościołem w zgodzie. Po cóż wzniecać wiecznie antyreligijną rewolucję, burzyć zastany porządek nie pytając nikogo o zdanie. Nie przeszkadza mi wiara której nie podzielam, nie mam w zwyczaju walczyć z ludźmi o innych niż moje poglądach.
Kościół nie jest święty, za jaki chciałby uchodzić, bo tworzą go ludzie. Popełniał straszliwe błędy, odpowiada za krew przelaną -owszem, jednak zapomnieć nie wolno o roli kulturotwórczej jaką odegrał. Czym była by dziś Europa bez chrześcijaństwa?

Ostatnio edytowany przez Dr. Hackenbush (2014-04-12 15:49:16)


>> Wiedza dowodem jest syta, wiara zaś wiecznie głodna chodzi. <<

Offline

 

#349 2014-04-12 17:21:23

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Chrześcijaństwo

Tak... nie ma sobie czym zaprzatac głowy...
wszak Kosciol Katolikow to tylko zły sen, nocny koszmar,
ktorego koszmarne wspomnienie znika 
po kilka aromatycznych kroplach swiętego napoju,
zwanego kawą,
jakim to Bogowie w swej łaskawosci obdarowali ludzkosc.

http://www.youtube.com/watch?v=3W9LqO5tl9E

^"^    ^"^     
    ^"^

Ostatnio edytowany przez bernard (2014-04-15 23:53:09)

Offline

 

#350 2014-05-05 19:49:01

 gothsherder

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-09-05
Posty: 53
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

bernard napisał:

W obrazkach do utworku pomiedzy 1'59" a 2'08" odnajdziecie znaki, ktorych publiczne ukazywanie jest prawnie zabronione w Polsce, jak i w kilkunastu europejskich panstwach - ciekawe ?(...)
dlaczego judeo-chrzescijanski swiat  tak boi sie swastyki ?

Niech każdy sobie nosi co chce. Naprawdę, jest mi to obojętne. Ale akurat wydaje mi się, że negowanie symboliki swastyki... no dobra - po prostu kojarzy się, jak się kojarzy. Nie znam historii tego symbolu, może kiedyś oznaczał coś innego. Może nadal oznacza coś innego. Ale skojarzenie wiekszości ludzi jest negatywne. I myślę, ze to nie powinno nas dziwić. I tu jest ta główna kwestia - niech każdy nosi co chce, ale musi sie liczyć z tym, że inni niekoniecznie odbierają to tak jak on.

Offline

 

#351 2014-09-13 14:36:28

malachtov.pun.pl

Dusza

Zarejestrowany: 2014-09-13
Posty: 3
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Największy problem w dyskusjach o chrześcijaństwie stanowi bezrefleksyjne łącznie chrześcijaństwa z instytucją Kościoła Katolickiego, sprawiając że dyskusje o religii i i filozofii chrześcijańskiej sprowadzają się do krytyki katolicyzmu-przedsiębiorstwa. Bardzo trudno wyzwolić się nam - mieszkańcom Starego Kontynentu - z takiego myślenia o chrześcijaństwie, które zdaje się być obce poza granicami Europy. Czasami jeszcze jesteśmy w stanie wspomnieć o odłamach-instytucjach jak protestantyzm czy rzadziej - prawosławie. A chrześcijaństwo w swej istocie niewiele miało wspólnego z przedsiębiorstwem, jakie dzisiaj przypomina. Dlatego bardzo polecam zagłębienie się w filozofię judeo-chrześcijańską (tak - żydowską - co mogłoby dziwić); od początku tej cudownej myśli: gnostyków, neoplatoników, starożytnych refleksji judeo-chrześcijańskich, apokryfów etc. Od starożytnej teozofii po nowożytny spirytyzm, który zdaje się być piękną odpowiedzią na coraz słabiej słyszalne nawoływanie pierwszych judeo-chrześcijan.
Judeo-chrześcijanin nie boi się "innego", nie boisz się jego "odmienności" myśli - szanuje każde Stworzenie Boże w całym jego zróżnicowaniu. To jest to, czego najbardziej brakuje instytucjom quasi-chrześcijańskim.

Ostatnio edytowany przez malachtov.pun.pl (2014-09-13 14:38:04)

Offline

 

#352 2014-09-15 20:48:52

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Chrześcijaństwo

do: malachtov.pun.pl
to jest zasłona dymna - wbrew Twoim głoszonym tu prawdom, katolicy maja wiele wspolnego z Kosciolem katolickim a ci razem wzieci z chrzescijanstwem - i wszyscy razem sa siebie nawzajem warci -
sciemnianie i przenoszenie dyskusji o rzeczach realnych w swiat idei - co tutaj czynisz nie ma sensu - Goci moze sa inni wrecz odmienni , mysla inaczej ale nie sa idiotami.
To jedno - druga rzecz to fakt ze sugerujesz wejscie na propagowane przez Ciebie forum, osobom z tego forum gotyckiego, masz przy tym swiadomosc ze zwrtacasz sie w duzej mierze do osob nie-pelnoletnich,
a sam na swoim forum zamieszczasz uwage, ze jest to forum przeznaczone dla osob pelnoletnich.
Ktos kto tak czyni albo jest cynicznym albo odrealnionym / jak wszyscy chrzescijanie .

Pozwol Gotom poszukiwac wlasnej drogi duchowej - i tak juz sa w wiekszosci skrzywdzeni poprzez indoktrynacje Kosciolal katolikow i codzienne borykanie sie z niezrozumieniem w katolickim kraju.

Ostatnio edytowany przez bernard (2014-09-15 20:52:02)

Offline

 

#353 2014-09-15 22:12:32

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Gruby hejt XD Szacun Bernardzie

Offline

 

#354 2015-09-21 19:33:49

 LordRuthven

Dusza

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2015-09-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Ja jestem katolikiem i nie wstydzę się tego. Bóg jest bardziej fascynujący niż może się to wydawać, jednak trzeba wpierw otworzyć się na to, by Go doświadczyć. Choć od początku byłem wychowywany w wierze katolickiej, moja droga do świadomego opowiedzenia się za Chrystusem była bardzo długa i dość zawiła. Jako nastolatek przeżyłem głęboką fascynację satanizmem i okultyzmem. Czytałem na ten temat bardzo wiele, łącznie z dziełami  Aleistera Crowleya i Antona LaVeya. Było to balansowanie na krawędzi ale nie żałuję dziś tego doświadczenia. Paradoksalnie to właśnie ono pozwoliło mi świadomie opowiedzieć się za Chrystusem. Przełomem okazał się sakrament bierzmowania oraz przygotowania do niego. Bóg pozwolił mi się wtedy poznać i dał mi doświadczyć swojej obecności i miłości. Teraz jestem katolikiem z przekonania tzn. świadomym tego w co wierzę i dlaczego w to wierzę. Ja nie tyle wierzę, że Bóg istnieje, co wiem, że tak jest. Wiem ponieważ sam wielokrotnie doświadczyłem Jego obecności w moim życiu. Jestem szczęśliwy jako katolik i nie lękam się o tym mówić głośno choć muszę przyznać, iż często spotykam się przez to z wrogością. Nawet wśród tak zdawałoby się otwartej i wyrozumiałej społeczności jak goci, są tacy, na których temat Boga, Kościoła czy chrześcijaństwa w ogóle działa jak płachta na byka. Wydaje mi się, iż często wynika to z uprzedzenia tj. z góry przyjętego założenia, że Kościół Katolicki i wszyscy jego wyznawcy są naszymi wrogami. Stwierdzenie to jest jednak fałszywe i krzywdzące. Inną kwestią jest to, iż ludzie często nieświadomi jaka jest prawdziwa doktryna Kościoła, utożsamiają prywatne poglądy księży (które niestety też często wybrzmiewają na kazaniach) z oficjalnym stanowiskiem Kościoła. A wystarczy tylko sięgnąć na przykład do Katechizmu Kościoła Katolickiego, ażeby się przekonać, iż Kościół wcale tak nie myśli. Człowiek jest tylko człowiekiem dlatego nie powinno się utożsamiać całego Kościoła z jednym czy drugim kapłanem i ich poglądami. W końcu Kościół to nie tylko kapłani ale również wszyscy wierni świeccy - są oni pełnoprawnymi członkami Kościoła. Temat ten to temat rzeka - można by pisać bardzo wiele. Zakończę jednak pewną refleksją: ciekawe jest to, że nawet w społeczności alternatywnej można czasem iść pod prąd...


Serce ustało, pierś już lodowata,
Ścięły się usta i oczy zawarły;
Na świecie jeszcze, lecz już nie dla świata!
Cóż to za człowiek? - Umarły!

Offline

 

#355 2017-09-03 16:51:34

 njnowak

Dusza

Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2017-09-03
Posty: 14
Punktów :   
WWW

Re: Chrześcijaństwo

Zostałam ochrzczona i bierzmowana w Kościele rzymskokatolickim, ale od pierwszej połowy 2008 roku jestem ateistką. Przez krótki czas fascynowałam się rodzimowierstwem słowiańskim, jednak nigdy nie wierzyłam w istnienie bogów politeistycznych. Uważam, że zarówno katolicyzm, jak i pogaństwo są ważnymi elementami naszej kultury. Poprzez "katolicyzm" rozumiem tradycję przedsoborową, bo posoborowy modernizm ma niewiele wspólnego z autentyczną doktryną KrK*.

* Jeśli kogoś interesują te zagadnienia, to niech odwiedzi stronę polskich sedewakantystów (ludzi całkowicie odrzucających Vaticanum Secundum i nieuznających współczesnego, zreformowanego Watykanu): http://www.ultramontes.pl/


njnowak.wordpress.com njnowak.tumblr.com njnowak.livejournal.com

Offline

 

#356 2018-04-28 21:40:31

 DanVilland

Dusza

Skąd: Michałowo
Zarejestrowany: 2018-04-26
Posty: 4
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Jestem prawosławny, ale praktycznie nie chodzę do cerkwi.

Offline

 

#357 2018-06-22 19:28:01

 Evilsoul

Dusza

Zarejestrowany: 2018-06-22
Posty: 1
Punktów :   

Re: Chrześcijaństwo

Dorastałam w wierze chrześcijańskiej, jednak obecnie staram się nie mieć z nią nic wspólnego. Wierzyć wierzyłam, jednak w instytucje zwaną kościołem zwątpiłam gdy wychodziłam w podstawówki.


I'm the thorn in your side.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora