#1 2013-01-31 16:11:16

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

taka sobie idea

Witajcie
Wraz z kilkoma znajomymi, w miasteczku w ktorym mieszkamy, staramy sie aby nie zapomniano o rocznicy Nocy Listopadowej z 1830 r.
W dzien rocznicy zapalamy "wieczny ogien", ktory przez kilka dni rozswietla pustynie duchową miasta, po czym znika.
Chcialbym dodac do tego jeszcze inne elementy- przypominajace o tych wydarzeniach -
chcialbym tez aby mialo to gotycki wymiar...
Dlatego potrzebna jest tu Wasza drobna pomoc
Jezeli zatem ktos z Was mieszka w poblizu wymienionych ponizej miejscowosci
i mialby ochote do mnie napisac -
mialby swoj udzial w moim projekcie

Z oczywistych powodow nie chce pisac wiecej ale wszystko wyjasnie w mailach

cemetery@vp.pl
l

nazwy miejscowosci podaje z opisem polozenia tak jak znalazlem w Wikipedii:

Stoczek Łukowski – miasto w województwie lubelskim, w powiecie łukowskim, nad Świdrem.
Grochów – część Warszawy położona na prawym brzegu Wisły.
Ostrołęka – miasto na prawach powiatu w województwie mazowieckim.
Dobre – wieś w Polsce gminy Dobre położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim
Kałuszyn – miasto w woj. mazowieckim, w powiecie mińskim,
Wawer
Białołęka

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie kozienickim, w gminie Kozienice.
Puławy  – miasto w zachodniej części województwa lubelskiego w pobliżu granicy województwa mazowieckiego
Kurów – osada[1] gminna w powiecie puławskim, województwo lubelskie, leżąca nad rzeką Kurówką
Dębe Wielkie – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Dębe Wielkie.
Domanice – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie siedleckim, w gminie Domanice.
Nowe Iganie – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie siedleckim, w gminie Siedlce, położona 5 km od centrum Siedlec, nad rzeką Muchawką
Wronów – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie lubelskim, w gminie Bełżyce.
Kazimierz Dolny
Nowogród – miasto w woj. podlaskim, w powiecie łomżyńskim, nad Narwią, ok. 15 km od Łomży
Firlej – wieś (do 1869 roku miasto) w powiecie lubartowskim województwa lubelskiego
Lubartów – miasto i gmina w województwie lubelskim, w powiecie lubartowskim, położone nad rzeką Wieprz.
Jędrzejów Stary – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Jakubów.
Tykocin– miasto w woj. podlaskim, w powiecie białostockim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Tykocin, położone w Kotlinie Biebrzańskiej nad Narwią,
Nur – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie ostrowskim, w gminie Nur na prawym brzegu Bugu.
Rajgród to miasto w woj. podlaskim, w powiecie grajewskim, położone nad Jeziorem Rajgrodzkim.
Budziska – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie łukowskim, w gminie Adamów
Jeziorzany  – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie lubartowskim, w gminie Jeziorzany, na wyspie utworzonej przez rzekę Wieprz

Ostatnio edytowany przez bernard (2013-12-01 10:35:29)

Offline

 

#2 2013-01-31 18:53:24

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: taka sobie idea

No, Wawer i Białołęka to Wawa, więc koło mnie. Dębe Wielkie i Jędrzejów też są jest mega daleko...


I am mad man ...

Offline

 

#3 2013-12-08 22:41:13

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: taka sobie idea

Jak, co roku rocznicowy znicz pojawił sie w zagadkowej niszy w murze, w centrum miasta
29 listopada, o zmierzchu, zapłonał płomieniem oliwnym i tak przez siedem dni i siedem nocy rozswietlał mroki ludzkiej niepamięci.
Tak, jak sie pojawił tak i zniknał, bez specjalnej celebry - Jego przesłanie jest jasne a forma symboliczna
Niesamowite jest rowniez to, ze mozna zrobic cos takego w przestrzeni publicznej  i nikt nie pyta, ani nie wnika , bo nikogo to nie obchodzi

Offline

 

#4 2013-12-11 22:41:37

 ““shou“““†

Spec od zadawania męczących pytań i przepalania grzałek do e-petów

47072465
Skąd: mam głowę?
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 2107
Punktów :   

Re: taka sobie idea

Jesteś pewny że nikt się z miasta takiego projektu nie przyczepi?


http://24.media.tumblr.com/438c1c82380b8d54f7b29c871e90f2c0/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o1_250.gif http://31.media.tumblr.com/771542ac8a1ea0a77600f7b73ea56d48/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o2_250.gif

Offline

 

#5 2013-12-14 13:12:51

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: taka sobie idea

““shou“““† napisał:

Jesteś pewny że nikt się z miasta takiego projektu nie przyczepi?

Nie pozwole na to, Droga Shou  - to jest moj projekt sam wynalazlem sobie owa nisze - bo to jedno z tych  tajemniczych miejsc w centrum miasta, ktore wskazuja na jakis nierozwiazany sekret
sam przynosze to, co tam ustawiam i tylko ja tak naprawde wiem  co i po co  tam ustawiam -
poza tym jest to przedsiewziecie na tyle kontrowersyjne estetycznie ( a i mało medialne ),
ze nikt z Włodarzy nie zechce sie pod tym podpisac
... a zabronic tez nie moze, bo to wolny kraj jest.

Brakuje mi tylko jednego, gotyckiego elementu i oto dlatego  zwracałem sie i zwracam nadal do gotyckiej braci na tymze Forum.

Ostatnio edytowany przez bernard (2013-12-14 13:16:26)

Offline

 

#6 2014-06-04 17:11:41

 zagubiona_gotka

Dusza

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2014-04-06
Posty: 12
Punktów :   

Re: taka sobie idea

ja nie bo z Kielc


Narazie ślepa, głucha jak ściana
szukam na oślep jednej z dróg.
Powoli zatracam sens szukania.
Po co to wszystko? Gdzie dalej isc mam?

Offline

 

#7 2014-06-05 16:35:15

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: taka sobie idea

zagubiona_gotka napisał:

ja nie bo z Kielc

Dziekuje - nic nie szkodzi - moze kolejne Powstanie Narodowe obejmie Kielce

Offline

 

#8 2014-06-06 19:11:27

 Silminyel

Wygnany

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-01-01
Posty: 104
Punktów :   

Re: taka sobie idea

bernard napisał:

zagubiona_gotka napisał:

ja nie bo z Kielc

Dziekuje - nic nie szkodzi - moze kolejne Powstanie Narodowe obejmie Kielce

Obyśmy więcej powstań narodowych nie potrzebowali.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora