#1 2012-10-27 20:42:53

Mystery

Wygnany

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 125
Punktów :   

Zima

Ogólnie o zimie. Co najbardziej/najmniej w niej lubicie, czy w ogóle lubicie i cokolwiek przyjdzie Wam do głowy.
Ja uwielbiam zimę. Śnieg jest taki piękny <3. Wkurza mnie za to jedna rzecz: "magia Świąt". Gdziekolwiek pójdziesz, zewsząd atakują Mikołaje, renifery i te wszystkie badziewie. Chociaż i tak poziom świątecznej słodyczy nie może się równac z Walentynkami.

Offline

 

#2 2012-10-27 21:08:24

orkov

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 468
Punktów :   

Re: Zima

Ja chyba wolę jesień, zaraz po niej zimę. Zima jest świetna, ale jeśli trwa przez kilka tygodni, tak, że sypie i sypie, nie lubię ani zbyt wczesnego śniegu, ani takiego utrzymującego się zbyt długo. Magię świat uwielbiam, co prawda, gdybym mogła je spędzać np z klasą, czy przyjaciółmi, a nie z rodziną, to byłaby rewelacja. Lubię kupować i robić prezenty, pakować je, lubię, jak leci mi 'So this is Christmas' Lennona w głośniku, a z siostrą oglądamy świąteczną 'Piękną i Bestię'.

Za to jesień jest cudowna. Tak jak nie lubię wczesnej zimy, jak i późnej(kiedy jest ciapa, bo ni to deszcz, ni to śnieg), to jesień kocham każdą, zarówno wczesną, wrześniową, a przede wszystkim tę listopadową. Cały dzień u mnie dzisiaj lało, super sprawa:) Poszłam sobie na długi spacer po lesie z psami, z parasolem w ręku, i wpadł mi do głowy niezwykły koncept na wiersz jesienny, ale o tym może kiedy indziej:)

Offline

 

#3 2012-10-28 11:05:47

Garinol

Gość

Re: Zima

leci mi 'So this is Christmas' Lennona w głośniku

A do tego "last Christmas". Jak to słyszę rozwaliłbym radio ];-> Mnie również działa na nerwy to, co określa się terminem "magia świąt"
Nie to, że jestem jakiś zły, tylko tłuką de dźwięki ze wszystkich głośników na umór, wystawy sklepów, reklamy wręcz rzygają na czerwono... ja tymczasem inaczej podchodzę do świętowania. Nie świętuję na zewnątrz, a i towarzyszący temu kicz pojawia się  wraz z adwentem co do tego czasu skupienia i pokuty nijak się ma. Ja wolę obchodzić święta w kościele, gdzieś w ciszy. No już dosyć wykraczania poza temat, bo popłynie w nie tym kierunku.

Co do zimy, niestety "takie jest odwieczne prawo natury - jest zima, musi być zimno". Tego aspektu zimy nie lubię - nie znoszę marznąć:) I jeździć po błocie pośniegowym - masakra:/ (sprzedałem auto, więc może chwilowo mnie nie będzie to dotyczyć).
Chociaż zima ma swoje piękne strony, las pokryty mnóstwem śniegu wygląda jak zaczarowany. Świat w takim klimacie jest zupełnie inny, jedno z ulubionych zdjęć popełniłem właśnie zimą.

 

#4 2012-10-28 11:28:29

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Zima

Kocham zimę! Uwielbiam. Zimno, biało... No dla mnie rewelacja.
Dzisiejszym porankiem jestem zachwycona, odsłaniam okno i czuję się jakbym była zakopana pod śniegiem (uroki okien dachowych;D).
Odnośnie świąt to mam mieszane uczucia. I mnie denerwują mikołaje, aniołki, choinki i cała ta szopka ale strasznie lubię renifery xD
Generalnie nie ma się co rozwodzić w moim przypadku; kocham zimę i tyle (z zaznaczeniem, że zima bez śniegu to nie zima).


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#5 2012-10-28 11:53:39

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Zima

Ja nienawidzę zimy, nienawidzę zimna, nienawidzę świąt.
Fajnie siedzi się w cieplutkim domku z herbatką/kawką w czasie zimy, ale jak trzeba wyjść to już gorzej...

Po za tym nienawidzę tego, że muszę się tak eskimosowato ubierać, żeby nie zamarznąć. I dodawać sobie kilogramów. :<

Offline

 

#6 2012-10-28 12:21:14

 Lewis

Dusza

Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2012-10-21
Posty: 30
Punktów :   

Re: Zima

JA jestem oczywiscie zmarzluchem xD i uwielbiam cieplo, ale w zimie fascynuje mnie tylko krajobraz, jest fascynujacy i często ogladam rozne widoczki na zewnatrz, pomimo tego ze jest zimno. A i jeszcze jazda autem w zimie jest o wiele ciekawsza niz wiosna czy latem.


"Podłączono mnie do respiratora i czekano. Tracono wiarę i podjęto decyzję o odłączeniu. Wtedy moje serce zaczęło bić."

„Gdy robiłeś mi pierwszy zastrzyk wierzyłam, że dajesz mi szczęście.
Ale ty już wiedziałeś, że mnie zabijasz.I cieszyłeś się, że kiedyś nie będziesz umierał sam.”

Offline

 

#7 2012-10-28 19:48:23

Mystery

Wygnany

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 125
Punktów :   

Re: Zima

Cmentarz cały w śniegu wygląda niesamowicie...

Offline

 

#8 2012-10-28 20:02:43

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Zima

Bardzo lubię zimę. :3 Moją ulubioną porą roku jest jesień, zima na drugim, potem kolejno wiosna i lato. Nie lubię wczesnej zimy, skraca mi to tylko jesień, za to bardzo lubię jak zima się przedłuża (pierwsze kwiatki i słoneczko i już czuję ten przesłodziutki klimat wiosenki, którą tak wszyscy kochają -.-). Ogólnie święta lubię, chociaż czasami mam dosyć tej całej szopki. Nienawidzę piosenek świątecznych. -.- Puszczą raz, drugi, ale po osiemnastym to człowiek ma ochotę wyrzucić radio przez okno. Bardzo lubię krajobraz zimowy, robić aniołki w śniegu, lepić bałwany, urządzać bitwy na śnieżki (do puki brat nie trafi mnie ową śnieżką w twarz), jeździć na nartach. A te wzory na szybach... :3 Ale najbardziej kocham w zimie... brak owadów. Zero komarów, pajęczyn z pająkami, much i innego obrzydlistwa. No i można dokarmiać ptaki.

Offline

 

#9 2012-10-28 20:35:35

 galadriela

Wygnany

Zarejestrowany: 2012-09-01
Posty: 55
Punktów :   

Re: Zima

Narcissa podzielam Twoje zdanie, a jedynym plusem zimy jest, o czym już wspomniała Kali brak owadów itd...


A jeszcze nie znasz mocy skrzydeł, które ja ci dam
Choć już przeczuwasz kolor ich,  przeczuwasz kształt
Tak mało wiesz kiedy stoisz z podniesioną głową
Więc powiedz jak smakuje Twoja krew Królowo?

Offline

 

#10 2012-10-30 23:24:44

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Zima

Lubię to, że jest zimno, biało, śnieg i lód, uwielbiam to, do tego przez dużą część dnia jest ciemno, czyli zajebiście :>
Tylko święta mnie wkurwiają.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#11 2012-12-08 21:36:10

Mystery

Wygnany

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 125
Punktów :   

Re: Zima

W sumie nie mam nic do "Last Christmas". I do kolęd. Czasem je śpiewam jak nikt nie słyszy
Dowiedziałam się, iż mój kolega z klasy jeszcze nie widział "Kevina samego w domu" 0.0

Offline

 

#12 2012-12-09 09:40:25

 Mina

Demon

Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 1078
Punktów :   

Re: Zima

Ja całego też nigdy nie obejrzałam. ^^


"Jedynym sposobem na pozbycie się pokusy jest uleganie jej. Gdy będziemy się opierali, dusza zachoruje z tęsknoty za tym, czego sobie odmawiała, z żądzy za tym, co potworne jej prawa uczyniły potwornym i bezprawnym."

Offline

 

#13 2012-12-09 10:46:37

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Zima

Ja oglądałam jak jeszcze dinozaury po ziemii chodziły, teraz wystarcza mi sama świadomość, że leci;D Klasyka świąt xD


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#14 2012-12-09 19:24:12

Lady Makbet

Dusza

Zarejestrowany: 2012-11-17
Posty: 35
Punktów :   

Re: Zima

W zasadzie to nie wiem, czy lubię zimę.
Uwielbiam patrzeć na biały, puszysty śnieg pokrywający wszystko wokół, szczególnie wieczorami. Lubię robić ślady w śniegu i wspinać się na wielkie góry śniegu (cóż z tego, że patrzą na mnie jak na wariata, gdy na siłę ciagnę psa, by też wszedł ze mną na górkę?), lubię ubierać choinkę i siedzieć przy zgaszonym świetle, patrząc na święcące się światełka.
Czego nie cieprię?
Zimna. Rękawiczek, które i tak nie chronią przed chłodem. Całej tej konsumpcyjnej otoczki Świąt, sklepów pełnych światecznych reklam jeszcze w listopadzie (czasem już na Zaduszki, a nuż zmarłym przyda się prezent?). A. I nie cierpię chodzić zimą do szkoły parkiem i zastanawiać się, czy przyczepność moich butów do podłoża będzie wystarczająca i czy obejdzie się bez poślizgu i wpadnięciu na pobliskie drzewo. I nie cierpię samych Świąt. Co rok tylko jakieś awantury wywołują. Takie udawanie, jaką to wszyscy jesteśmy kochaną rodziną, niezwykle mnie irytuje.

Ale za to uwielbiam karnawał. ;>


"Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą."

Offline

 

#15 2017-01-01 18:12:36

 Fryderyka

Wygnany

Zarejestrowany: 2010-11-05
Posty: 71
Punktów :   

Re: Zima

Postanowiłam odświeżyć temat, bo jest bardzo na czasie! W końcu mamy zimę, chociaż na razie, przynajmniej na Śląsku prawie bezśnieżną.
Uwielbiam tę porę roku! Co prawda, każda pora roku jest przeze mnie uwielbiana, ale zima jest moją faworytką.
Uwielbiam śnieg, uwielbiam święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, bitwy na śnieżki, bałwany, jeziora skute lodem i zimno!
Jestem jedną z tych osób, którym zimno w ogóle nie przeszkadza. Często zdarza się, że u nas w domu przez pół dnia nikt nie rozpala w piecu. Jest dość chłodno, domownicy ciepło się ubierają by nie zmarznąć a ja... chodzę sobie w sukienkach na ramiączkach. Czasem ubiorę jakiś lekki sweter. Prawie wcale się nie przeziębiam. O tak, zimą czuję się zdecydowanie najlepiej!
Mam nadzieję, że już wkrótce zacznie padać śnieg. Co prawda, w tym roku już padał, ale raczej na jesieni. I w Wigilię. Wspaniale byłoby zobaczyć ośnieżony las! I malunki szronu na szybach. Popatrzeć zza okien werandy na zimowy krajobraz. Och, zimo, uderz z całą mocą i zachwyć mnie!
A swoją drogą, uwielbiałam ślizgać się po zamarzniętych kałużach jak byłam mniejsza i nie nosiłam butów na obcasie. Mój tata robi tak do dziś.


Żaden dom nie jest ogniskiem domowym, dopóki nie promienieje w nim niewysłowione szczęście kota, który okazuje je, kręcąc puszystym ogonem i zamiatając nim podłogi. Kot jest w domu przedstawicielem tajemnicy, uroku, sugestii.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora