#1 2012-01-14 16:47:14

 Deionarra

Kusiciel

35250615
Call me!
Skąd: Xanth
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 168
Punktów :   

Wampiry współczesne

Prawdziwe wampiry naszej cywilizacji, czyli:
1) Sanguiarianie (Sang) - wampiryzm krwi
2) Wampiry psychiczne (PSI) i czakr (CHI)- wampiryzm energii subtelnej, potocznie energetyczny
3) Wampiry auralne (Aural) - wampiryzm auralny, aury
4) Wampiry astralne (Astral) - wampiryzm astralny
5) Wampiry emocji (Emo [nie, nie te pokemony z grzywkami]) - wampiryzm emocjonalny (niezbyt szlachetny i szanowany)
6) Wampiry seksualne - wampiryzm seksualny

Czy ta lista jest Wam znana? Wierzycie w nią? A może sami do niej należycie? Co sądzicie o wampirach współczesnych?


Więc, według Ciebie czym ja jestem? Kisielem z żurawiny? Kluczem dzikich gęsi odlatujących na południe w smutny, listopadowy poranek? Nie? Więc może cnotą utraconą u źródła przez cycatą córkę młynarza? No, powiedz mi, czym jestem.

Offline

 

#2 2012-01-14 20:46:59

 Mona

Demon

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 959
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Znana mi jest od niedawna. W tą listę wierzę bardziej, niż w wampiry z książek itp. Nie należę, ale jako tako jestem z nią trochę związana.


"Tobą śmierć żywię, w tobie pogrzebiona,
Nią się pożywisz i śmierć wreszcie skona."

Offline

 

#3 2012-01-14 21:54:57

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Wampiry współczesne

Bez żadnych wątpliwości jestem wampirem psychicznym.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#4 2012-01-14 22:14:23

Lúthien Nemezys Grandin

Gość

Re: Wampiry współczesne

Nie jestem żadnym, aczkolwiek niektóre cechy tychże wampirów można by mi przypisać

 

#5 2012-01-15 10:44:47

 Mina

Demon

Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 1078
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Mój chłopak twierdzi, że jestem wampirem energetycznym, bo zawsze jest potwornie zmęczony po kilku godzinach ze mną, a ja wręcz odwrotnie. Aczkolwiek nie wiem no, trudno orzec jak to z tymi wampirami jest. Faktycznie jest to bardziej możliwe niż jak w książkach, ale no nie wiem sama.


"Jedynym sposobem na pozbycie się pokusy jest uleganie jej. Gdy będziemy się opierali, dusza zachoruje z tęsknoty za tym, czego sobie odmawiała, z żądzy za tym, co potworne jej prawa uczyniły potwornym i bezprawnym."

Offline

 

#6 2012-01-15 21:43:55

 Deionarra

Kusiciel

35250615
Call me!
Skąd: Xanth
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 168
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Mino, a tylko Twój chłopak tak się czuje? Czy inni ludzie z Twojego otoczenia też?


Więc, według Ciebie czym ja jestem? Kisielem z żurawiny? Kluczem dzikich gęsi odlatujących na południe w smutny, listopadowy poranek? Nie? Więc może cnotą utraconą u źródła przez cycatą córkę młynarza? No, powiedz mi, czym jestem.

Offline

 

#7 2012-01-16 09:50:34

 Mina

Demon

Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 1078
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Tylko on, ale zasadniczo z nim spędzam najwięcej czasu, no może prócz szkoły, ale tam na każdej lekcji siedzę w sumie z kim innym, a z rodzicami zwykle ściana mnie dzieli.


"Jedynym sposobem na pozbycie się pokusy jest uleganie jej. Gdy będziemy się opierali, dusza zachoruje z tęsknoty za tym, czego sobie odmawiała, z żądzy za tym, co potworne jej prawa uczyniły potwornym i bezprawnym."

Offline

 

#8 2012-01-16 20:21:36

 GravXIII

Przeklęty

Skąd: Jihlava/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 617
Punktów :   
WWW

Re: Wampiry współczesne

Zgodnie z tą terminologią jestem wampirem psychicznym (aczkolwiek pierwszy raz spotykam się z takim określeniem, częściej ten typ wampiryzmu określa się jako wampiryzm energetyczny, istnieje podobne pojęcie "wampira psychologicznego", ale odnosi się ono do ludzi żerujących na uczuciach i emocjach innych ludzi, wykorzystując to do własnych celów).


Fire, blood and dreams...

Offline

 

#9 2012-01-17 18:27:44

 Mona

Demon

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 959
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Grav, wydaje mi się, że wampiryzm energetyczny to inna nazwa wampiryzmu współczesnego, ponieważ celem tego jest czerpanie energii czy to z krwi, tłumu czy uczuć innych ludzi.


"Tobą śmierć żywię, w tobie pogrzebiona,
Nią się pożywisz i śmierć wreszcie skona."

Offline

 

#10 2012-01-21 19:11:12

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Deionarra napisał:

Prawdziwe wampiry naszej cywilizacji, czyli:
1) Sanguiarianie (Sang) - wampiryzm krwi
2) Wampiry psychiczne (PSI) i czakr (CHI)- wampiryzm energii subtelnej, potocznie energetyczny
3) Wampiry auralne (Aural) - wampiryzm auralny, aury
4) Wampiry astralne (Astral) - wampiryzm astralny
5) Wampiry emocji (Emo [nie, nie te pokemony z grzywkami]) - wampiryzm emocjonalny (niezbyt szlachetny i szanowany)
6) Wampiry seksualne - wampiryzm seksualny

Czy ta lista jest Wam znana? Wierzycie w nią? A może sami do niej należycie? Co sądzicie o wampirach współczesnych?

1) No te to rozumiem.
2) Czasem mam rażenie, że pewnego znam. :d
3) O.o Pierwsze słyszę.
4) A co to jest?
5) Czy nie zaliczają się one do PSI?
6) Po prostu sukub w skrócie.

Offline

 

#11 2012-01-21 19:30:14

 Deionarra

Kusiciel

35250615
Call me!
Skąd: Xanth
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 168
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

3)Wampiry auralne - pobierające energię z aury. Aura to powłoka otaczająca każde ciało ludzkie. Żeby pobierać z niej energię najpierw trzeba nauczyć się ją wyczuwać, a to już wyższy szczebel.
4)Wampiry astralne - poruszające się i żywiące w swerze astralnej, czyli poza ciałem. Tag "OOBE" będzie tu właściwy.
5)Zależy, jak kto to rozumie. Dla mnie nie.
6)Taa, radzę takich unikać ;>

Również należę do grona wampirów psychicznych.


Więc, według Ciebie czym ja jestem? Kisielem z żurawiny? Kluczem dzikich gęsi odlatujących na południe w smutny, listopadowy poranek? Nie? Więc może cnotą utraconą u źródła przez cycatą córkę młynarza? No, powiedz mi, czym jestem.

Offline

 

#12 2012-01-21 20:19:40

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

3) to trzeba było mówić, że elektryczne.
4) Ciekawe...
6) Ciekawe, czy są tylko kobiety, czy też mężczyźni...
Moja koleżanka jest chyba wampirem energetycznym, a kolega PSI. Przynajmniej tak się przy nich czuję.

Offline

 

#13 2012-01-21 20:35:41

 Deionarra

Kusiciel

35250615
Call me!
Skąd: Xanth
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 168
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Oczywiście, że i kobiety i mężczyźni. Tu nie ma podziału płci. W gruncie rzeczy takie uwiedzenie do trudnych nie należy, wystarczy trochę sprytu i inteligencji. Ale kto jest na tyle spaczony i chory? Zadziwiająco coraz więcej ludzi, zbyt dużo. Chociaż nie mam nic przeciwko, jeśli pobierali w ten sposób energię od ŚWIADOMEGO dawcy.


Więc, według Ciebie czym ja jestem? Kisielem z żurawiny? Kluczem dzikich gęsi odlatujących na południe w smutny, listopadowy poranek? Nie? Więc może cnotą utraconą u źródła przez cycatą córkę młynarza? No, powiedz mi, czym jestem.

Offline

 

#14 2012-01-21 20:42:56

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

I za pozwoleniem.

Offline

 

#15 2012-01-21 21:12:54

 Deionarra

Kusiciel

35250615
Call me!
Skąd: Xanth
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 168
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Oczywiście, bez pozwolenia ani rusz.


Więc, według Ciebie czym ja jestem? Kisielem z żurawiny? Kluczem dzikich gęsi odlatujących na południe w smutny, listopadowy poranek? Nie? Więc może cnotą utraconą u źródła przez cycatą córkę młynarza? No, powiedz mi, czym jestem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora