#1 2010-10-19 20:09:06

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Tak jak w temacie: wasz stosunek do jedzenia mięsa, skór zwierzęcych i produkcji futer.

Offline

 

#2 2010-10-19 20:47:52

 Scarlett

Najwyższa zajebistość

12562953
Call me!
Skąd: Sześć stóp pod ziemią.
Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 1858
Punktów :   
WWW

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Mięso... lubię, ale pod warunkiem że zdrowo przyrządzone.
Skóry zwierzęce i futra...
Fakt są wytrzymalsze niż syntetyczne, ale sama wolę wybierać właśnie syntetyczne.
Lecz jesli ktoś chce prawdziwe - niech sobie ma


Pojedynczy kwiat na rogu uliczki...
Gdy spoglądam w niebo, ostatnie płatki śniegu opadają mi na dłoń...

Offline

 

#3 2010-10-19 21:07:20

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Kiedyś myślałam, jak to jest nie jeść mięsa,a le ja bym tak nie mogła. Uwielbiam kotlety
Co do praw zwierząt... jestem bardziej wyczulona na krzywdę zwierzęcia niż człowieka. Jak słyszę, że ktoś zrzucał psa z mostu dla zabawy, czuję mieszankę irytacji, nienawiści, wściekłości i ogromnego żalu.


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#4 2010-10-20 16:35:37

 BlackQueen

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 386
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Moim zdaniem wegetarianizm jest głupotą i działaniem wbrew naturze.
Łatwo jest poznać czy ktoś je mięso, dentysta to widzi na pierwszy rzut oka. Zęby robią się miękkie i słabe, włosy bardziej wypadają, paznokcie, skóra są brzydsze.

Ja lubię mięso, ale jasne indyk i kurczak. Wołowe i wieprzowe czasami, zależy od rodzaju przyrządzenia ;D
Nie wyobrażam sobie spaghetti bez miecha. Innych potraw tez.


Niektóre zwierzęta nie maja innego celu jak tylko ubój. Te co idą an futra też, wiec to mnie nie wzrusza. Co innego gdyby ktoś to robił z skóry konia czy psa, bo te zwierzęta mają inny cel.

Offline

 

#5 2010-10-21 07:51:36

 DarkMonic

Wygnany

Skąd: Pszczyna
Zarejestrowany: 2010-09-09
Posty: 99
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Mięso jem raz na miesiąc i to tylko kurczaka. A co do futer i skóry to nigdy w życiu!


Zupełnie inaczej jest, jeżeli masz kogoś, kto cię kocha. To ci daje setkę powodów, aby żyć. Ja ich nie mam.

Offline

 

#6 2010-10-21 13:06:50

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Kiedyś byłam radykalną wegetarianką i obrończynią praw zwierząt, działałam w różnych organizacjach itd. Teraz nadal się tym interesuję, ale nie w aż takim stopniu. Jestem bardzo przeciwko futrom, jeżeli chodzi o skóry, to wolę sztuczne, a jak jem mięso czuję wyrzuty sumienia i staram się nie myśleć o tym, co jem. Przestałam być wegetarianką z powodów oszczędnościowych (jestem biedna studentka i nie mam kasy na jedzenie ze "sklepów ekologicznych"). Nic mi od mojego 5-letniego okresu wegetarianizmu nie było pod względem zdrowotnym, bo miałam dobrze ułożoną dietę (soja i inne warzywa strączkowe, ziarna itd.).


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#7 2010-10-21 16:25:00

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Skóra to nic nieprawidłowego. Te zwierzęta i tak są zabijane po to, żeby mieć z nich mięso, a skóra i tak by się zmarnowała więc robią z niej buty i inne takie. Futro to kolosalna różnica, bo te zwierzęta są właśnie po to zabijane, obdzierane ze skóry, czasem jeszcze na żywca, żeby wykorzystać futro w celach komercyjnych, że tak powiem. W sensie na sprzedaż.


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#8 2010-10-21 17:39:13

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Arisu, popieram cię z tą skórą. Co do futer nie mam nic przeciwko, choć powiem szczerze że nie widzę różnicy między prawdziwymi a sztucznymi ;d

Offline

 

#9 2010-10-28 19:26:46

Fantasmagoria

Gość

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Ja jem mięso i nie zastanawiam się przed kupieniem jakiejś rzeczy czy przy jej produkcji  zwierzęta cierpiały czy nie. Arisu, jednak co do tych futer zgodzę się z tobą.

 

#10 2010-10-28 22:26:10

 BlackQueen

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 386
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

johanaXIII napisał:

Nic mi od mojego 5-letniego okresu wegetarianizmu nie było pod względem zdrowotnym, bo miałam dobrze ułożoną dietę (soja i inne warzywa strączkowe, ziarna itd.).

Przynajmniej dbałaś o zdrowie Właśnie jakoś pewna ilość fasoli zstępuje mięso, ale wielu wegetarianów nie wie o tym, ze muszą uzupełniając coś i to olewają, a potem mają problemy zdrowotne, sami się zabijają.

Offline

 

#11 2010-10-29 17:53:41

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

BlackQueen, czasami miałam drżenie mięśni, jest to objaw niedoboru witaminy B12, która znajduje się w mięsie, wtedy ulepszałam dietę, a czasami brałam też "sztuczne witaminy", tzn. w tabletkach.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#12 2010-10-31 13:48:37

 FreaQ

Wygnany

7889328
Skąd: Piekielna odchłań...
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 134
Punktów :   
WWW

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

myślałem o zostaniu veganem ale dla mnie to za duzo wyrzeczen bo nawet jesli nie zjem takiej krówki to ktos inny ją zje prostee...


"Rzeczywistośc to cos co nie znika, nawet gdy przestajemy w to wierzyć." Philip Kindred Dick

Offline

 

#13 2010-10-31 18:27:40

Fantasmagoria

Gość

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Weganem o jeny, to już kompletna skrajność...

 

#14 2010-10-31 18:32:42

╬ Dama ╬ Apokalipsy

Gość

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

hm , lubie mięso jednakże nie jem go duzo mój ojciec jest myśliwym ale nienawidzę jak zabije zwierzynę .

 

#15 2010-10-31 18:35:27

 AraristAtom

Wygnany

3228593
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 77
Punktów :   

Re: Wegetarianizm, prawa zwierząt, itd

Ogółem rzecz biorąc, jem mięso, ale nigdy nie tknę tego koszernego (czy ktoś kiedyś o tym czytał? przez to nawet przyznaję się, że jestem antysemitką, przecież to śmieszne, co Żydzi robią ze zwierzętami!)


Ja: a teraz pisz pisz na pracownię
Kuba: tak jest!
Kuba: sie robi Szefowo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora