• Index
  •  » Wampiry
  •  » Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

#61 2011-05-07 00:11:51

 marcudavidus

von Prawdziwy GOthh

5438685
Call me!
Skąd: wwa
Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 86
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

ja ci powiem ze vampire diaries jest znakomite. sam serial jest na naprawde wysokim poziomie utrzymywany + genialne zwroty akcji.
wiesz prześmiewać to sie można przykładowo z  tych świecących vampirow w twilight cyz cos. ale akurat vampire diaries jest genialne. ale sie pierwszy sezon troszke rozkceca powoli dwa pierwsze odcinki moga sie wydac troszke podobne do twilight.. ale potem robi sie masakrycznie pelna akcji epopeja
ktora sie oglada z zapartym tchem. a drugi sezon i pojawanienie sie nie bede spoilerowal kogo  robi take wrazenie ze nomalnie  mowie ci poprostu majstersztyk. ja uwielbiam np scene z vampira lestata i,w ktorej vampiry graja ludzi grajacych vampiry. to caly serial jest IMHO na poziomie tej sceny . momentami oczywscie troszke zalatuje serialem dla amerykanek ale qrde dla wielblicieli vampirow nie nam lepszego serialu filmu czy w ogole  a ogladalem wszystkie  jakie wyszly

Ostatnio edytowany przez marcudavidus (2011-05-07 00:43:26)


"Ordinary man fear the power of darkness. I revel in it !!"
                                                                           - Dark Paladin Ethaniel Devousse

Offline

 

#62 2011-05-07 09:18:23

 Rayn

Dusza

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2011-05-05
Posty: 15
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

marcudavidus dla mnie pamiętniki.. No.. To jest śmieszne po prostu. Przeczytałam kilka pierwszych tomów. Nie dość że uderzające do zmierzchu.. To jeszcze słabiej napisane. Nie dałam rady. A jak zobaczyłam reklamy i Elena [czy jak ona ma tam na imię] ma ciemne włosy to zaczęłam się panicznie wręcz śmiać bo w książce jest błękitnooką blondyneczką. Miła zmiana. Obejrzałam kilka odcinków, musiałam odchorować. Z całym szacunkiem dla aktorów, całej paczki reżyserskiej, samej pisarki i fanów oczywiście, ale dla mnie to gó....
Starałam się ale nie mogłam przez to przejść
Osobiście nie kieruję się recenzjami. Przez takie głupoty pominęłabym kilka naprawdę cudownych książek. Co prawda kilka razy recenzje się zgadzały, ale ja wolę sprawdzać niż mówić że coś jest do niczego nie sprawdziwszy.
Być może nawet kiedyś spróbuję przebrnąć przez pamiętniki.  Ale jak na razie.. Podziękuję

Offline

 

#63 2011-05-07 11:15:56

 marcudavidus

von Prawdziwy GOthh

5438685
Call me!
Skąd: wwa
Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 86
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

serial nie ma wspolnego duzo z ksiazka.  ja ci powiem tylko tak  : scena w ktorej eleziah "hipnotyzuje" innego vampira ( vampiry moga compel ludzi tzn zmusić ich do czegos ale nie moga innych vampirow jereziah jest z pierwszych vampirow) i mu mowi : drugi vampir : ale myslalem ze vampiry nie moga "compel" innych vampirow .. taki przestraszony i zdizwiony zagrane swietnie.. a elazjach : wiem .. ale ja jestem takim specjalnym vampirem : tamten : to dlatego ze jestes z pierwszych : elazjach tak .
i caly czas rozmowa tak spokojna elazjach sobie stoi usmiechniety ale jak to trzeba zobaczyc a tamten taki przerazony ale bezwolny czesciowo : elazjach : daje mu kolek : a teraz chcialbym zebys wbil sobie ten kolek w serce : tamten vampir taki spokojny i bezwolny ale rozumiejacy co sie dzieje ;ale to mnie zabije na zawsze : elazjah : wiem .. ale to konieczne ...
dziewczyno sama ta scena rozwala wszystkie filmy seriale i tak dalej o vampirach a to jedna z wielu.. ksiazki przyznam ze nie czytałem ale serial jest poprostu znakomity .. i on jest z tego co wiem baaardzo luzno  oparty na ksiazce. ale zwroty akcji sa takie ze sie w glowie nie miesci i krecony jest znakomicie . ci powiem ze jak sie spotkalem z vd pierwszym razem obejzalem 2 piersze odcinki i mysle gowno jakieś twilight... i na kilka miesięcy sobie odposcilem.. ale potem w piatek nie mialem czego ogladac i sobie sciagnalem 3 odcinek... mysle calkiem niezle sie robi.. potem 5 i tak skonczylem na poczatku drugiego sezonu w niedziele rano prawie nie spiac przez weekend.. drugi sezon to porpostu jest znakomity . nie wiem czy ogladalas serial moonlight  . moonlight bls dobry ale vd jest zdecydowanie lepsze . daj mu szanse, szczególnie za zajebiscie granego daimona poprostu daimon to majsterszyk aktorstwa musze powiedziec nawet nie wiem czy nie lepszy niz johny deep  tzn mowie o aktorze grajacym daimona ianie schumacherze. inni tez daja rade ale daimon to epicki jest . nie wiem moze jestem poprostu zakochany w tym serialu ale czesto sieze do 4 w nocy zeby obejzec vd tuz po premierze w usa . i nigdy nie zaluje . pozdrawiam i naprawde warto dac vd szanse

Ostatnio edytowany przez marcudavidus (2011-05-07 11:21:28)


"Ordinary man fear the power of darkness. I revel in it !!"
                                                                           - Dark Paladin Ethaniel Devousse

Offline

 

#64 2011-05-07 12:38:56

 KaMoL

Kusiciel

6772450
Call me!
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 269
WWW

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Wampiry ze Zmierzchu też dają rade . ?


http://img52.imageshack.us/img52/6314/angelsplit.jpg
ʇxǝʇ ʎɯ oʇ sıɥʇ pıp doɹp ssɐq ǝɥʇ

Offline

 

#65 2011-05-07 12:46:50

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Szczyt marzeń dosłownie,one są tak zajebiste...


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#66 2011-05-07 12:49:00

 marcudavidus

von Prawdziwy GOthh

5438685
Call me!
Skąd: wwa
Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 86
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

ze zmierzchu ? zartujesz cio ? wez zmierzch to tagedia qrde maxymalna. ja jestem fanem lestata , Micheala St'Johna z moonlighta itp itd. twilight zupelnei nie ma porownania do VD jedynie podobna sytuacja jest a poczatku ze w szkoel ze costam ze costam ale potem zupelnie bez porownania . a zrestza jak nie chcecie dac zajebistemu serialowi szansy tylko dlatego ze powstal gniot typu twilight  i odrazu porownujecie dwa zupelnei nie zwiazane ze soba ani jakoscia ani glebokoscia ani  w ogole niczym rzeczy to spoko. ja wam mwoei e ja sie ebde delektowac nastepnym odcinkeim vd i tym jak sie rozwiarze cala sytuacja z daimonem i faktez ze go ****** ****** ******  ****** ****
a elazjach zamiast **** *** ******* ***** **** to ****** *** **** hihihi.. mowie ci naporawde warto vd ogladac


"Ordinary man fear the power of darkness. I revel in it !!"
                                                                           - Dark Paladin Ethaniel Devousse

Offline

 

#67 2011-05-07 13:14:07

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Ja tam nie mam czasu niestety...
A co do poprzedniej wypowiedzi to to sarkazm był,już wcześniej pisałam co o tym myślę...


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#68 2011-05-07 14:49:07

EternalVampire

Przeklęty

36597030
Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 721
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Ja tam nie przepadam ani za pamiętnikami, ani za zmierzchem. Te wampiry takie... No zniewieściałe są;P


"Cruelty brought thee orchids
From the bowels of the abyss"

Offline

 

#69 2011-05-07 16:08:22

 Rayn

Dusza

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2011-05-05
Posty: 15
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

nie, wiecie co? śmiesznie się zrobiło xD zmieeeerzch ;D

marcudavidus ja też jestem fanką Micheala St'Johna z moonlighta, gościu był przeee ;D

Offline

 

#70 2011-05-08 05:59:37

 marcudavidus

von Prawdziwy GOthh

5438685
Call me!
Skąd: wwa
Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 86
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Imagine . nei ogladaj calego odcinka . bo poczatek vd pierwsze 2-3 odcinki sa nie tak dobre jak pozniej sie robi. mojka propozycja zeby zobaczyc jak dobry to serial to wlaczyc sobie ten odcinek http://www.megavideo.com/?v=0TCNBZSX  przeina na 39minut 45 sekund i obejzec ta jedna scene .. nei za duzo zrozumiesz o co chodzi i sobie nie zespoilerujesz ale to jest ta scena ktora opisalem  wczesniej wiec masz pojecie mniej wiecej jakie sa realia tej sytuacji . sobie zobacz jak swietnei zagrane jest to hhihi
pozdrawiam .


"Ordinary man fear the power of darkness. I revel in it !!"
                                                                           - Dark Paladin Ethaniel Devousse

Offline

 

#71 2011-05-08 17:58:04

 Mona

Demon

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 959
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Hmm. Pamiętniki czytałam. Nie są złe, i nie są bardzo dobre. Serial jest wgl nie związany z książką, tylko tyle że mają takie same imiona. Ian jako Damon daje sobie radę, Paul jako Stefano (Stefano nie Stefan jak to niektórzy piszą i mówią) średnio, ale ta cała Elena jest do dupy kompletnie.


"Tobą śmierć żywię, w tobie pogrzebiona,
Nią się pożywisz i śmierć wreszcie skona."

Offline

 

#72 2011-05-08 20:05:29

 KaMoL

Kusiciel

6772450
Call me!
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 269
WWW

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Pamiętniki są dobre, ciekawy amerykański serial. Oczekujecie czegoś epickiego ?
To musicie sięgnąć gdzie indziej. Trochę kurwa dystansu do produkcji.
Zmierzch dawał rade . Tak, widziałem efekty mi się podobały. Lokurv

A co lubie, dużo tego. A zamiast książek to mnie bardziej interesują zakamarki i różne ciekawe mity na temat wampirów i wampiryzmu.

Lubie ogólnie różne rzeczy i ciekawostki związane z wampirami, ale nie jestem w żadnej produkcji zakochany, ani nie mam zamiaru się utożsamiać z jakąś postacią. Dla mnie to tylko dodatek i nie mam zmiaru się jarać wszystko co związane z krwipijcami, albo spuszczać na widok Lestata czy jakiejś innej królowej potępionych.

A co do Tego zmierzchu to se jaja robiłem , a tyś się chłopcze uniósł jak by ktoś ci nawbijał.

Ostatnio edytowany przez KaMoL (2011-05-08 20:11:00)


http://img52.imageshack.us/img52/6314/angelsplit.jpg
ʇxǝʇ ʎɯ oʇ sıɥʇ pıp doɹp ssɐq ǝɥʇ

Offline

 

#73 2011-05-08 20:33:50

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

On to się rzuca nie wiadomo o co jak nawet nie jest w stanie kilku postów wcześniej poczytać;)


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#74 2011-05-29 22:12:59

 Mona

Demon

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 959
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Ja obejrzałam całą pierwszą serię i żyję.


"Tobą śmierć żywię, w tobie pogrzebiona,
Nią się pożywisz i śmierć wreszcie skona."

Offline

 

#75 2011-10-31 13:54:05

Lúthien Nemezys Grandin

Gość

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Mój przyjaciel chce mnie wyciągnąć na Maraton Zmierzchu
Jak mi to powiedział to sie zaczęłam śmiać.
No ale chyba pójdę ^_^ Niezły ubaw będę miała.
Chociaż to straszne jak można tak spieprzyć wizerunek wampira
Mam ochotę po prostu zabić

 
  • Index
  •  » Wampiry
  •  » Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora