#1 2013-02-02 21:42:42

Snookie

Dusza

35327660
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-12-25
Posty: 24
Punktów :   

Marilyn Manson

Jaki jest wasz stosunek to tego zespołu i do samego wokalisty?

Ja osobiście kocham ten zespół i frontmana. Kocham jego światopogląd (prawie dokładnie teki sam jak mój), jego muzykę, teksty, sposób bycia i wypowiadania się. Kocham z całą odpowiedzialnością wiążącą się z używaniem tak potężnego słowa. Nawet nie mam mu bardzo za złe darcia bibli... wiem wiem,że to złe i tak dalej i wszyscy zagorzali fanatycy wiary chcą mnie nawracać jakie to bluźnierstwo ale czy nie powinni najpierw nawracać się od wewnątrz? - popatrzmy na księży, moherów i im podobnym, z przykazania Boga mogę wybaczyć wszystko a zwłaszcza tak ważnej dla mnie osobie jak On . Szczerze mówiąc on odciągnął mnie od samobójstwa i gdyby nie jego słowa(wiele cytatów znam na pamieć)i zachowanie to na pewno by mnie tu nie było.On wciągnął mnie w świat mroku i gotyku:)Pamiętam kiedy pierwszy raz go zobaczyłam- w teledysku Tained Love .... Ktoś z Was ma także taką fazę jak ja ?

Wszystko można było ująć w jednym poście! - shou


Otwórzmy naszą Biblię na Psalmach. „Błogosławiony, kto pochwyci i roztrzaska niemowlęta twoje o skałę”! Więc pytam: Kto jest gorszą inspiracją, Bóg czy Marilyn Manson?

Offline

 

#2 2013-02-05 21:08:43

Mystery

Wygnany

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 125
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

Kiedy ja zobaczyłam "Tainted Love" żałowałam, że w ogóle włączyłam laptopa. Nie znam się na Mansonie za bardzo. Miałam kiedyś fazę na "Sweet Dreams", ale teraz słucham tego bardzo rzadko. Wolę oryginalną wersję. Poza tym on dużo przeklina. Podkreślam, że mogę się mylic bo słabo go znam, ale takie mam wrażenie. Nie lubię przekleństw. A darcie Biblii to jest obrażanie wszystkich, którzy widzą w niej jakąś mądrośc. Wyobraź sobie, że ktoś publicznie drze Twoją ulubioną ksiażkę albo niszczy Twoją ulubioną rzecz. I masz rację, księża, mohery itp.: oni nawet nie wiedzą o czym tak na prawdę mówią, gdy próbują kogoś "nawrocic". Ludzie ubrani na czarno są tacy źli? A co oni im kiedykolwiek zrobili? Zgadzam się. Ale są pojedynczy ludzie, którzy wiedzą co to jest wiara i wierzą w to, co dla nich jest słuszne. Mohery, księża itd. to ludzie którzy udają, że wierzą, tak na prawdę nie mają pojęcia w co wierzą. A cytat w Twoim podpisie: dziecko rozstrzaskane o skałę umiera. Istnieje możliwośc, że pójdzie do nieba albo czegoś takiego.

Offline

 

#3 2013-02-05 21:43:00

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

byłem na koncercie Mansona na warszawskim Torwarze w lutym, 2001 roku, to było... 12 lat temu... Pierwsze wrażenie jakie odniosłem, to, że to jest grzeczny chłopak, któremu marketingowcy każa udawać łobuza. Koncert był świetny, wrażenie pozostało...


I am mad man ...

Offline

 

#4 2013-02-06 08:07:40

 Subtelna

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 128
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

Mniej więcej zagadzam się z tym, co napisał Varuka - jego sceniczne zachowanie to być może świetnie wykreowany wizerunek marketingowy albo zwyczajnie jest świrem   Ale jakby nie było został niegdyś okrzyknięty najlepszym metalowym wokalistą ever ...
Mystery jeśli oburza Cię darcie "ulubionych książek" to zywczajnie tego nieoglądaj. A mądrości radzę poszukać gdzie indziej a nie w Biblii

Ostatnio edytowany przez Subtelna (2013-02-06 08:29:53)

Offline

 

#5 2013-02-06 19:54:39

Snookie

Dusza

35327660
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-12-25
Posty: 24
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

Varuka szczęściarzu:) Ja i mój mądry umysł dowiedziałam się o koncercie MM w Polsce 3 dni po koncercie...Chyba nigdy nie wybaczę sobie tego, że przez moje zaniedbanie ominęło mnie coś takiego...Mózgu głupiś;)


Otwórzmy naszą Biblię na Psalmach. „Błogosławiony, kto pochwyci i roztrzaska niemowlęta twoje o skałę”! Więc pytam: Kto jest gorszą inspiracją, Bóg czy Marilyn Manson?

Offline

 

#6 2013-02-06 20:10:20

Snookie

Dusza

35327660
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-12-25
Posty: 24
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

Co do mojego opisu to cytat z pewnego koncertu MM .Takie dziecko nie jest niczemu winne, nie zgrzeszyło i według mnie powinno iść do nieba... co innego,że według znanego mi księdza pójdzie do czyśćca i nie ma szans na niebo bo nie miało chrztu.. blablabla....Cytat pokazuje, że nasz Bóg także jest krwawy i bardziej podobny do Nas niż nam się wydaje bo w końcu zostaliśmy stworzeni na Jego podobieństwo. Cytując samego Briana : "Ludzkość potrzebuje Boga ale Bóg nie potrzebuje Ludzkości". Bóg potrafi się nieźle wkurzyć (np.potop), szczęściem dla nas jest to,że później zawarł z Nami przymierze:) Szanuje to, że innym nie podoba się jego twórczość itp. i dziękuje bardzo,że wyrażacie się kulturalnie(takk napisałam to bez błędu!) Jeżeli jakakolwiek część postu denerwuje albo rani przepraszam:)


Otwórzmy naszą Biblię na Psalmach. „Błogosławiony, kto pochwyci i roztrzaska niemowlęta twoje o skałę”! Więc pytam: Kto jest gorszą inspiracją, Bóg czy Marilyn Manson?

Offline

 

#7 2013-02-06 20:11:31

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Marilyn Manson

Znam ten ból, mnie w dokładnie taki sam sposób ominął koncert In Flames jakieś 80 km ode mnie...


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#8 2013-02-06 21:23:02

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

Aj tam szczęściarzu... nigdy nie byłem specjalnym fanem MM. Owszem, lubię parę utworów, kilka wykonań mi się podoba, poszedłem na koncert, bo wtedy, w tamtym czasei Manson to było zjawisko popkulturalnie interesujące. Wrażenia już opisałem, jednakże nie żałuję. Było ok...


I am mad man ...

Offline

 

#9 2013-02-07 14:09:55

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Marilyn Manson

Ja nie przepadam za muzyką Mansona, jest mi obojętna: ani fajna, ani niefajna...


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#10 2013-02-14 20:49:27

Mystery

Wygnany

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 125
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

Nie powiedziałam nigdy, że szukam inspiracji w Biblii, staram się tylko zrozumiec tych, którzy jej szukają. Kościół to wielkie zło. Wszyscy księża mają takie poglądy jak tamten? Pójdzie do czyścca bo nie zostało ochrzczone? Na prawdę? Chciałabym sobie porozmawiac z tym facetem 0.0

Offline

 

#11 2013-02-23 01:11:47

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

A ja za funta kupiłam płytę w stanie idealnym <3
AWWWWWWWW <3 Kocham Mansona

Offline

 

#12 2013-03-01 22:33:37

 zombi

Wygnany

Skąd: woj.mazowieckie
Zarejestrowany: 2013-02-16
Posty: 77
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

ja też przepadam za jego muzyką, tak mi sie wryła w mózg  " coma white ", że chodze całe dnie i sobie to nucę. niestety dużo jego piosenek nie znam, ponieważ internet chodzi mi jak mucha w smole przywiązana do słupka.


Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach.
- Antoine De Saint-Exupery

Offline

 

#13 2013-03-02 12:35:15

 Ayumi

Dusza

42560774
Call me!
Skąd: Między piekłem a niebem...
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 42
Punktów :   
WWW

Re: Marilyn Manson

Pamiętam, że gdy słuchałam po raz pierwszy jednej z jego piosenek zachwycona nie byłam. Nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Z czasem jednak człowiek dojrzewa do pewnych rzeczy i teraz na mp4 mam kilka jego utworów, które bardzo lubię. Ostatnio poluję na jego biografię. Jest dość specyficzną i charakterystyczną postacią.


„Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby nie martwić tych, którzy mnie kochają i troszczą się o mnie. Niedawno myślałam o samobójstwie. Nocą, przed zaśnięciem, odbywam ze sobą długie rozmowy, staram się odegnać złe myśli, bo byłaby to niewdzięczność wobec wszystkich, ucieczka, jeszcze jedna tragedia na tym i tak już pełnym nieszczęść świecie.”

- Paulo Coelho

Offline

 

#14 2013-03-02 20:47:01

 ““shou“““†

Spec od zadawania męczących pytań i przepalania grzałek do e-petów

47072465
Skąd: mam głowę?
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 2107
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

Biografia jest nieziemska, jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam :3
Kiedyś pasjonowałam się Mansonem, mam nawet jedną, teraz mało widoczną skaryfikację ze skrótem jego pseudonimu. Teraz nadal bardzo go szanuję, ale taka typowa 'faza' już przeszła.


http://24.media.tumblr.com/438c1c82380b8d54f7b29c871e90f2c0/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o1_250.gif http://31.media.tumblr.com/771542ac8a1ea0a77600f7b73ea56d48/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o2_250.gif

Offline

 

#15 2013-03-12 16:58:09

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Marilyn Manson

Ujdzie muzycznie, ale z gotykiem wspólnego nie ma nic XD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora