• Index
  •  » Wampiry
  •  » Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

#1 2010-09-18 14:50:17

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Tak jak w temacie - co myślicie o przedstawieniu wampirów w wszelako pojętej sztuce? W filmach lub literaturze? Jakie dzieła i ich sposób przedstawienia tych istot wam się podobały, a jakie wręcz przeciwnie?

Offline

 

#2 2010-09-18 16:50:38

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Ja pozostaje wierna obrazowi wampira stworzonego przez Anne Rice;)


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#3 2010-09-19 12:25:52

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Mi również odpowiadają jej książki o wampirach, chociaż póki co czytałam tylko Wywiad z wampirem i Pandorę. Inne książki jakie czytałam o wampirach to Bram Stoker - Dracula (klasyka ), Graham Masterton - Łowca wampirów (świetna, podobało mi się osadzenie powieści w czasach drugiej wojny światowej), i jeszcze czytałam jedną, naprawdę świetną, tylko nie pamiętam tytułu '/ pamiętam, że na okładce były tory, na krótych była krew i wlot do tunelu z którego jakby 'wystawały' zęby wampira. W tej książce bardzo podobało mi się to, że choć akcja była osadzona w czasach współczesnych, to postać wampira nie traciła na swej tajemniczości, mroczności.
Jeśli chodzi o filmy... oglądałam kilka adaptacji 'Drakuli' Stokera, ale po tylu razach stało się to już nudne ;P wolę filmy, które wnoszą coś więcej do postrzegania wampirów. 'Wywiad z wampirem' był świetny, co tu więcej mówić 'Van Helsing' również, choć było tego odrobinę za dużo: wampiry, Frankenstein, wilkołaki... 'Narzeczone Drakuli' - z 1960, wiadomo, nie przestraszy nikogo, ale za to klimat był No i jeszcze oglądałam Dracula III: Dziedzictwo. Czytałam wiele niepochlebnych recenzji na jego temat, ale moim zdaniem był niezwykle klimatyczny, podobał mi się.

Offline

 

#4 2010-09-21 05:14:58

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

"Dracula" Stockera, "Kroniki wampirów" Rice, "Carmilla" de Fanu... Dużo się tego naczytałam. Jeśli chodzi o filmy, do gustu przypadł mi "Wywiad z wampirem", "Krolowa potępionych" już mniej, w "Underworld" też byly całkiem ciekawe, ale rządzą ekranizacje "Draculi", ogladałam prawie wszystkie. W roli Draculi najbardziej podobał mi się Bela Lugosi, Gary Oldman i Klaus Kinsky, no i jako hrabia Orlok - Max Schreck. No i anime "Hellsing" (też manga), "Blood+", "Vampire Princess Miyu" (też manga).
"Zmierzch" i inne "nowe sagi romansowo-wampiryczne dla mlodzieży" nie urażając nikogo, są do dupy. Nie wiem, jakim cudem to przeczytałam i obejrzałam. Chociaż śmieszne czasami było.
Do dupy jest też manga "Wampirzyca Karin", nawet czytać tego mi się nie chce w całości... Jakiś pseudohumor mało błyskotliwy i ogólnie nie rozumiem fenomenu popularności tej mangi... Jednak pod względem "dodupności" "Zmierzch" pobija wszystko, te wampiry grające w baseball i w szachy, siedzące w szkolnej stołówce i świecące się w słońcu, gadające kiczowate teksty typu: "Zaopiekuj się moim sercem. Zostawiłem je przy Tobie", no ja p******ę ==''


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#5 2010-09-24 15:44:55

EternalVampire

Przeklęty

36597030
Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 721
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Zgadzam się. Przez "Zmierzch" przebrnęłam z trudem pierwszy tom i stwierdzam nudne i okropnie takie jakieś cukierkowe


"Cruelty brought thee orchids
From the bowels of the abyss"

Offline

 

#6 2010-09-24 17:36:38

 DarkMonic

Wygnany

Skąd: Pszczyna
Zarejestrowany: 2010-09-09
Posty: 99
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Ja z ciekawości przeczytałam wszystkie (mojej mamie się podobało) i stwierdzę, że to obraza dla wampirów. Za cukierkowe.


Zupełnie inaczej jest, jeżeli masz kogoś, kto cię kocha. To ci daje setkę powodów, aby żyć. Ja ich nie mam.

Offline

 

#7 2010-09-24 18:48:41

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

słodkie...aż rzygać się chce tą słodyczą....


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#8 2010-09-24 19:03:33

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Ja przeczytałam trzy tomy "Zmierzchu" i czwartego 50 s. jak dotąd, ale zamierzam przyczytac do końca, jak tylko uda mi się pożyczyć, chcę przeczytać, bo mam LOLa z tych cukierkowych tekstów. A Pattinson grający Edzia to brzydal, nie rozumiem, czym tu się zachwycać można


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#9 2010-09-24 22:09:25

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

całkowicie popieram,również nie widzę w nim nic ładnego...


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#10 2010-09-27 06:22:49

╬ Dama ╬ Apokalipsy

Gość

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Ja golądałam wywiad z wampirem i kilka części Draculi w róznych wersjach jak narazie to moje numer 1 a zmierzch ? 0.0 powiem tak - CO TO K***A JEST !!!
Cukierkowe to mało powiedziane teraz każda 12 latka chce zostać ugryziona przez uroczego Edwarda ...

 

#11 2010-09-27 17:35:32

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Uwielbiam Wywiad z wampirem,Lestat jest wspaniały! xD


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#12 2010-09-27 17:40:04

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

I Louis też *__* I ogólnie większość wampirów z tego filmu... Z długimi włosami to sa naprawde przystojni ;p

Offline

 

#13 2010-09-27 17:57:34

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Tak,są za przeproszeniem zajebiści;)

Doskonale ukazany kontrast między Luisem i Lestatem,i w jednym i w drugim jest coś cholernie pociągającego;P


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#14 2010-09-27 19:46:35

EternalVampire

Przeklęty

36597030
Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 721
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Tak... To również mój ulubiony film... Ukazane tam wampiry są niesamowite


"Cruelty brought thee orchids
From the bowels of the abyss"

Offline

 

#15 2010-10-07 07:33:16

 DarkMonic

Wygnany

Skąd: Pszczyna
Zarejestrowany: 2010-09-09
Posty: 99
Punktów :   

Re: Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Ja niedawno oglądałam "Dracula 2000" i przyznam, że mi się podobało.


Zupełnie inaczej jest, jeżeli masz kogoś, kto cię kocha. To ci daje setkę powodów, aby żyć. Ja ich nie mam.

Offline

 
  • Index
  •  » Wampiry
  •  » Wampiry w sztuce, literaturze, filmie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora