#16 2011-01-25 19:31:10

Lady_Bathory

Wygnany

25440133
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 54
Punktów :   

Re: Wymiany tytułów.

a zna ktoś może jakąś dobrą fantastyke, najlepiej polska?? bo przeczytałam już wszystkie książki piekary, kossakowskiej, pacyńskiego, dukaja i sapkowskiego oczywiscie...

Offline

 

#17 2011-01-25 22:05:12

 Sybilla_Bathory

Przeklęty

Zarejestrowany: 2010-12-07
Posty: 745
Punktów :   

Re: Wymiany tytułów.

Z polskiej fantastyki mogę polecić książkę Doroty Terakowskiej "Córka czarownic" bardzo przyjemna lektura.


„Tam gdzie twe płomienie wciąż liżą me uda
a me żebra pękają łamane twym kołem.
Taka kobieta nie wstydzi się umierać.
Ja jestem właśnie taka.”

Offline

 

#18 2011-01-26 00:10:56

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Wymiany tytułów.

Pozwalam sobie wpisac tytuly ksiazek , o ktorych mozecie nie wiedziec , ze zawieraja odpowiedzi , na niektóre z Wasze pytan .
nazwalbym je "Okolicami Gotyku" :

Na poczatek  ksiazka  filozofa naturalisty , ktora przez dlugi czas byla , tak jak i autor , na indeksie ksiag zakazanych : Jules Michelet  "Czarownica"      / http://pl.wikipedia.org/wiki/Jules_Michelet
Niesamowita ksiazka, ktorej pojawienie sie wielu wprawilo w zaklopotanie  :  Maria Janion - Wampir. Biografia symboliczna / wyd. Słowo/Obraz Terytoria ; Seria / Romantyczne okolice śmierci
/ warto zobaczyc , bo czesc druga ksiazki to antologia literatury gotyckiej /
Perełka :  Urszula Majdańska "Metaforyka w tekstach rocka gotyckiego i muzyki okołogotyckiej"  / wydawnictwo: Na Rzekach Art
/ warto , bo to pierwsza ksiązka o gotyku w Polsce , napisana przez kogos , kto rozumie gotyk -  fajne zdjecia z Castle Party /

cdn

Offline

 

#19 2011-01-27 10:32:29

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Wymiany tytułów.

Marii Janion "Wampira..." czytałam, ale o tej książce:  Urszula Majdańska "Metaforyka w tekstach rocka gotyckiego i muzyki okołogotyckiej"  nie wiedziałam nawet, że istnieje, muszę przeczytać koniecznie. Bernard, a wiesz, gdzie można ją kupić?


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#20 2011-01-27 23:45:46

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Wymiany tytułów.

Wypożyczyłam "Wampira Lestata".
Aktualnie czytam ciekawą książkę o snach Loyda Auerbacha. Tłumaczy związek snów z informacjami parapsychicznymi. Interesujące..


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#21 2011-01-30 16:45:12

 Loretta

Wygnany

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 124
Punktów :   

Re: Wymiany tytułów.

Lady_Bathory napisał:

a zna ktoś może jakąś dobrą fantastyke, najlepiej polska?? bo przeczytałam już wszystkie książki piekary, kossakowskiej, pacyńskiego, dukaja i sapkowskiego oczywiscie...

Ja ostatnio czytam książkic Grzędowicza. Ciekawe, ale kiedy czyta się już którąś z kolei, to można się domyślać, co stanie się dalej.
Z polskiech pisarzy polecam jeszcze Jakuba Ćwieka. Świetnie pisze i wogóle świetnym człowiekiem jest xD


Nie znasz dnia, ani godziny...
Znam je tylko ja!!

Offline

 

#22 2011-01-30 22:30:18

 Loretta

Wygnany

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 124
Punktów :   

Re: Wymiany tytułów.

Oj, trza! Miałam zaszczyt mieć warsztaty literackie z Ćwiekiem i ręczę, że jest cuudny. Oczywiście do pięt nie dorasta mojemu guru (ooo, Andrzeju Sapkowskiiiii!!), ale też pisze dobrze. Mi najbardziej podobało się ,,Gotuj z papieżem" i pierwsze dwa tomy o Kłamcy.


Nie znasz dnia, ani godziny...
Znam je tylko ja!!

Offline

 

#23 2011-01-31 01:21:13

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Wymiany tytułów.

Urszula Majdańska "Metaforyka w tekstach rocka gotyckiego i muzyki okołogotyckiej" zostala wydana w 2006 r. przez Wydawnictwo  "Na rzekach Art" Męcina Mała
http://www.narzekach.pl/narzekachart.html
z tego co tam pisza to ksiazka jest u nich wciaz osiagalna - a sama strona wydawnictwa jest urzekajaca

Ksiazka jest rozprawa naukowa i jest nad wyraz gotycka - to dwa powody, dla ktorych warto jej poszukac... / dlugo podobnej do niej nie bedzie /
cytat ze wstepu Od autorki :
"(...) Ci, ktorzy fascynują sie nurtem gotyckim , znajda tu podstawowe informacje , dotyczace historii rocka gotyckiego i subkultury gotyckiej."

jeszcze kilka tytulow :
Malgorzata Czerminska - "Gotyk i pisarze - topika opisu katedry" wyd. Slowo/Obraz Terytoria .
ze wstepu:
"Opisy gotyckich katedr to bardzo szczegolny watek , ktory biegnie na skraju literatury.
Dotyczy grona wtajemniczonych , ktorzy niby spiskowcy podawali sobie przez wieki zaszyfrowane znaki - toposy ,przedstawiajace katedre , jako las , gorski masyw , cialo , ksiege , lub okret .
Bezslowne opisy tworzyli malarze roznych epok i stylow . Dzis pamiec o gotyckiej katedrze nie tylko trwa wsrod poetow ale wkroczyla do wirtualnego swiata elektronicznych mediow."


Jozo Niźnansky - "Pani na Czachticach" wyd. Ksiaznica 
oczywiscie po polsku ksiazka wlasciwie w konwencji : sensacyjna powiesc historyczna a opowiada o Elizabeth Bathory i Jej dworze...i Jej sekretach.

...i jeszcze taka niepozorna ksiazka , ktora ma juz wlasna, mroczna historie :
"Czarny Pajak - Antologia " Opowiesci Niesamowite , /ma kilka wydan - jestw prawie kazdej bibliotece ale mozna sciagnac z sieci jako E-Book /
link do opisu :
http://www.carpenoctem.pl/pages/czarnypajakr.htm

Offline

 

#24 2011-01-31 18:54:44

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Wymiany tytułów.

"Czarny Pająk " to zbior opowiadan, z ktorego fragmenty ,  wykorzystywal  do budowania nastroju w swoich nocnych gotyckich audycjach "trójkowych" , Tomasz Beksinski  [']- jednym z nich bylo opowiadanie "Pająk"......

Offline

 

#25 2011-02-01 20:22:00

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Wymiany tytułów.

"Pani na Czachticach", jedna z moich ulubionych książek, cudowna historia napisana w genialny, nastrojowy sposób... Oczywiście tłumacz też wykonał tu kupę dobrej roboty.
Jeden z moich ulubionych fragmentów:
"-Słaniacie się, piękna pani, jak więdnący kwiat-wpatrywał się w jej oczy książę-i roztaczacie wokół siebie woń, która upaja, omamia. Woń krwi..."

Ostatnio edytowany przez Marie_JohanaXIII (2011-02-01 20:22:28)


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#26 2011-02-02 18:03:22

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Wymiany tytułów.


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#27 2011-02-25 01:46:22

Czarny_Lis

Gość

Re: Wymiany tytułów.

Arisu slyszalem ze to ciekawa ksiazka, ale ja jej nie czytalem bo juz mam opanowane to

 

#28 2011-03-03 17:48:56

Jerry

Dusza

Skąd: Not found~
Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 13
Punktów :   

Re: Wymiany tytułów.

Z polskiej fantastyki: (choć to bardziej science-fiction jest) "Cyberiada" lema.


"Mroczny poranek właśnie umarł
Odchodzi w dal, niezdolny się zbliżyć
Chcę zasnąć w niewinnej delikatności, ze łzami."

Offline

 

#29 2011-03-20 17:40:54

 DevilWoman

Dusza

12482088
Skąd: Midian ;)
Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 38
Punktów :   
WWW

Re: Wymiany tytułów.

polecam wszystkie książki philipa vandenberga aktualnie czytam piątą ewangelię. dan brown też pisze fajne.
dla zainteresowanych medycyną polecam książki tess geritsen, sama jeszcze nie przeczytałam, ale każdy mi je poleca, podobno świetne thrillery medyczne.


Przygryzam Mój złośliwy język
By przekleństwa nie spłynęły z pierwotnych legowisk

Offline

 

#30 2011-03-23 15:21:01

 Ravenna

Kusiciel

Zarejestrowany: 2011-01-23
Posty: 263
Punktów :   

Re: Wymiany tytułów.

Właśnie...czytałam ostatnio "Anioły i Demony" Dana Browna...myślę że godne polecenia...


"...Każdy ma jakąś swoją prywatną szajbę. Jak z nią włazi w paradę zbyt wielu ludziom, mówią na niego wariat. ..." William Wharton "Ptasiek"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora