#151 2014-01-26 09:10:23

 Silminyel

Wygnany

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-01-01
Posty: 104
Punktów :   

Re: Manga & Anime

Uprzedzenia są okropne, ale nie oszukujmy się, każdy ma jakieś. Ja jestem w ten sposób uprzedzona do "Perfect girl evolution". Nie oglądam tego 'na złość' pewnej osobie, która pokazała mi pierwszy odcinek. Kilka koleżanek mówiło mi później, że anime fajne, że powinnam obejrzeć, ale jakoś nie mogę się przełamać. Poza tym coś czuję że to będzie ckliwe romansidło. 'Zupełnie szara, nudna i nijaka dziewczyna podkochuje się w szkolnej gwieździe, za którą wszystkie się uganiają. Ten znowu flirtuje ze wszystkimi, ale to w naszej szarej i nudnej bohaterce dostrzega nagle coś wyjątkowego i się zakochuje"-tak wygląda większosć ckliwych romansideł, których wprost nie cierpię. Młodzi, przystojni studenci, którzy mają "ogarnąć" szare, nudne, nijakie dziewczę i zrobić z niej kobietę? Już domyślam się jak to się skończy -_-'

Gratuluję balsamisty. Czytuj, czytuj, jeszcze sporo zostało do końca. Strasznie mi się podoba kreska w 'Balsamiście', potrafiłam się zatrzymywać w trakcie czytania i przez kilka minut wpatrywać się w jeden rysunek. Piękne są i pełne szczegółów. Bardzo dopracowane.

Żebrania o tulenie nie rozumiem. Nie przeszkadza mi jakoś specjalnie, czasem nawet dam się przytulić co sympatyczniejszej osobie, ale dziecko moje (chłopak znaczy) się strasznie irytuje kiedy widzi ludzi z karteczkami, albo co gorsza kiedy ktoś się do mnie przytulać próbuje. Nie uznaję kupowania cosplay'u. To znaczy wiadomo, ze jakieś pieniąze zawsze trzeba wydać, skoro postać ma różowe włosy, to kupowania peruki nie przeskoczysz, ale nie rozumiem ludzi, którzy kupują ubrania, buty, dodatki, albo co gorsza wchodzą na yattę i od razy zamawiają cały kostium.
Wiesz, robienie kostiumu to tak nie do końca 'bawienie się'. Dziecko moje przygotowuje sobie teraz cosplay przez prawie rok. Szlaja się po lumpeksach kupując stare skóry, później je ręcznie wycina i zszywa. Nie raz go aż palce bolały bo maszyną tak grubych skór nie da się szyć, z resztą on wszystko ręcznie robi. Siedzi toto całą noc żeby zrobić jeden ten taki śmieszny rękawek co to się na nadgarstki zakłada (nie wiem jak to się zwie). Ostatnio kupił kilkanaście puszek coca-coli, bo robił metalowe łuski do cosplayu. Biedny już pić tego nie mógł, więc do słoików wylewał. Generalnie przebiera się za jakiegoś półelfa-wędrowca stylizowanego na 'władcę pierścieni' czy coś w ten deseń. (zupełnie nie moje klimaty, będziemy śmiesznie wyglądać kiedy ja się przebiorę za Koralinę i będę biegać w żółtym płaszczyku) Strój niby niepozorny, ale kosztuje naprawdę wiele miesięcy pracy

Offline

 

#152 2014-03-16 03:30:13

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Manga & Anime

Ostatnio wpadłam w ciąg oglądania anime (za długo byłam na odwyku, ale to uzależnienie co jakiś czas się odzywa bardzo mocno, pewnie jestem opętana xD). Oglądałam serie, których tytuły spisałam sobie dawno temu jako "do koniecznego obejrzenia". Są to głównie rzeczy typu horror, czarna komedia, sci-fi i lekko zboczone haremówki z dużą ilością pokojówek, lolicich strojów i kocich uszek, czyli generalnie to, co lubię najbardziej. Szczegółowo wszystkich nie będę opisywać, tylko wymienię.
-Kono naka ni hitori mouto ga iru!
-Noukome
-Hanaukyo maid
-Touka gettan
-Battle angel Alita
-Aria Zeiram the animation
-Outbreak company
-Winter garden (coś w rodzaju krótkiej kontynuacji Di Gi Charat)
-Blood lad
-Corpse party: Tortured souls (jak ktoś nie lubi tradycyjnej polskiej zupy zwanej flakami niech nie ogląda)
-Deadman Wonderland
-Sankarea
-Emma: Victorian Romance (dużo się można dowiedzieć ciekawostek o epoce wiktoriańskiej, a poza tym ciekawa i nawet zaskakująca historia)
-H2O Footprint in the sand
-Hoshizora e kokoro hashi
-Kodomo no jikan


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#153 2014-03-16 16:58:01

 ““shou“““†

Spec od zadawania męczących pytań i przepalania grzałek do e-petów

47072465
Skąd: mam głowę?
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 2107
Punktów :   

Re: Manga & Anime

Ja swoją przygodę z anime skończyłam już chyba rok temu, czasami jak nawinie się jakiś fajny tytuł to obejrzę z ciekawości, niestety jeśli przyjdzie mi oglądać jakiś shounen to najczęściej fabuła zawsze opiera się na podobnych schematach (główny bohater to jakiś random z wielkim marzeniem lub ignorant wszystkiego/ew ma bardzo smutną przeszłość, potem się rozwija i zaczyna rozwalać kolejne super-silne postacie których nikt wcześniej nie pokonał i zbiera propsy) nie wiem czy jeszcze wrócę do japońskich kreskówek, pewnie nie.


http://24.media.tumblr.com/438c1c82380b8d54f7b29c871e90f2c0/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o1_250.gif http://31.media.tumblr.com/771542ac8a1ea0a77600f7b73ea56d48/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o2_250.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora