#1 2012-04-11 10:32:58

xmechanoid

Dusza

Zarejestrowany: 2012-04-10
Posty: 5

Cyber gogle, maski, gadżety

Witam,

Mam nadzieję, że temat tworzę w dobrym dziale, gdyż dotyczy on twórczości. Chciałbym zaprezentować gadżety, które sam tworzę i przerabiam. Są to głównie maski oraz cyber gogle, ale zdarzyło mi się również wykonywać różnego typu rękawice/gauntlety. Pierwszy gadżet stworzyłem pod koniec 2009 roku i od tego czasu znacznie pomnożyłem kolekcję oraz ilość stworzonych rzeczy. Wszystkie gadżety można obejrzeć na stronie, którą prowadzę:

http://www.xmechanoid.rox.pl/

Pomysły czerpię z różnych źródeł, czasem są to moje własne wizje, czasem wykorzystuję i przerabiam motyw gdzieś zauważony. Wykonywaniem gadżetów zajmuję się w wolnym czasie, jest to bardziej hobby. Założenie było takie, aby rozpowszechnić tego typu akcesoria w Polsce, gdyż brak jest praktycznie serwisów, które oferują tego typu rzeczy.

Zapraszam i pozdrawiam!

Offline

 

#2 2012-04-11 11:11:23

Furja

Kusiciel

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 223
Punktów :   

Re: Cyber gogle, maski, gadżety

Co do masek. Mam pytanie z czego i w jaki sposób wykonuje się mniej więcej takie maski:http://i.pinger.pl/pgr93/9f7e133800244b … _Falls.jpg? Przepraszam za nieznajomość fachowych określeń, ale ja dopiero zaczynam się interesować stylem Cyber i jeszcze się w nich  za bardzo nie orientuję


Jesteś zły, niedobry, a twoja pani jest taka sama...
Piszmy jak najwięcej, kiedy jeszcze pisać możemy.

Offline

 

#3 2012-04-11 12:03:14

xmechanoid

Dusza

Zarejestrowany: 2012-04-10
Posty: 5

Re: Cyber gogle, maski, gadżety

Tego typu maski wykonywane są najczęściej z lateksu bądź też jakiegoś rodzaju skóry odpowiednio przyozdobionego.
Jeśli chodzi o mnie, nie tworzę od podstaw gogli oraz masek, bazuję już na gotowych komponentach. Zajmuję głównie ozdabianiem, dodawaniem dodatków, wzorów, malowaniem i modyfikowaniem tych rzeczy.

Zupełnie od podstaw wykonywałem natomiast rękawice typu gauntlet, które również przedstawione są na stronie. W tym wypadku najtrudniejszą czynnością było zdobycie wszystkich potrzebnych materiałów, tym bardziej, że właściwie na początku nie wiedziałem co tak naprawdę będzie potrzebne. Miałem pewien pomysł, który chciałem zrealizować. Po skompletowaniu wszystkiego zabrałem się do pracy i coś z tego wyszło. Stwierdziłem więc, że mogę zrobić kolejny gadżet, więc zrobiłem i tak trwa to do dziś. Kompletowanie dodatków trwa czasem dość długo, jak i samo wykonanie, ale efekt końcowy zazwyczaj rekompensuje ten czas

Offline

 

#4 2012-04-11 12:14:40

Furja

Kusiciel

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 223
Punktów :   

Re: Cyber gogle, maski, gadżety

A mają jakąś formę/stelaż na której się ową skórę/ lateks rozmieszcza? Czy wystarczy po prostu odpowiednio wyciąć tworzywo i zszyć w odpowiednim miejscu? Mam w domu nieco eko-skórki, na taką maskę by mi chyba wystarczyło tylko nie za bardzo wiem czy podołam.


Jesteś zły, niedobry, a twoja pani jest taka sama...
Piszmy jak najwięcej, kiedy jeszcze pisać możemy.

Offline

 

#5 2012-04-11 12:53:56

xmechanoid

Dusza

Zarejestrowany: 2012-04-10
Posty: 5

Re: Cyber gogle, maski, gadżety

Samo wycięcie tworzywa raczej nie wystarczy. Trzeba by je jakoś podtrzymać. Możesz np. spróbować z którąś z takich masek:

http://www.tradetec.pl/images/MASKADUZA … RKIEMd.jpg
http://insignet.home.pl/bhpart/image_fu … prod_id=43
http://allegro.i-can.pl/2/593E4175-5A14 … 7560A.JPEG

Maski te są już odpowiednio wyprofilowane i ukształtowane. Na taką maskę mogłabyś naszyć skórę i na pewno by się trzymała. Najlepiej wybrać "czystą" maskę (coś takiego jak w 2 linku), tzn. bez żadnych otworów czy też pochłaniaczy, aby skóra nigdzie nie odstawała. W linku, który podałaś też widać szwy po bokach, wygląda na to, że ten zielony materiał jest również naszywany. Oczywiście wtedy po wewnętrznej stronie maska pozostałaby biała, ale zawsze można ją pomalować.
Myślę, że jak najbardziej da się to zrobić.

Offline

 

#6 2012-06-22 04:20:03

 CyberToxica

Wygnany

37219069
Skąd: ok. Warszawy
Zarejestrowany: 2011-10-20
Posty: 51
Punktów :   
WWW

Re: Cyber gogle, maski, gadżety

ooo Witaj !
znam nawet 2 os co kupiły gogle u cb na allegoro trzeba przyznać wychodzi ci to zaiscie epicko na pewno taniej i są bardzo nietypowe a o to chodzi

chciał bym zapytać gdzie i w jakiej cenie można kupić ta bazę która przerabiasz to jest chyba tworzywo, pytam bo chciał bym zrobić sobie owe oprzyrządowanie jak najtańszym kosztem najbardzie podobają mi się typowe korpusy z aluminium ale cuż nawet wersja bazowa wynośi jakieś 100 zl przez  to że są sprowadzane może jest jakiś polski producent np gogli spawalniczych tego kroju, myślałem już o kupowaniu jakiś złączek hydrałlicznyh gwintownych rurek ale watpie rzebym to mlotkiem i nożem połączył jak to jest w domowych warunkach i zapewne za ciężkie by to było i spadało z łba, jedynie odlanie aluminium by wchodziło w gre ale nie mam możliwości uzyskania 600 ? stopni bodajże a u tokarza hmm wydal bym pewnie jeszcze więcej ;

Furja
- co do takiej maski to w zasadzie dośc prosta sprawa kupujesz jakąs lepszą jak najsztywniejszą dopasowana do ciebie maske hirurgiczną usuwasz zawur to niebieskie coś zazwyczaj mozna zakleic otwur albo zostawic  potem morzna tam coś wlożyć, najlepiej u dolu maski wyciąc 2 otwory podlużne po obu stronach zeby muc oddychać 0,5 cm na 2,3 cm np
potem wystarczy  dokladnie pomalować ją całą np czarnym sprayem tak rzeby nasiakło dodatkowo ją usztywni po wyshnięciu jakies wzorki mozesz sobie zaklei najlepiej taśmą izolacyjną potem sprayem psikasz  w dowolnym kolorze zewnętrzna strone wysyha odklejasz taśme i gotowe wykończenie będzie nieco matowe,,, albo pendzlem pomalować farbą -jkąś ciagliwą z lateksem nie znam sie napewno jest cos takiego moze do drewna i po nalozeniu z 2 warstw powino byc głatkie i swiecące radze jakies elastyczbiejsze farby bo inaczej przy zginau moga sie kruszyc lub szkielet z drutu i obszyc sobie ta skurką : milej zabawy, jesteś gothem a goth potrafi także wierze że sobie poradzisz

xmehanoid a z czego robisz maski typu respirator ? to zn chodzi mi o te typu filtro - pohlaniacz p gaz nie hirurgiczne

oo napotkałeś si moze na jakiś uklad umozliwiający zasilenie 4-7 diod led standardowych to jest hyba 9 v jedna
mam taki pomysł
hcialbym w goglach uzyskac efekt taiego jakby plomienia czyli np 3 diody  czerone swiatlo stale i 2 migajace żułte troche foli bombelkowej czy pleksi zeby zalamać światlo i ok tylko niewiem jk ta elektronike wykolowac oo właśnie lampka rowerowa masz kolejny pomysł nie obraże sie jak nawet sobie zrobisz cos podobnego

Ostatnio edytowany przez CyberToxica (2012-06-22 06:28:46)

Offline

 

#7 2012-07-17 16:41:22

xmechanoid

Dusza

Zarejestrowany: 2012-04-10
Posty: 5

Re: Cyber gogle, maski, gadżety

Witaj,

Baza którą wykorzystuję do tworzenia gogli to gogle spawalnicze. Wykonane są one z twardego tworzywa przypominającego plastik lecz znacznie mocniejszego. Jeśli chodzi o gogle w aluminiowej oprawie, to tak jak piszesz są one dość drogie, dlatego też przerabianie ich nie jest zbyt opłacalne. Za to stalowa oprawa dodaje im bardzo oryginalnego wyglądu . Wydaje mi się, że samodzielnie nie wykona się takich gogli, a jeśli nawet się uda, to nie będą one tak dobrze wykonane jak oryginalne kupione. Jeżeli kogoś interesują tego typu to chyba lepiej kupić już gotową przerobioną parę. Problemem jest jednak ich dostępność w Polsce, gdyż wiele z modeli oferowanych jest jedynie na zagranicznych serwisach. Dodając do tego koszty przesyłki, otrzymamy kwotę raczej na pewno przekraczającą 100zł.

Jeśli chodzi o maski to przerabiam jedynie takie z dwoma pochłaniaczami. Z jednym pochłaniaczej oraz innych modeli niestety nie mam.
Co do układu zasilającego, sam zastanawiałem się kiedyś czy nie spróbować pobawić się w dołączenie diód do maski, żeby mogła świecić, ale ostatecznie zrezygnowałem. Nie chciało mi się kompletować części, bo i tak nie wiem czy coś by z tego wyszło . Lampka rowerowa, hmm, ciekawy pomysł. Tylko tam są zazwyczaj jednokolorowe diody. Może jakieś światełka z allegro albo zabawki/breloki świecące w kilku kolorach? Miałem kiedyś coś takiego:
http://allegro.pl/laser-na-imprezy-tech … 16010.html

Tylko nie pamiętam czy te światełka zmieniały kolor czy świeciły jednolitym światłem. Wiem, że były bardzo lekkie i dałoby się je przymocować do gogli . Najlepiej jakbyś znalazł jakieś małe światełko zmieniające kolor, które byłoby zasilane małą bateryjką, żeby było lekkie i dało się łatwo przymocować albo przykleić do gogli.

Życzę powodzenia!

Pozdrawiam,
xmechanoid

Offline

 

#8 2012-10-23 20:34:10

 lucyfer666ave

Dusza

32415022
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-10-13
Posty: 44
Punktów :   

Re: Cyber gogle, maski, gadżety

Sama tworze cybergogle, nie są może one takie zajebiste jak te za 150zł i więcej ale speniając moje wymagania i kosztują niecałe 10 zł ^^  i nawet zacnie wygladają.

Offline

 

#9 2012-10-29 19:32:12

 lucyfer666ave

Dusza

32415022
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-10-13
Posty: 44
Punktów :   

Re: Cyber gogle, maski, gadżety

Praktycznie można zrobić ze wszystkiego co jest w domu xD i tez tanio wyniesie..xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora