#1 2014-02-08 08:47:05

 wampir83

Dusza

44742521
Skąd: Jastrowie (WLKP)
Zarejestrowany: 2014-02-07
Posty: 1
Punktów :   

Ocena i pomoc:)

witajcie kochani proszę napiszcie jak ocenicie moją opowieść czy można nazwać ją Gotycką. Proszę także napiszcie mi  tu na forum lub n gg jak pisać wiersze Gotyckie Gotem jestem od zawsze ale dopiero teraz wybuchło we mnie pragnienie wyrażania swych emocji poprzez wiersze oczywiście w stylu Gotyckim proszę podajcie jakieś wskazówki czym się kierować i jaka jest esencja wierszy Gotyckich na necie ciężko coś konkretnego wydobyć. Serdecznie dzięki za pomóc już teraz z góry podam próbkę mego marnego talentu.

„ Opowieść pierwsza”

Dlaczego płaczesz przepiękna istoto ? spytał głos w mroku.
Piękna smutna, zapłakana anielica odpowiedziała:
Bo ktoś bardzo mi bliski bardzo mocno mnie zranił.
Głos w mroku odpowiedział:
Już nie płacz proszę otrzyj swe szlachetne łzy, nie pozwolę już nigdy aby ktoś cię ranił i krzywdził. Powiedz tylko jedno słowo, a będę walczył o twoje szczęście niczym mityczny heros. Ja jestem po to aby ocierać twe łzy, tulić cię mocno tak abyś czuła spokój bicia mego serca, abyś w mych ramionach czułą się bezpieczna oraz aby moje objęcia były tarczą przed całym złem jakie towarzyszy temu światu. Chodź i nie mów już nic tylko przytul się mocno i zamknij swe zmęczone oczy ja będę czuwał nad spokojem twego wiecznego snu. teraz zamknij oczy i śnij kochanie o lepszych czasach, które jeszcze nastaną dla nas jak po burzy wychodzi zawsze słońce.
I tak wtuleni w siebie zasnęli po wieki trwają w swym wspólnym śnie śniąc swoją szczęśliwą historię zwaną przez ludzi życiem.

Lord Darkkainen.

proszę o o szczerą ocenę i podpowiedz jak pisać wiersze jeżeli chcecie mogę podać wam jeszcze kilka mych wierszy.
Pozdrawiam serdecznie


"Memento - mori"

Offline

 

#2 2014-02-08 22:12:22

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Ocena i pomoc:)

Drogi Wampir83 Opowiadanie mi się podobało, chociaż pokusiłabym się w nim o więcej prostoty i zastosowałabym więcej zdań prostych niż złożonych. A co do stylu gotyckiego w wierszach, czy też prozie, to myślę, że każdy utwór wyrażający mnóstwo emocji i uczuć można nazwać gotyckim, niezależnie od tematyki ( moim zdaniem gotyk  może też być wesoły )Ta tematyka może zawierać w sobie aspekty zarówno typowo ziemskie jak i innowymiarowe. Gotyk to wg mnie odczuwanie i dostrzeganie rzeczy wartościowych i istotnych dla egzystencji człowieka


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#3 2014-02-09 12:09:08

 Silminyel

Wygnany

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-01-01
Posty: 104
Punktów :   

Re: Ocena i pomoc:)

Skoro ma być szczerze, to powiem, że nie podobają mi się dwie pierwsze linijki. Reszta jest ok.
Na początku jest za dużo epitetów, które wyglądają jak wciskanie na siłę. Skoro to anielica, logiczne, ze jest piękna, można to podkreślić przez nazwanie jej przepiękną istotą, ale nie ma sensu dodawać później piękna raz jeszcze. To samo ze smutkiem. Jest zapłakana, więc jest smutna. Jedno wynika z drugiego. Złożenie "Piękna smutna, zapłakana anielica " już w ogóle brzmi jak wyliczanka. Równie dobrze można by napisać "Piękna, smutna, szlachetna, wrażliwa, zraniona, poruszająca serce, wzruszająca, zapłakana anielica " albo rozciągnąć to jeszcze bardziej.
Podoba mi się końcówka. "I tak wtuleni w siebie zasnęli po wieki trwają w swym wspólnym śnie śniąc swoją szczęśliwą historię zwaną przez ludzi życiem." Ładne, naprawdę mi się podoba.

W zasadzie to wydaje mi się, że zbyt mocno starasz się pisać wiersz gotycki i wychodzi przesadzony i groteskowy. Za duży nacisk kładziesz na samo słowo "gotyk". To tylko moje odczucie, ja znawcą poezji nie jestem. Ale pisać nie przestawaj, chętnie przeczytam więcej

Offline

 

#4 2014-02-09 13:51:41

 ““shou“““†

Spec od zadawania męczących pytań i przepalania grzałek do e-petów

47072465
Skąd: mam głowę?
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 2107
Punktów :   

Re: Ocena i pomoc:)

Wszystko co opisały przede mną użytkowniczki jest opinią pod którą mogę się podpisać, dodam tylko od siebie, byś poprawiła duże litery, przecinki których gdzieniegdzie brakuje oraz usuń spację przed znakami interpunkcyjnymi, ponieważ są absolutnie niepotrzebne i nieestetyczne.
Ogólnie podobało mi się. Ale sądzę że wyżej wymienione zabiegi poprawią dodatkowo Twoją pracę.


http://24.media.tumblr.com/438c1c82380b8d54f7b29c871e90f2c0/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o1_250.gif http://31.media.tumblr.com/771542ac8a1ea0a77600f7b73ea56d48/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o2_250.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora