#61 2012-07-10 16:48:30

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Teksty piosenek

W sumie to czasami jest wkurwiające.
Np. moja ulubiona piosenka z pięknym tekstem i muzyką, została moją znienawidząną.

Offline

 

#62 2012-07-10 21:24:52

 Samael

Kusiciel

Skąd: grota anielska
Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 218

Re: Teksty piosenek

Dla mnie ważne jest co dany zespół śpiewa. Jeśli dana piosenka mi się spodoba zazwyczaj sprawdzam na tekstowo co dany zespół śpiewa, czasem sam próbuje zagrać na gitarze daną piosenkę która mi się podoba. Ostatnio bardzo mi się podoba piosenka Tristany December Elegy po przetłumaczeniu brzmi jak wiersz o miłości
http://www.tekstowo.pl/piosenka,tristan … elegy.html


Ego sum via et veritas, et vita

Offline

 

#63 2012-07-11 12:30:43

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Teksty piosenek

A mi właśnie takie teksty się nie podobają. Może za mało emocjonalna na nie jestem, zbyt poetyckie i kiczowate.
Wolę takie:http://www.tekstowo.pl/piosenka,dzem,partyzant.html

Offline

 

#64 2012-08-02 21:09:13

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Teksty piosenek

Napisałam już 32 teksty piosenek ^^
Z czego 17 to jedna piosenka tylko z małymi poprawkami.
Nie umeim sie zdecydowac która zostawić.

A wszystko zaczeło sie od tego ze zobaczyłam koszulkę na symbolic "Jezus przyjdzie w glanach".
Wysłałam znajomemu i on napisał piosenke i zrobił muzykę do niej.
Będzie ją grał teraz ^^
Za to ja stwierdziałm że tematyka jest świetna i sama zrobiłam teksty.
Wszystkie 17 do muzyki z "Jaracza"

Offline

 

#65 2012-08-02 23:13:42

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Teksty piosenek

Ja też pisałem teksty na zamówienie, dla jednej blackowej kapeli, reszta to poezja śpiewana. Strasznie sobie cenię teksty, dla mnie to przynajmniej 50% kawałka...


I am mad man ...

Offline

 

#66 2012-08-03 00:22:49

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Teksty piosenek

też? nie nie! źle zrozumiałeś.
Nie pisze na zamówienie.

Offline

 

#67 2012-10-04 22:14:20

 Vilu

Kusiciel

5597731
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-09-23
Posty: 154
Punktów :   
WWW

Re: Teksty piosenek

Teksty, w wielu kawałkach, w połączeniu z klimatem utworu, są dla mnie inspirujące. Chociażby utwór "Legenda wyśniona" - Kata, słucham niemal dzień w dzień, od 8 lat, a nadal wbija mnie w fotel i czuję dreszcz. Pod wpływem tego utworu zacząłem pisać książkę i zaczęły się te dziwne sny...

Generalnie jednak, odnoszę wiele tekstów, może nie tyle do swojej osoby, co do mentalności. Czasem jak mam do podjęcia jakąś decyzje przykładowo, to wręcz wspieram się na muzyce. Wtedy, jak wynika z moich doświadczeń, najlepiej sprawdza się twórczość takich grup jak Batalion d'Amour i Moonspell. Przemawiają do mnie najmocniej.


"W każdym okrucieństwie drzemie krzta miłości, wszak wyrywając chwasta, ratujemy życie kwiatu." - Sayarain Annedae

Offline

 

#68 2013-01-05 11:45:31

 Mortum

Dusza

42789498
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 24
Punktów :   

Re: Teksty piosenek

Jak dla mnie tekst odgrywa bardzo ważną rolę w utworze- liczy się przekaz i to, co autor ma na myśli, wyśpiewując go. Cenię sobie dlatego twórczość Jonathana Davisa, Amy Lee,Sharon Den Adel i innych. Nie przepadam za LP,ale teksty również mają wyszukane. Ja sama piszę teksty do swojego zespołu i sądzę, że to jeden z najważniejszych procesów tworzenia. Jasne,czasem ma się ochotę posłuchać jakiejś piosenki, w której oprócz słowa "Death!" nie będzie żadnych innych,bo na przykład cenimy ją sobie za muzykę, ale jednak tekst to podstawa i zdania nie zmienię.
W moich utworach śpiewam o swoim bólu, o sobie, o okrutnym świecie, w którym przyszło nam żyć. W wielu tekstach trzeba doszukać się "głębszego znaczenia", nie chwaląc się, są bardzo dobre i sądzę, że jak w końcu wybijemy się,będą doceniać nasze przekazy.

Ostatnio edytowany przez Mortum (2013-01-05 11:47:32)


Wy śmiejecie się ze mnie, bo jestem inna, a ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami."

Offline

 

#69 2013-03-28 00:03:51

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Teksty piosenek

Theatres Des Vampires - Les Litanies de Satan

http://www.youtube.com/watch?v=YFrH114Zytc

Pamięci wiecznej  Charles'a Baudelaire'a

Offline

 

#70 2013-03-28 15:47:41

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Teksty piosenek

Vilu napisał:

Teksty, w wielu kawałkach, w połączeniu z klimatem utworu, są dla mnie inspirujące. Chociażby utwór "Legenda wyśniona" - Kata, słucham niemal dzień w dzień, od 8 lat, a nadal wbija mnie w fotel i czuję dreszcz. Pod wpływem tego utworu zacząłem pisać książkę i zaczęły się te dziwne sny...

Generalnie jednak, odnoszę wiele tekstów, może nie tyle do swojej osoby, co do mentalności. Czasem jak mam do podjęcia jakąś decyzje przykładowo, to wręcz wspieram się na muzyce. Wtedy, jak wynika z moich doświadczeń, najlepiej sprawdza się twórczość takich grup jak Batalion d'Amour i Moonspell. Przemawiają do mnie najmocniej.

Też mam najebane z ta piosenką Kata

Offline

 

#71 2014-03-26 23:46:20

Despair

Gość

Re: Teksty piosenek

Teksty owszem, są ważne, dla mnie jednak ważniejsza jest część instrumentalna, co więcej - bardzo często żałuję, że pewne zespoły nie wydają np. dodatkowej płyty bez wokalu.
Jeśli kawałek wyjątkowo mi się spodoba, a nie będę w stanie wyłapać o czym dokładnie jest, to sprawdzam. Niemniej jednak wokal to chyba ostatnia rzecz, na jaką zwracam uwagę w utworze...

 

#72 2014-03-31 22:26:56

Garinol

Gość

Re: Teksty piosenek

W większości przypadków lubię wiedzieć o czym ktoś śpiewa, szczególnie jak mi się spodoba klimat tworzony przez jakiś zespół, choć słuchając takich niszowych kierunków jak DSBM, nieraz trudno o teksty. Z zespołami metalowymi, z różnych denominacji tego kierunku zazwyczaj po tekst udaję się na stronę http://www.metal-archives.com/ i zwykle się znajdują.
Miewałem tak, że kapela grała świetnie, ale warstwa tekstowa mi nie odpowiadała (np. zesp. Kraanium). Miałem tak z kilkoma zespołami, ale nie pamiętam wszystkich, ten jakoś zapadł w pamięć, za te teksty wprost z umysłu psychopaty-dewianta.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora