#1 2012-07-29 11:33:08

 Samael

Kusiciel

Skąd: grota anielska
Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 218

Anioły

Za przyzwoleniem Elspeth zakładam nowy temat, mam nadzieję, że bardziej się rozkręci. Na razie zamieściłem go w dziale inne, może później zostanie przeniesiony.
Jak w temacie interesujecie się aniołami, macie swoich ulubionych aniołów, a może obraliście sobie jakiegoś anioła za swojego patrona i czy wierzycie w nie, jak wyobrażacie sobie anioła


Ego sum via et veritas, et vita

Offline

 

#2 2012-07-29 11:39:08

 Henryk Pruthenia

Potępiony

42983155
Skąd: Gdzie-to w Silezji...
Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 448
Punktów :   

Re: Anioły

Ja jako rodzimowierca nie powinieném w nie wierzyć, aczkolwiék jednak jako byt się bardzo one spodobały. Nie wierzę, by mogły mieć ze mną kontakt (jako z rodzimowiercą), ale z chrześcijanami - mogą.
Z aniołów najbardziéj lubię serefinów.
Lubę starosłowiańskie wyrażenie o niech:
«Серафими Многоꙮчитїи» - jest tu użyta jedna z dziwniéjszech liter cyrylicy ;3


Jestem sędzią, ofiarą, i mordercą
O dziecięcéj twarzy.
Bóg zabity - do kogo teraz modlić się
Cichém krzykiém... w snach!?

(tekst. piosenki zespołu СЛ[/|\]Т «Niebo»)
http://www.slot.ru/images/remote/http--s1ot.ru-img-manifest.jpg

Offline

 

#3 2012-07-29 11:50:33

Garinol

Gość

Re: Anioły

Samael napisał:

Jak w temacie interesujecie się aniołami, macie swoich ulubionych aniołów, a może obraliście sobie jakiegoś anioła za swojego patrona i czy wierzycie w nie, jak wyobrażacie sobie anioła

Dzięki Pismu Świętemu dowiadujemy się, iż one istnieją, jeśli chodzi o patrona, nauczane jest iż ma się anioła stróża, więc patronem w sumie jest on, choć dużo daje np. modlitwa do Archanioła Michała.
Jeśli chodzi o wyobrażenie, to w Piśmie Św. są opisy aniołów, pojawiających się np. przy pustym grobie Pana Jezusa, zwiastowaniu, itd. opieram się w sumie na tych opisach. One są w sumie duchami, pod tą postacią pojawiają się w historii zbawienia, a jak mogą wyglądać, pewnie dowiemy się po przejściu tam, gdzie i one oglądają Boga.

 

#4 2012-07-29 12:37:26

 Samael

Kusiciel

Skąd: grota anielska
Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 218

Re: Anioły

Ja sobie obrałem anioła jest nim Samael, anioł śmierci który sprzeniewyrzył się Bogu i został wygnany, na Sądzie Ostatecznym razem z archaniołem Gabryjelem będą sądzić dusze zmarłych, Gabryjel będzie jako obrońca, Samael jako oskarżyciel, anioły to byty duchowe które służą Bogu, nie które zbuntowały się i zostały wygnane. Tak po za tematem wierzę nie tylko w to, że są anioły, ale wierzę też, że są dusze zmarłych wśród nas które nie rozwiązali pewnych spraw tutaj na ziemi i się jeszcze błąkają na ziemi, i dlatego też za te dusze się modle przebywając na cmentarzach. Na moim avatarze jest przedstawiony jeden z aniołów wygnanych

Ostatnio edytowany przez Samael (2012-07-29 12:40:05)


Ego sum via et veritas, et vita

Offline

 

#5 2012-07-29 19:48:41

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Anioły

Niektórzy to zło wcielone (bez zła nie ma dobra cóż).
Ale co do aniołów, to urzekają mnie Gabriel i Michał opisani w biblii ^^

Offline

 

#6 2012-07-30 10:23:16

 Jewel

Demon

19988345
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2012-06-28
Posty: 931

Re: Anioły

Ja jak się urodziłam to dostałam od swojej prababci obrazek z aniołem i noworodkiem Jest to mój anioł stróż, ale nie wiem jaki to anioł. Bardzo lubię motywy aniołów i będę biała takie obrazki w pokoju



Proszę tylko o jedno. Na moim pogrzebie czarne róże.

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/06/609b947eef4da65c44cf794b86930186.gif?1338904071

Offline

 

#7 2012-07-30 12:53:20

 Meichna

Kusiciel

18635366
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 219
Punktów :   

Re: Anioły

Anioły są wiele razy opisywane w Biblii. Ja też kiedyś dostałam od babci obraz z Aniołem, który prowadzi dwoje dzieci. Zawsze podziwiałam tego anioła i lubiłam na niego patrzeć. Podświadomie stał się on moim Aniołem Stróżem i przewodnikiem. Bardzo lubię anioły. Często je rysuję.


Roz­myśla­nie o śmier­ci jest roz­myśla­niem o wolności.

Offline

 

#8 2012-08-25 13:27:14

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Anioły

Nauczono mnie, że jest tak. I tak to widzę.

1. Serafiny  przewodzi Metatron, prawdziwy wladca w Niebie o brylantowych skrzydlach, rowniez poczwórnych
2. Cherubiny przewodzi Gabriel o brylantowych skrzydlach, rowniez poczwornych
3. Trony czarne skrzydla, zawsze cztery, potezne i rozlozyste. Tronami przewodzi Zafikel, byly general Wojsk Anielskich, oślepiony przez Uriela w pierwszej wojnie niebiańskiej
4. Panowania  (Dominacje) skrzydla snieznobiale, najczesciej cztery, ulozone w prosty krzyz, jedno nad drugim, i dwa po srodku po bokach
5. Potęgi (Moce, Władze)  o czerwonych, kilkukrotnie skladanych skrzydlach, rowniez zawsze jedna para, bardzo brutalny Chor, prawdziwe Zlo w Niebie, przewodzi im Michael (Bo Ktoz Inny jest jak Bog), Aniol Ognia
6. Cnoty - skrzydła brylantowe wrecz, przesliczne skrzydla, zawsze dwa, iskrzace sie w sloncu. Chorowi temu przewodzi Raphael, Aniol Powietrza, i podobo straszny zboczeniec
7. Zwierzchność (Księstwa)  skrzydla szarawe bardzo czesto, u silniejszych z nich pojawia sie czasem druga para, czesto rowniez skrzydla sa zupelnie czarne, przewodzi nimi Uriel, Aniol Ziemi
8. Archaniołowie skrzydła potezniejsze od anielskich, czesto wieksze od samych wlascicieli skrzydla, rozniez najczesciej biale lub kremowo-biale
9. Aniołowie  ich skrzydla sa najczesciej biale, proste, pojedyncza para
10. Grigori, nazywane rowniez duchami anielskimi, bezcielesne, eteryczne istoty, ich skrzydla najczesciej sa niewidzialne, nawet jesli sami Grigori sie objawiaja

Offline

 

#9 2012-08-25 22:12:04

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Anioły

A ja napiszę co ja wiem:
Serafiny
Serafin oznacza "płonący", ponieważ znajdują się one obok Tronu Boga, płoną Miłością Boga. Pojawiają się z sześcioma skrzydłami, dwa skrzydła przykrywają ich twarze, dwa okrywają ich stopy, a za pomocą dwóch latają. Śpiewają wiecznie o Świętości Boga. Nie pokazują się ludziom ponieważ ich widok jest zbyt przerażający (niektórzy nawet twierdzą, że jeśli człowiek zobaczyłby serafina to wypaliłoby mu oczy). Ich misją jest nauczenie człowieka powrotu do Pierwotnego Źródła Życia.
Chór Serafinów tworzy: Vehuiah, Yeliel, Sitael, Elemiah, Mahasiah, Lelahel, Achaiah, Cahetel.
Regentem Chóru jest Metatron, który jest jedynym Aniołem niewchodzącym do chóru.
Cherubiny
Pełne wiedzy bożej.  Mają 2 pary skrzydeł.
Mylone z Amorami. Cherubini to nie otyłe niemowlaki ze skrzydłami, obwinięte w pieluchę, ze strzałami miłości i łukiem. Kiedyś broniły wejścia do rajskiego ogrodu, teraz są boskimi towarzyszami. Biblia, która wzmiankuje o cherubach około 100 razy, przedstawia je zazwyczaj jako ogromne, hybrydowate istoty o orlich skrzydłach, ludzkich twarzach i tułowiu na poły lwa, na poły wołu. Posiadają pełnię wiedzy, pełnię mądrości i poznania. Są Mistrzami Zodiaków. Uczą one nas uświadamiania sobie środowiska. Niosą za sobą wiedzę, treść i mądrość.
Są strażnikami Boskiej Mądrości.
W tej grupie występuje: Haziel, Aladiah, Lauviah, Hahaiah, Yezalel, Mebahel, Hariel, Hekamiah.
Trony
Są wyjątkowo posłuszne. Trony są jakby częścią Karmy, i dopóki nie przejdziemy wszystkich doświadczeń- koniecznych do oświecenia duszy, dopóty nie pozwolą nam przekroczyć bram.
Dziewiątkę Aniołów stanowią: Lauviah, Caliel, Leuviah, Pahaliah, Nelchael, Yeiayel, Melahel, Hahuiah.
Dominacje
Regulują anielskie obowiązki. Aniołowie tego Chóru są energiczne, aktywne i męskie.
Do grupy Aniołów należą: Nith-Haiah, Haaiah, Yeratel, Seheiah, Reiyel, Omael, Lekabel, Vasariah.
Moce (władze)
Powstrzymują wysiłki aniołów. Chór ten posiada olbrzymią siłę. Ich zadaniem jest doglądanie spełnienia rozkazów, poleceń wydawanych przez inne chóry Anielskie. Uwalniają człowieka od zbędnego balastu, jakim zajmują się w życiu. Pomagają w chwilach zwątpienia, dając impuls do działania.
Aniołami chóru są: Yehuiah, Lehahiah, Khavaquiah, Menadel, Aniel, Haamiah, Rehael i Yeiazel.
Cnoty
Przypisuje się im moc czynienia cudów. Pomagają nam w odnalezieniu naszej tożsamości. Dzięki nim zdajemy sobie sprawę kim tak naprawdę jesteśmy.
W tym chórze jest: Hahahel, Mikael, Veuliah, Yelahiah, Sealiah, Ariel, Asaliah, Mihael.
Zwierzchność (księstwa)
Kierujące państwami i narodami.
W gronie Aniołów Księstw znajduje się: Vehuel, Daniel, Hahasiah, Imamiah, Nanael, Nithael, Mebahiah i Poyel.
Archaniołowie
Spełniają najważniejsze zadania. Jedna para skrzydeł.Są ulubieńcami Boga i posłańcami wiedzy. Zrozumienia życia uczą nas właśnie Archaniołowie. My postrzegamy świat pod względem fizyczności oni uczą nas tez duchowości w życiu.
W chórze jest: Nemamiah, Yeyalel, Harahel, Mitzrael, Umabel, Jah-Hel, Anauel i Mehiel.
Aniołowie (stróże)
Opiekunowie. Jedna para skrzydeł.
- Anioły myślą (Ewangelia wg św. Mateusza 8:29; 2 List św. Pawła do Koryntian 11:3; 1 List św. Piotra 1:12)
- Posiadają emocje (Ewangelia wg św. Łukasza 2:13, List św. Jakuba 2:19; Księga Apokalipsy 12:17)
- Mają wolę (Ewangelia wg św. Łukasza 8:28-31; 2 List św. Pawła do Tymoteusza 2:26; List św. Judy 6).
-Wiedza, jaką mają anioły, jest ograniczona do sfery duchowej, gdyż anioły są stworzone przez Boga. Oznacza to, że nie wiedzą wszystkiego, co wie Bóg (Ewangelia wg św. Mateusza 24:36)
- Choć mają wolę, anioły są, podobnie jak inne stworzenia, poddane Bożej woli. (List św. Pawła do Hebrajczyków 1:14).”
- Nie mają materialnej postaci (gdzieś miałam fragment, ale zgubiłam, wybaczcie)

Pisałam to parę lat temu, więc być może coś pokręciłam. A jeśli chodzi o anioły należące do chórów, które wpisałam to nie są to wszystkie anioły, ale na pewno wszystkie o których wiem.
Ostatnio też odkryłam coś ciekawego. Otóż nigdzie w Biblii nie jest napisane, że Lucyfer przejął władzę nad piekłem. A Lucyfera i Szatana traktuje się jako dwie różne postacie. Podobno kiedyś ktoś się pomylił w czytaniu (lub tłumaczeniu) i przez to w kościołach sądzono iż to Lucyfer jest władcą piekieł. No i tak się przyjęło.

Offline

 

#10 2012-08-26 13:01:34

 Alice409

Wygnany

Skąd: Hell
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 95
Punktów :   

Re: Anioły

Lonely.Day i Kali
Dzięki za przedstawienie mi tematu aniołów z wyglądu oraz zachowania i obowiązków. Szczerze to nigdy jakoś w ten sposób się nimi nie interesowałam. Po stworzeni tego wątku chciałam coś wiedzieć, a szukanie tego w necie napewno zajeło mi sporo czasu .
Kali
Są czterej tzn. piekielni książęta.
Szatan - z heb. jest władcą ognia
Lucyfer - z łac. On przyniósł światło, jest także symbolem powietrza
Belial - z heb. On nie ma pana, jest niezależny i niegodzi się ze światem
Lewiatan - z heb. to wąż z głębin, jest sumbolem morza
Każdy z nich jest symbolem jednego z czterech kierunków świata, co oznacze że "Pan zła" jest wszędzie.
Takie jest moje zdanie, napisane dość krótko.

Ostatnio edytowany przez Alice409 (2012-08-26 13:44:41)


Często przyglądam się życiu z za szyby w milczeniu ~==

Offline

 

#11 2012-08-27 12:08:18

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Anioły

Kali, Alice dziękuję

Fajnie wiedzieć ^^

Offline

 

#12 2012-10-08 17:30:22

 Vilu

Kusiciel

5597731
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-09-23
Posty: 154
Punktów :   
WWW

Re: Anioły

Wierzę w anioły, podobnie jak i w demony. Przedstawiciele dwóch przeciwnych frakcji świadomości. Ludzie, w zależności, od swych zapatrywań na świat, merytoryki rozumowania, mają swojego anioła stróża, lub demona opiekuńczego. Dla mnie to oczywiste. Tą tematyką zajmuję się poniekąd, często dyskutując o tym z przyjaciółmi. Wielu z nich miewa doznania, świadczące o istnieniu w ich pobliżu istoty naprzyrodzonej. Ja mam podobnie i wiem, że osobiście posiadam demona opiekuńczego. Mam na to dowody. Zarówno te namacalne jak i zupełnie teoretyczne.

Swoją drogą, rozglądam się tak po tematach i szukam czegoś, gdzie by zmieścić, dłuższe i szerzej pojęte, rozważania na temat snów, wizji sennych, proroctw, a nawet obecności istot nadprzyrodzonych w tak zwanym półśnie. Powiedzmy, że to mój temat.


"W każdym okrucieństwie drzemie krzta miłości, wszak wyrywając chwasta, ratujemy życie kwiatu." - Sayarain Annedae

Offline

 

#13 2012-10-08 18:15:48

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Anioły

Demon opiekuńczy?! O.o W życiu o czymś takim nie słyszałam. Może powiesz o tym coś więcej?

Offline

 

#14 2012-10-08 21:14:36

 Vilu

Kusiciel

5597731
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-09-23
Posty: 154
Punktów :   
WWW

Re: Anioły

To odpowiednik anioła stróża. Z moich obserwacji wynika jednak, że anioły są na swój sposób silniejsze od demonów. To oczywiście tylko teoria. Każdy może mieć na to inne spojrzenie i za swój sposób rozrózniać plusy i minusy obu istot. Anioł stróż, przede wszystkim dysponuje własnym kodeksem zachowań. Może więc wpływać na nasze poczynania, ochronić przed czymś, odsunąc od niewłaściwych poczynań. Ma sumienie i to na nim bazuje. I tu podam przykład, mam znajomego, który podczas jednej z imprez, zdradzony, przez swoją dziewczynę, wpadł w szał, rzucał się i wariował, chciał uciekać, biec do domu i zapowiadał, że popełni samobójstwo. Wszyscy wpadli w panikę, tylko nie ja. Nie zatrzymywałem go. Znajomi mieli mi za złe, że nie mam serca itd. Ale on opowiadał mi kiedyś o postaci, którą czuje gdy śpi. Wiedziałem, że ma anioła stróża. Rzeczywiście wyrwał się wtedy i pojechał do domu. Tak, istotnie, chciał sobie podciąć żyły, gdy zadzwonił telefon...to był jego ojciec, który nie odzywał się od ponad roku. Dlaczego akurat wtedy? No właśnie, działanie anioła. Dlatego byłem o niego spokojny.
Demon opiekuńczy, w przeciwieństwie do anioła, nie posiada własnej woli. Nie może wpływać na losy i poczynania swojego właściciela. Nie ma własnego kodeksu postępowania. Nie wie co jest dobre, a co złe. Nie rozróżnia też co jest korzystne dla jego właściciela, a co nie. Bazuje jedynie na głębokiej ludzkiej podświadomości i realizuje jej pragnienia wewnętrzne, bez względu na konsekwencje. I tu podam przykład mojej znajomej. Tamtego dnia się z nią spotkałem. Chciała żebym był w pobliżu, bo miała rozstawać się wtedy ze swoim facetem, chciała bym był nieopodal, żeby ją wesprzeć po tym wszystkim. Rzeczywiście, rozstali się, ona nie czuła się najlepiej, złorzeczyła mu paskudnie, wyzywała go i życzyła mu najgorzej. Przeklinała go całą drogę do domu. Jak się później okazało, jej  były już facet, wracając do domu z tego spotkania został napadnięty, pobity i okradziony. Demon opiekuńczy zatem, realizując jej pragnienie, sprowadził na jej byłego, niebezpieczeństwo. To właśnie umieją demony.


"W każdym okrucieństwie drzemie krzta miłości, wszak wyrywając chwasta, ratujemy życie kwiatu." - Sayarain Annedae

Offline

 

#15 2012-10-09 11:34:03

 Sarnel

Dusza

Zarejestrowany: 2012-07-03
Posty: 29
Punktów :   

Re: Anioły

Cóż to jest dokładnie to samo co ja u siebie nazywam mrocznym szczęściem. Gdy komuś złorzeczę, gdy ktoś mnie wkurzy, jest moim wrogiem... nagle spotykają go dziwne zdarzenia. Ot Arogancka dziewczyna, która postanowiła się mnie doczepić, stoi i atakuje słownie. A nagle BAH, wyskoczył jej guzik, koszulka opadła i została w staniku. Łepek z którym miałem utarczki w gimnazjum, kilka razy się biliśmy. Na sylwestra stałem w oknie, patrzę a on strzela na ulicy, napłynęły negatywne myśli a mu petarda wybuchła w dłoni. Stracił cały palec i pół drugiego. Takich przypadków mogę mnożyć, i niektóre mogą być rzeczywiście przypadkowe, ale nieraz trudno uwierzyć że to zrządzenie losu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora