#1 2014-02-10 12:26:58

 Silminyel

Wygnany

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-01-01
Posty: 104
Punktów :   

Steampunk

Aż dziw, że taki wątek tu jeszcze nie powstał.
Steampunk zrobił się znany i dość popularny dopiero w ostatnich latach, ale chyba już każdy o nim słyszał.
Moda steampunkowa ma sporo elementów wspólnych z gotycką (gorsety, wiktoriański, koszule, koronkowe parasolki etc) więc często ubrania steampunkowe można znaleźć w sklepach z ubraniami gotyckimi.
Z muzyką i filmem jest już gorzej, bo bardziej się różni, nie mniej jednak trzeba przyznać, że steampunk tak samo jak gotyk ma swój specyficzny, wyjątkowy i magiczny klimat.

Ciekawi mnie jakie macie zdanie na temat steampunku. Co Wam się w nim podoba, co nie, a może w ogóle Was nie interesuje? Macie jakieś ulubiony książki czy filmy w takim klimacie? Podoba Wam się steampunkowa moda?
Myślicie, że steampunk można już nazwać subkulturą, czy co najwyżej stylem? I (ci którzy się tym interesują) jak myślicie czym jest steampunkowa muzyka? Można ją nazwać za odrębny gatunek, czy uważacie, ze to "zwykłe zespoły ubrane w konkretnym stylu"?

Offline

 

#2 2014-02-10 22:58:04

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Steampunk

Steampunk ciekawy, ale mnie bardziej pociąga jednak czysty gotyk


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#3 2014-02-12 09:54:35

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Steampunk

Steampunk jest niezły, ale jako że nie przepadam zazwyczaj za kolorem brązowym, którego w steampunkowych kreacjach zwykle jest sporo, to mnie trochę odpycha. Chociaż są modelki w tym stylu, które lubię, np. Meli Hoppe/ MADmoiselle Meli (ale ona chyba w każdych ciuchach wygląda zabójczo). Bardzo lubię koła zębate, ozdobne zegarki i inne steampunkowe ozdoby. O zespołach i innych rzeczach się nie wypowiem, bo nie miałam okazję jeszcze zgłębić tematu.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#4 2014-03-25 19:48:13

Garinol

Gość

Re: Steampunk

Steampunk... Jest to ciekawostka godna uwagi, wygląda intrygująco, anachronicznie, co akurat lubię. Jako MK lubię parowozy i starą kolej, więc poniekąd taka mechaniczna stylizacja może się podobać, może też jakieś stare umundurowanie, zegarki na dewizkach itd. Choć jak wspomniała Johanna, dużo tam brązów, a w tym kolorze jakoś siebie nie widzę. No i nie wszystko w tym stylu jest ciekawe, wolę jednak umiar w stylizacjach, a czasem to wygląda dość przesadnie.
A jednak sam wzbogaciłem się ostatnio o coś w tym stylu - pudełko na biurko. Wykonałem całość, zębatkę nawet wykopałem gdzieś w piwnicy, niestety więcej trybików nie miałem.

http://images63.fotosik.pl/802/c74563bab7a874adm.jpg

Jak wspomniałem kolej i parowozy, to pochwalę się jeszcze jedną moją produkcją. Podróż parowym pociągiem wymaga szykownej walizki w dawnym stylu. Jako że takiej nie miałem, musiała powstać. Drewno, sklejka na ścianach, okucia miedziane nitowane, uchwyt skórzany. Wnętrze oklejone materiałem.

http://images62.fotosik.pl/804/300b8d55fa5c8793m.jpg http://images62.fotosik.pl/804/278494b90659b8fbm.jpg

W zasadzie nie jest to ścisły Steampunk, nie ma tam żadnych mechanizmów, nic nie wybuchnie po otwarciu, ale efekt jest ciekawy i kolorystycznie machoniowo - miedziane wykończenia nawiązują to takiej stylizacji.

 

#5 2014-03-25 21:16:28

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Steampunk

Boskie! *.*


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#6 2014-03-26 01:50:58

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Steampunk

Styl mi sie podoba. Znam z jakichś anime czy filmów, no i z internetów. W rl nie spotkałem steampunka :C
A muzyka jest niejednorodna dość ale większosć muzyki którą spotkałem oscyluje wokół czegoś co można nazwać odpowiednikiem muzyki "dark kabaret", punkowej i folkowej (czy raczej ich mieszaniny). Fakt ze ostatnio jest modny xD Ale tylko ubiór chyba ;_:

Offline

 

#7 2014-04-08 19:19:11

 Silminyel

Wygnany

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-01-01
Posty: 104
Punktów :   

Re: Steampunk

Mnie zainteresował temat jakiś czas temu. W zasadzie najpierw była radość i iskierki w oczach na widok tych wszystkich pięknych wiktoriańsko-steampunkowych strojów.
Właściwie wygląd i moda steampunkowa mnie przyciągnęła do samego tematu. Później jakoś wpadł mi w oko zespół stylizowany na steampunk/odgrywający pantomimę/udający steampunkowe roboty. A później jakoś się złożyło że na festiwalu fantastyki wpadłam na kilka prelekcji odnoście steampunku samego w sobie, tej jego ciemniejszej strony, tego skąd się wziął, czemu akurat styl oparty jest na modzie wiktoriańskiej i jak tam w tych steampunkowych książkach i filmach być powinno i stwierdzam, że w zasadzie podoba mi się tematyka.


Darxet napisał:

Znam z jakichś anime czy filmów...

A byłbyś,proszę, tak miły i skrobnął (jeśli pamiętasz) tytuły tych "jakichś" filmów i anime? Chętnie zobaczę.

Garinol ŚWIETNE! Lepiej pilnuj tych swoich cudeniek, bo nie znasz dnia ani godziny Naprawdę boskie. Podziwiam, że potrafisz coś tak ambitnego wykonać własnoręcznie. Naprawdę piękne. Kurczę, zaczynam powtarzać "naprawdę" więc naprawdę mi się podoba. *.*

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora