• Index
  •  » Wampiry
  •  » Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

#136 2012-05-20 21:46:32

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Ostatnio trafiłam na ten artykuł: http://zdrowie.onet.pl/psychologia/wamp … tykul.html Słyszałam, że są takie grupy. W przedostatnim akapicie drugiej strony natknęłam się na tekście o "mrocznych subkulturach". Chyba właśnie o tym mówił beranrd w temacie "woja światów" czyli o konflikcie "gotyku" z katolicyzmem... w którymś poście.

Offline

 

#137 2012-05-21 19:29:58

 Alice409

Wygnany

Skąd: Hell
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 95
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Thera
masz rację z satanizm - wampiryzm, często tak jest. Tylko że Szatan nie mówi wprost że wierzący i praktykujący musi ją pić, ewentualnie może jak chce.
I z tym uzależnieniem też. Wiesz to z doświadczenia?
Ze mną jest według tego schematu co przedstawiłaś. Raz spróbowałam i z ciekawość i czułam tą chęć po prostu. Potem przyjaciela krwi, puźniej przyjaciółki, potem jeszcze kogoś. I wyszło że lubię poznawać różne jej smaki. I gdyby tego było mało co jakiś czas piję krew przyjaciela i mam wyrzuty sumienia że ma rany przeze mnie.


Często przyglądam się życiu z za szyby w milczeniu ~==

Offline

 

#138 2012-05-21 19:41:05

 Alice409

Wygnany

Skąd: Hell
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 95
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Kali
Według mnie Goth a katolicyzm lub chrześcijaństwo to całkiem co innego.
Wiem bo kiedyś wierzyłam, zasady te mam wbite do głowy od najmłodszych lat i całą tą naukę biblii, chrystusa, kościoła itp.
Nie  wyobrażam sobie powrócić do poprzedniej wiary, porzucić tą teraz. I nadal uważać się za Gotkę.
To jest mrok, a bóg to przecież światłość. To każdy wie. Prawda?
Co do tych sekt tęż słyszałam o tym i pomimo iż owego czasu czegoś takiego szukałam, to się nie natknęłam.


Często przyglądam się życiu z za szyby w milczeniu ~==

Offline

 

#139 2012-05-21 20:22:51

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

"Nie  wyobrażam sobie powrócić do poprzedniej wiary, porzucić tą teraz. I nadal uważać się za Gotkę.
To jest mrok, a bóg to przecież światłość. To każdy wie. Prawda?" I tu się z tobą nie zgodzę. Goth i katolicyzm to zupełnie co innego, bo subkultura i religia nie mają ze sobą nic wspólnego. Można być Gotem i zarazem satanistą, katolikiem, buddystą, czy kim tam jeszcze. A "światłość" to pojęcie względne.

Ostatnio edytowany przez Kali (2015-11-28 02:15:45)

Offline

 

#140 2012-05-21 21:13:37

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Również przyczepię się do tego, co zauważyła już Kali. Jak dla mnie ten fragment wypowiedzi Alice to stek bzdur...
Gotyku nie da się jednoznacznie określić, każdy odbiera go w swój sposób. Dla mnie jest on umiłowaniem piękna otaczającego nas świata, zwłaszcza tego, które znajduje się w smutku czy mroku. Ale wciąż mowa o pięknie. Nie ma to nic wspólnego z wiarą jaką wyznaję, a w zasadzie której nie wyznaję, bo chociaż wierzę w Boga, to nie szufladkuje tej wiary w schemat żadnej religii czy sekty. Nie czuję takiej potrzeby, ponieważ uważam, że wszystko jest kwestią sumienia, a Boga bardziej cieszy dobroć i miłość wśród ludzi niż ich nudzenie się przez nich na mszach, które odklepują tylko po to, aby sąsiedzi niczego nie skomentowali.
Naprawdę nie rozumiem, dlaczego miałabym odwrócić się od Boga, w jakiego wierzę, bo jego światłość kłóci się z mrokiem jakieś subkultury...

Podejście Alice mocno zalatuje mi okresem dojrzewania i mhrocznej mhroczności...

Ostatnio edytowany przez Narcissa (2012-05-21 21:17:04)

Offline

 

#141 2012-05-21 21:29:22

 Lady Vicca

Dusza

Skąd: Miasto Aniołów
Zarejestrowany: 2012-05-07
Posty: 20

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

popieram popieram. ale...
A co do wampirów. uważam, że istnieją ale nie w takiej formie jak to pokazuje literatura itp. Istnieją wampiry emocjonalne. Osoby żywiące się smutkiem, zdenerwowaniem, agresją i negatywnymi emocjami. Często nie maja o tym bladego pojęcia jednak kiedy celowo wywołują awanturę czują się "naładowane" i szczęśliwe. Kiedy "ofiara" płacze lub się wścieka oni czują się usatysfakcjonowani. Poznałam takie indywidua. Większość z nich nawet nie wierzyła w istnienie czegoś takiego lub nawet o tym nie wiedziała. A jednak...


___________________________________________________________________________________________
To ja jestem tym cieniem z tyłu
To mój koń wydaje ten cichy szelest
To Ty jesteś ofiarą
http://gotykforum.pl/ PRAWDZIWE gotyckie forum

Offline

 

#142 2012-05-21 22:13:42

 Alice409

Wygnany

Skąd: Hell
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 95
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Kali, Narcissa
Pisałam według mnie. Każdy ma inne zdanie i nie ma co się kłócić
Wiadomo każdy ma inne podejście do życia i inne poglądy. Tak nawiasem nie mam nic do katolickich Gotów, tylko ich nie rozumiem...
Okres dojrzewania mam już za sobą, dość dawno.


Często przyglądam się życiu z za szyby w milczeniu ~==

Offline

 

#143 2012-05-21 22:19:45

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Oczywiście, że nie ma się o co kłócić ale czy Ty przypadkiem nie pisałaś, że chodzisz do "sql"? Skoro tak to nie sądzę, aby ten okres był tak dawno za Tobą. (to nie jest zarzut, sama chodzę do liceum)

Offline

 

#144 2012-05-22 15:15:30

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Alice... okres dojrzewania trwa mniej więcej od końca podstawówki do liceum. No cóż... a ja nie rozumiem, czego ty nie rozumiesz.
A tak do tematu... Lady Vicca, hm... z tego, co mi wiadomo wampiry emocjonalne "karmią się" nie tylko negatywnymi emocjami. Jednak nie znam się na tym za dobrze.

Ostatnio edytowany przez Kali (2012-05-22 15:21:01)

Offline

 

#145 2012-05-22 19:56:17

 Alice409

Wygnany

Skąd: Hell
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 95
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Jest jeszcze typ wampirów emocjonalnych, którzy wysysają nie tylko te złe ale i dobre emocje (radość, podekscytowanie, zadowolenie z czegoś, nawet zwykły uśmiech coś im daje). Następnie ta osoba po upływie jakiegoś czasu (ile to trwa? Różnie) czuje się słaba i pozbawiona chęci na cokolwiek.


Często przyglądam się życiu z za szyby w milczeniu ~==

Offline

 

#146 2012-05-23 08:50:38

 Alice409

Wygnany

Skąd: Hell
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 95
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Thera
Tak masz rację jak tego żałuję nie powinnam. Ale powinnam też podążać za każdym pragnieniem.
A bardziej tej krwi pragnę, niż wielkość wyrzutów i też nie tak często mnie dopadają.

Swoją krew piłam, ale krótko i nawet jak mam potrzebę (np. tu i teraz.) To prawie nigdy do tego nie dochodzi, ponieważ jestem bardzo wrażliwa na ból sprawiany samej sobie. Pomimo że kiedyś się ciełam (no bardziej rysowałam, bo blizn już nie mam)

Lubię pić krew bardzo i dlatego nieprzestane.
Ale dzięki za chęci pomocy,  raczej jej nie potrzebuję.

Ostatnio edytowany przez Alice409 (2012-05-23 08:51:00)


Często przyglądam się życiu z za szyby w milczeniu ~==

Offline

 

#147 2012-05-23 15:56:54

 Alice409

Wygnany

Skąd: Hell
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 95
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Miło poznać Twoją historię.
Dobrze że nie robisz nic wbrew sobie.


Często przyglądam się życiu z za szyby w milczeniu ~==

Offline

 

#148 2012-05-25 22:30:20

orkov

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 468
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Alice, samo pojęcie gotyku wywodzi się ze średniowiecza, które dzieliło się na dwa główne style, romański i gotycki. W okresie gotyckim wszystko, co robiono(budowano, malowano) było na chwałę Boga. Strzeliste kościoły, wieże, charakterystyczne okna, smukłość postaci w malarstwie, to wszystko miało ukazać, jak malutki jest człowiek w porównaniu do ogromu Boga. Takie przeświadczenie mieli między innymi architekci gotyku. Sztuka gotycka jest faktycznie dosyć mroczna, głównie dlatego że gotyk opierał się na dewizie 'Memento mori'- wszystko, co ludzie robili, miało im przypominać o nieuniknionej śmierci, bo życie na ziemi miało być tylko przebywaniem, w tym celu często zaniedbywano swoje ciało, zgadzano się na ubóstwo. To, co mówię, nie jest herezją, ale autentycznym przeświadczeniem ludzi gotyku. Dlatego, z całym szacunkiem, twierdzenie że gotyk i katolicyzm, to dwie całkiem inne rzeczy, to bzdura. Ze współczesną subkulturą gotycką może i nie ma dużo wspólnego, aczkolwiek mnie bardziej pociągały korzenie historyczne pewnych pojęć. Sama mam bardzo protestanckie podejście do religii.

Offline

 

#149 2012-05-26 10:13:46

 Alice409

Wygnany

Skąd: Hell
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 95
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

orkov
Chodziło mi akurat o współczesny Gotyk. O tym co powyżej to wiedziałam, niestety chcąc czy nie chcąc mam wbitą tą całą wiedzę o katolicyźmie.


Często przyglądam się życiu z za szyby w milczeniu ~==

Offline

 

#150 2012-05-26 17:02:11

orkov

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 468
Punktów :   

Re: Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Osobiście wolę się kierować źródłem historycznym pewnych pojęć, ale co kto lubi....

Offline

 
  • Index
  •  » Wampiry
  •  » Jak myślicie - Istnieją naprawdę?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora