#31 2012-08-08 00:33:26

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Anarchia

Inugami, lubię Twoje wypowiedzi, bo często ładnie wypowiadasz moje poglądy, których nie umiałabym opisać tak ładnie jak ja.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#32 2012-08-08 09:33:28

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Anarchia

Inugami napisał:

Skoro ludzie z natury są źli, to jaki jest sens w propagowaniu anarchii, która wymaga od nich wprost chrystusowej dobroci? To po prostu komunizm. Każdy, kto zakłada, że ambitny=wyzyskiwacz jest komunistą.

I nie odpowiedziałaś na ciekawsze pytanie.

nic takiego nie napisałam że ambitny to wyzyskiwacz i nie wmawiaj mi tego. co do pytania to ty też nie odlowiedzialas w sumie na.żadne  ludzie by się nie zabijali dla pieniędzy ani wogóle. taka zajebiście idealna wizja. na całe państwo zrobić się tego nie da. małe grupy tak funkcjonują. prawie bez przemocy. zło rodzi zło. swoją drogą ciężko mi opisać to co myślę tak żeby do was dotarło tak.jakbym chciała. może jak wrócę do domu to na spokojnie napisze. chciałabym żeby więcej ludzi zrozumialo te niepisane zasady i stosowało się do nich. mamy małą grupę w której dążymy do anarchii. dobrze nam idzie. staliśmy się prawie całkiem tacy jak chcieliśmy. niektórzy tylko mają problemy z tolerancją . ale i to nam się udaje powoli

Offline

 

#33 2012-08-08 21:57:41

 Inugami

Kusiciel

7005789
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Anarchia

O czym Ty mówisz? Tworzycie sobie państwo w państwie?

Poza tym o jakich zasadach mowa? Jestem zły, nie chcę się dzielić, lubię wyzyskiwać. Zostanę przy normalności. A to o czym mówisz nie ma wiele wspólnego z anarchią. To jakiś przyjacielski komunizm?

Offline

 

#34 2012-08-09 16:36:35

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Anarchia

Inugami napisał:

Jestem zły, nie chcę się dzielić, lubię wyzyskiwać.

więc nie mógłbyś funkcjonować z nami.

nie wiem co to komunizm.
zasady¿ nie krzywdzić nikogo ani siebie. pomagać innym. tolerować się.
po prostu ufamy sobie i tyle. pomagamy w trudnych chwilach.

Offline

 

#35 2012-08-10 23:47:01

 Inugami

Kusiciel

7005789
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Anarchia

Komunizm opiera się na systemie poglądów głoszących program całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, postulujący powszechność, równość i sprawiedliwość społeczną oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej kontroli gospodarki, własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr. Były to przesłanki realizacji zasad równości we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

Zapewne Ci się spodoba.

A to, o czym mówisz, nie ma wiele wspólnego z anarchizmem. To, że chcecie sobie pomagać, mieszkać razem i macie lewicowe poglądy nie oznacza, że jesteście anarchistami.

Nie płacisz podatków? Nie chodzisz do sklepów? Nie chodzisz do lekarza? Jesteś anarchistką. Jeśli nie, to nie mamy o czym mówić.

Offline

 

#36 2012-08-11 16:23:02

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Anarchia

no o jestem blisko bo tylko do sklepów chodzę.
w sumie już zaczyna sir rozmowa bez sensu a nie chcę się powtarzać.
ludzie mają różne podejście. nie musicie przeciesz myśleć jak ja

Offline

 

#37 2012-08-11 23:11:15

orkov

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 468
Punktów :   

Re: Anarchia

Chyba niegdyś Johanna powiedziała mądrą rzecz w którymś wątku, ze anarchia, tak jak komunizm jest utopijna- idea cudowna, natomiast wykonanie żałosne, wręcz niemożliwe. Uważam, tak jak część z was- dobrym pomysłem byłby powrót monarchii, aczkolwiek wiadomo, że ilu ludzi, tyle aspiracji, predyspozycji, charakterów i możliwości. Okropne byłoby, gdyby okazało się, ze przez owe warstwy społeczne nie wykorzystano by potencjału ludzi. Nie mówię tutaj o służbach typu wojsko, lekarze czy np politycy, ale chociażby utalentowani artyści, którzy jako chłopi nie mogą rozwinąć swoich skrzydeł. Podoba mi się z historii państwa greckiego coś takiego, jak sąd skorupkowy- w czasie jego trwania wyłaniano człowieka, który potencjalnie mógłby zagrozić demokracji w państwie i musiał on opuścić kraj na 10 lat; w ten sposób pozbywano się ludzi mogących zagrozić prawu. Ostatecznie mógłby być autorytaryzm- w państwie pełnym pacanów to czasem wyjście ostateczne. Co do anarchii- idea świetna, aczkolwiek aby nakazać ją od razu na świecie, gdzie jest około 6-7 miliardów ludzi, gdzie nie każdy zna tę właśnie ideę. Zwłaszcza, że każdy ma swoje poglądy, przykładowo, ktoś marzy o systemie totalitarnym. Wprowadzenie anarchii jako absolutnej wolności wiązało by się paradoksalnie z ograniczeniem owych, może brutalnych, ale jego własnych poglądów. A zaniżenie, lub zawyżanie na siłę pewnego rodzaju inteligencji kończy się zawsze fatalnie- wiemy o tym z historii.

Offline

 

#38 2013-06-01 23:33:05

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Anarchia

Moja odpowiedz na Lednice 2000 czyli... Bolkow Drugie Millenium 
np. Bolkow 2003 :
http://www.youtube.com/watch?v=56LwXEP_1o8

albo Bolkow 2010
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=qwP … ature=fvwp

oraz Bolkow 2011 czyli ... gotycka Liturgia w duchu Missa Requiem
http://www.youtube.com/watch?v=rZcGV31J … =endscreen

Ostatnio edytowany przez bernard (2013-06-02 00:24:56)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora